Jump to content

Accidente BMW


alex

Recommended Posts

tu cam cat zici ca face in starea asta?

37427[/snapback]

 

Sa stii ca pretul e foarte bun. Reparatia facuta ca la carte nu depaseste 2 mii de euro,aici incluzand si airbag-uri. As zice ca iese la 14 mii. Iar la vanzare, ca sa nu tii banii blocati mult, vreo 16 ,asta insemnand prima iesire la targ, direct si prima combinatie.

Ideea e ca cine o ia, o ia sa faca bani multi in ea, pentru ca nu merita sa te agiti pentru 2 mii si sa investesti vreo 14-15.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 606
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu zic ca este intre 5000 si 10.000 de euro ,reparatia.

Parerea mea...

37539[/snapback]

 

Bavaria, ai vazut E39le meu rasturnat de la galerie.Cu tot cu piese m-a costa 4000 de euro reparatia lui.Si a fost vorba de pavilion schimbat,vopsit complet,demontat interiorul complet,directie complet schimbata cu tot cu punte,fuzete,telescoape,caseta de directie,airbaguri,parbriz.

La 7le asta se schimba aripa interioara,aripa,capota farul,calandrul,grile,bara,trapezul de la

punte, brate, telescop, fuzeta, parbriz, volan clasic, airbag lateral si frontal, plus vopsit partial bara capota si aripa.La tot ce am spus mai adaug o marja de eroare de 300 de euro pentru maruntisuri,plasticuri etc,si iese in maxim 2000 de euro.Vorbim binenteles de piese second hand.Si cineva din Cluj le are deja,pentru ca a cumparat un E38 neinmatriculat ca sa repare unul lovit foarte tare in spate.

Avand in vedere ca E39le l-am dat in 10500 de euro,cand pe piata sunt deja si la 7500 de euro cate vrei,eu zic ca masina arata bine.

Ca sa iti faci o idee de preturi la piese second hand, am luat o usa de E39 cu 50 de euro,airbag la volan plus pasager plus computer 200 de euro.

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am gandit la piese noi! :)

37681[/snapback]

 

Aoleu! Pai iti dai seama ce ar iesi? Din pacate si din nefericire, masina aia daca se va face, indiferent de cine, ca o cumpar eu sau altu, se va face cu un amalgam de piese incepand din 1995 incoace, toate second hand. Poate cu exceptia farului care e diferit fata de cele pana in facelift si care second nu cred ca s-ar gasi. In rest, totul va fi second.

 

Maine e ziua cea mare, daca scap de Pejo, luni sunt la Bucuresti sa o cumpar.N-am nici somn :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Acum 10 minute la antena 1.

 

Un Bmw seria 7 de Giurgiu B-77-BMW ( mai exact "UN BOLID" ), zic astia a lovit cu peste 200km/h un tir, si alt tir a lovit tirul ( acum sa ne gandim noi un pic mai degraba tirul e bolid ).

 

Din Bmw doar portbagajul a mai ramas si ceva din partea din fata. Cica un martor a zis ca mai erau doi oameni in viata dupa accident si pana a venit Ambulanta. Resturile din masina le adunau cu matura. Groaznic la asemenea masina sa se fac PRAAAFFFF....

Link to comment
Share on other sites

Acum 10 minute la antena 1.

 

Un Bmw seria 7 de Giurgiu B-77-BMW ( mai exact "UN BOLID" ), zic astia a lovit cu peste 200km/h un tir, si alt tir a lovit tirul ( acum sa ne gandim noi un pic mai degraba tirul e bolid ).

 

Din Bmw doar portbagajul a mai ramas si ceva din partea din fata. Cica un martor a zis ca mai erau doi oameni in viata dupa accident si pana a venit Ambulanta. Resturile din masina le adunau cu matura. Groaznic la asemenea masina sa se fac PRAAAFFFF....

38048[/snapback]

 

am vazut dimineata si eu. intr-adevar, doar portbagajul mai exista din masina. tirul de care s-a lovit avea directia rupta si rezervorul spart in urma impactului. acum, daca tirul avea 80 km/ora, si bmw-ul avea si el 200.... e greu sa mai ramana ceva din masina.

Link to comment
Share on other sites

offffffff nu stiu dar in romania nu sunt drumuri de viteza!!!!!!! astia sunt soferi inconstienti daca merg (orice masina ai avea) cu asa viteza ce se intampla la noi eu as numi-o "inconstienta la volan!" poate gresesc si sper sa fie asa dar din pacate nu sunt contrazis :blink: Edited by cristic
Link to comment
Share on other sites

offffffff nu stiu dar in romania nu sunt drumuri de viteza!!!!!!! astia sunt soferi inconstienti daca merg (orice masina ai avea) cu asa viteza ce se intampla la noi eu as numi-o "inconstienta la volan!" poate gresesc si sper sa fie asa dar din pacate nu sunt contrazis  :blink:

38074[/snapback]

 

 

cum sa gresesti? tu ii spui frumos si delicat. cand treci de 100-120, deja tre sa fii constient ca ai dat in inconstienta. nu zic ca nu fac si eu asta. dar daca voi pati ceva vreodata, va dau voie sa-mi spuneti cum va vine la gura, fara menajamente

Link to comment
Share on other sites

Daca intr-adevar avea asa o viteza, oricine ar fi fost la volan, este iresponsabil si inconstient.

 

Oricum, pierduse controlul volanului? Era in depasire? Curba? Cum de soferul tirului nu l-a vazut. Nu prea inteleg, sunt prea multe informatii partiale.

Link to comment
Share on other sites

parerea mea ca nu e o problema sa mergi cu 140-160-180... beleaua e sa nu'ti apara ceva in fata ... BRUUSSSSCCCCC ! sau sa patiti cum am patit eu intr'o seara intre covasna si tg. secuiesc. Era pus indicatorul de curba deosebit de periculoasa in sens invers, spre curtea unui om. Pe atunci nu aveam masina, eram cu masina unui prieten, el conducea si noroc ca e un tip cu multa atentie.. cu toate ca are probleme noaptea.... si era noapte.....

 

Pacat ca la Antena 3 acolo nu dau si poze.... va ingroziti... cum poti sa aduni un bmw seria 7, model nou cu matura !

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

cum sa gresesti? tu ii spui frumos si delicat. cand treci de 100-120, deja tre sa fii constient ca ai dat in inconstienta. nu zic ca nu fac si eu asta. dar daca voi pati ceva vreodata, va dau voie sa-mi spuneti cum va vine la gura, fara menajamente

38081[/snapback]

 

huĂŁ !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.