Jump to content

Angel Eyes


CrissXL

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

In spatele farului, acolo pe unde ai tras firele de la cerculete, trebuia sa etansezi f. bine

48480[/snapback]

 

Nu stiu cum mi-au etansat aia ca mie mi se abureste farul. Oricum le am crapate si trebuie sa le schimb. Ai idee unde pot gasi doar geamurile de faruri?

Edited by GuestX
Link to comment
Share on other sites

200 euro  cu tot cu montaj, stiu ca e cump, dar n-am gasit in alta parte ptr modelul meu.

Se aprind pe pozitii, dar raman aprinse si la xenon sau faza lunga.

48598[/snapback]

 

 

Arata super misto, chiar alaltaieri mergeam in drum spre cluj si m-a depasit un 330d cu angel eyes, de la distanta cum era si vremea nashpa usor intuneric pe la ora 18, am crezut ca e un seria 5. Mai am inca cateva intrebari, sper sa nu te superi :blink: Sunt cu leduri sau cu neon? Pretul mi se pare extrem de mare. Cat au fost ele separat, fara montaj si de unde el-ai luat, magazin sau persoana fizica? Intreb chestiile astea pentru ca am vazut dincolo pe ebay.de un set asemanator la 10 euro, sunt cu leduri. Daca te-ai uitat mai atent la ele inainte de a le monta, imi poti spune cum arata?? sunt niste tuburi de plastic gaurite pe mijloc cu niste striatii pe exterior si au 2 leduri in capete? Sistemul de prindere e cu ceva cleme si se prinde pe reflectorul farului?

 

http://cgi.ebay.de/Standlichtringe-BMW-E30...1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Arata super misto, chiar alaltaieri mergeam in drum spre cluj si m-a depasit un 330d cu angel eyes, de la distanta cum era si vremea nashpa usor intuneric pe la ora 18, am crezut ca e un seria 5. Mai am inca cateva intrebari, sper sa nu te superi :blink: Sunt cu leduri sau cu neon? Pretul mi se pare extrem de mare. Cat au fost ele separat, fara montaj si de unde el-ai luat, magazin sau persoana fizica? Intreb chestiile astea pentru ca am vazut dincolo pe ebay.de un set asemanator la 10 euro, sunt cu leduri. Daca te-ai uitat mai atent la ele inainte de a le monta, imi poti spune cum arata?? sunt niste tuburi de plastic gaurite pe mijloc cu niste striatii pe exterior si au 2 leduri in capete? Sistemul de prindere e cu ceva cleme si se prinde pe reflectorul farului?

 

http://cgi.ebay.de/Standlichtringe-BMW-E30...1QQcmdZViewItem

48617[/snapback]

 

 

Vezi ca.. preturile astea pe ebay.. sunt capcane. Trimiti 10 euro, si nu primesti nimic.

Astea care le-am montat eu, sunt neoane.Stiu ca e mult 200 euro, insa la C&C Tuning, mi-au cerut 350 euro :), si nici nu aveau ptr. E 46 facelift.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca.. preturile astea  pe ebay..  sunt capcane. Trimiti 10 euro, si nu primesti nimic.

Astea care le-am montat eu, sunt neoane.Stiu ca e mult 200 euro,  insa la C&C Tuning, mi-au cerut 350 euro :blink:,  si nici nu aveau ptr. E 46 facelift.

48619[/snapback]

 

Da , s-ar putea sa ai dreptate, tipul are vandute 382 de produse pana acuma iar in ultima luna 4 produse fara nici o reclamatie. Oricum daca e vb de angel eyes cu neoane sta altfel treaba. Eu as putea produce asa ceva , dar din plastic si cu leduri , nush cat de multe s-ar vinde, ce parere ai ?

Edited by Lolo
Link to comment
Share on other sites

Zi-mi si mie te rog unde le-ai montat ca mi-am luat si eu ieri asa ceva ANGEL_EYES) si baiatu' de la care le-am luat eu zicea sa le prind mai bine cu poxipol transparent decit cu clemele cu care vin ele pt. montaj... si apropos... geamul farului se desprinde de carcasa farului relativ usor? .. sau sa-i mai aplic un start de silicon pt linistea mea?... si pe acolo pe unde intra firele de alimentare pt cercuri (adica pe la mufa care initial este de pozitie) cum ai etansat?

Baga si mie un raspuns ca vreau sa ma apuc sa le montez...

Merci

In spatele farului, acolo pe unde ai tras firele de la cerculete, trebuia sa etansezi f. bine

48480[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Zi-mi si mie te rog unde le-ai montat ca mi-am luat si eu ieri asa ceva ANGEL_EYES) si baiatu' de la care le-am luat eu zicea sa le prind mai bine cu poxipol transparent decit cu clemele cu care vin ele pt. montaj... si apropos... geamul farului se desprinde de carcasa farului relativ usor? .. sau sa-i mai aplic un start de silicon pt linistea mea?... si pe acolo pe unde intra firele de alimentare pt cercuri (adica pe la mufa care initial este de pozitie) cum ai etansat?

Baga si mie un raspuns ca vreau sa ma apuc sa le montez...

Merci

50831[/snapback]

 

Nu recomand sa te apuci singur de montaj, daca nu ai ce-ti trebuie.Risti sa ti se abureasca farurile pe timp ploios, daca nu ermetizezi bine farurile la remontaj.. etc. Toata treaba dureaza 40-50 minute, o sa pierzi toata apa de parbriz(daca ai).

Nu e mare lucru, dar daca nu ai mai facut asta niciodata.. nu te baga.Eu le-am cumparat de la omul care mi le-a si montat.. cu asta se ocupa printre altele, daca monteaza si cu "piesele" clientului, te descurci cu el la pret... nush ce sa zic.Se conecteaza exact in locul pozitiilor...aceleasi fire.Daca esti hotarat sa le faci singur..bafta.. daca vrei sa ti le puna altcineva.. te pun in legatura.

A folosit o solutie incolora la lipire si alta la ermetizare... nu stiu exact ce.. am mers pe mana lui.Am garantie la montaj, dar m-a costat cam multisor.. 200 euro cu tot cu montaj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.