Jump to content

Accidente BMW


alex

Recommended Posts

  • Replies 606
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Airbag-urile nu s-au deschis???nu prea inteleg ce se intampla acolo in fata....cel din spate vad ca nu are nici o treaba dar cum e posibil sa fii murit soferul?ce viteza avea masina???

62866[/snapback]

 

Masina a intrat in stalp pe lateral cu partea soferului,pragul din stanga era impins pana la jumatatea masinii in forma de semicerc.......portiera soferului ramasese mulata pe stalp....infiorator

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tocmai am vazut ceea ce parea un E46 care a lovit azi noapte un stalp de iluminat in Bucuresti. Soferita a murit. Pasagerul din dreapta ranit.

 

A vazut cineva? B-xx-JUN parca...

61811[/snapback]

 

Apropos, am vazut ieri masina asta parcata (daca se poate spune asa) inauntru la Autoitalia pe Bulevardul Timisoara. Am avut o senzatie nasoala rau pentru ca filmuletele (cele downloadate de aici) sunt shocante dar parca datorita faptului ca sunt aici pe Internet si cei mai multi dintre noi nu prea asociem lumea reala cu ce e aici, le-am luat ca un fapt divers, o intamplare ca toate celelalte... Cand am vazut masina insa acolo (i se vede fundul de pe bulevard cand treci) am avut o strangere de inima si mi-am amintit de imaginile cu capul fetii de la volan care se balanganea... Chiar mi s-a parut foarte, foarte nasol...

Edited by crisjohn
Link to comment
Share on other sites

Apropos, am vazut ieri masina asta parcata (daca se poate spune asa) inauntru la Autoitalia pe Bulevardul Timisoara. Am avut o senzatie nasoala rau pentru ca  filmuletele (cele downloadate de aici) sunt shocante dar parca datorita faptului ca sunt aici pe Internet si cei mai multi dintre noi nu prea asociem lumea reala cu ce e aici, le-am luat ca un fapt divers, o intamplare ca toate celelalte... Cand am vazut masina insa acolo (i se vede fundul de pe bulevard cand treci) am avut o strangere de inima si mi-am amintit de imaginile cu capul fetii de la volan care se balanganea... Chiar mi s-a parut foarte, foarte nasol...

63977[/snapback]

Am vazut si eu E46 din curtea de la Autoitalia... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
m-am uitat si eu la stiri...baiatul nu avea carnet si masina era a mamei lui.

acu dupa mine mama avea vreo 40+ ani iar bmw-ul avea jante frumusele si folie pe toate geamurile....

70403[/snapback]

 

ce tare maica'sa ..... dl era masina mea..... cheile erau la mine nu stiu cum de a reusit sa puna mana pe ele :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

maine mai trec la spital azi nu am mai putut. nu avea centura pentru ca nu obisnuieste sa o puna. era 3 a.m. la ora accidentului, posibil si bautura. s-a lovit de stalp/copac nu stiu sigur sigur

70926[/snapback]

 

Si eu de-abia astept sa se refaca prietenul tau...

 

Dar sunt foarte curios cum arata E60-ul, pentru a estima ce se intampla in cazul in care purta centura. Sunt curios si cum s-a intamplat.

Link to comment
Share on other sites

e un cliseu dar merita repetat NU TE URCA BAUT LA VOLAN!

am patit-o (amenda cu suspendarea permisului) acum 7 ani...nu voi uita niciodata figurile celor din masina, care pana la momentul cand m-a oprit politia cantau si dansau, schimbate intr-o grimasa de frica, revolta, ingrijorare si mai ales dispret....detaliile sunt irelevante(cant de alcool, ora, locul), ideea e ca dracul nu fuge mai tare de tamaie ca mine de alcool +covrig....

 

sper la o insanatosire grabnica amicului cu e60....

 

 

P.S. Aseara, pe A1, am scapat teafar si eu si masina dintr-un spin de 270 de grade pe zapada cu 60 la ora, dar cu o sperietura de inca ma tine treaz...

Link to comment
Share on other sites

(nu stiu ce inseamna praf dar presupun ca usi stalpi si o parte din fata) nu stiu de asemenea nimic de airbaguri daca au sarit (din ce leziuni are nu par a fi sarit deloc)

70938[/snapback]

 

 

Daca este lovita asa rau,sigur au sarit.E60-ul este foarte avansat in ce priveste airbagurile.

Din pacate ,fara centura nu pot face minuni :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.