Jump to content

chip tuning de la AC Schnitzer pt E90 2200 Euro?


fantozzi007

Recommended Posts

Ideea este ca omul, Dan Podoaba, nu se apuca sa-ti desfaca motorul in bucati si sa-ti faca altul nou si mult mai puternic doar ca este reprezentant ACS Romania, a nu se intelege gresit ! Ceea ce am vazut ca face si face bine, ma refer strict la BMW, de orice tip...in primul rand resoftari ACS, kit aerodinamic ACS, componente ACS(fel si fel de accesorii), suspensie sport ACS, jante ACS, scaune de carbon ACS, etc. Nu-i fac publicitate mascata, departe de mine gandul, doar ca imi place ceea ce face, pune mult suflet si totul ii iese ca la carte, un ardelean adevarat ! Tot ceea ce am enumerat mai sus se pot monta in atelierul sau de el personal, acum nu stiu ce fel de intrebare cu "o problema minora despre ACS" i-ai adresat tu, dar daca nu este domeniul sau, decat sa-ti spuna o tampenie mai bine spune ca nu stie. Eu, sincer, l-am intrebat strict despre soft si mi-a impoiat capul 30 min, dupa care mi-a aratat tot ce are "in spate" - de la hartoge(acte, contracte) pana la galeria foto cu clientii sai. Chiar as vrea sa merg la Bavaria si sa le arat acea garantie, as vrea sa vad ce fete fac?

 

Mai sunt si alte firme care fac asta contra unor sume de bani in plus si overall e la jumatate din pretul pe care l-ai spus.Eu am chip de la una din aceste firme (eu nu am solicitat si garantie) si sunt foarte multumit.Am aprox 30.000km cu chip.

Stiu, ai dreptate, se poate face mult mai ieftin, am gasit la TCM Turbo cu 400 E, dar vezi tu ca atat timp cat ei nu-ti pot acorda o garantie a masinii - e dupa cum bate vantul, poate sa te tina 100.000 fara probleme dar poate sa te tina si 5.000 si sa ai probleme. Am sunat si la SKN, aceiasi problema - FARA GARANTIE, ceea ce fac ei nu este recunoscut de BMW

 

Este o intrebare la care eu personal nu ii pot da un raspuns : De ce la ACS o resoftare costa 2050 E si la SKN costa 800 E, la TCM Turbo 400 E si cu tote ca sunt firme mari pe plan international de ce BMW nu recunoaste decat pe cei de la ACS? Sa nu imi raspundeti ca este vreo cumetrie intre managerul de la BMW si cel de la ACS ca nu va cred...

Link to comment
Share on other sites

Este o intrebare la care eu personal nu ii pot da un raspuns : De ce la ACS o resoftare costa 2050 E si la SKN costa 800 E, la TCM Turbo 400 E si cu tote ca sunt firme mari pe plan international de ce BMW nu recunoaste decat pe cei de la ACS? Sa nu imi raspundeti ca este vreo cumetrie intre managerul de la BMW si cel de la ACS ca nu va cred...

 

Pentru cĂŁ firmele serioase dezvoltĂŁ propriul soft pe bazĂŁ de teste.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.