Jump to content

My new baby E46 320Ci


ady_viteza

Recommended Posts

Ai scris pe cauciucuri?

Asa le-am luat cu acel alb pe margine.Dar diseara voi avea alte jante cu anvelope noi BFGoodrich GForce.

pe cat sunt rotile alea din primele poze ? nu le vinzi ? cat vrei pe ele ?

 

Erau pe 18....dar le-am dat a doua zi dupa ce am luat masina.

Link to comment
Share on other sites

Ai scris pe cauciucuri?

Asa le-am luat cu acel alb pe margine.Dar diseara voi avea alte jante cu anvelope noi BFGoodrich GForce.

pe cat sunt rotile alea din primele poze ? nu le vinzi ? cat vrei pe ele ?

 

Erau pe 18....dar le-am dat a doua zi dupa ce am luat masina.

oks marfa masina, am si eu la fel numai ca-i steptronic... in buc nu mai merge manuala :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...
Frumoasa masina, trebuia sa pastrezi jantele pe 18 M double spoke 135 Originale si sa-ti cumperi altele pe 16 pt drumuri grele ....cel ce a facut schimbul cu jantele pe 18 de la tine a facut afacerea vietii lui cel mai probabil .... :) astea de pe masina sunt si replici si uratele pe 17 Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

In momentul ala am gandit prost...recunosc....suspensia foarte tare combinata cu drumuri varza m-a impins spre acel schimb...dar a fost echitabil...mi-a mai dat in plus ca diferenta anvelopele de pe fata michelin 225/45/17 noi noute :)

Acum incerc sa le schimb cu unele originale dar tot pe 17.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Foarte frumoasa masina! Cat a costat?

 

Ma uitam zilele trecute pe mobile sa vad de curiozitate cat mai costa un coupe cu optiunile mele si am ramas surprins.Eu am dat pe masina cand am luat-o acum 2 ani 22000 de euro.....acum a ajuns la 12-14000 in germania....la noi e intre 9 si 12 mii :)

In doi ani am facut 15000 de km ...am mers destul de putin avand in vedere ca nu o folosesc zilnic si am masina de la firma.

Ma tot incearca un gand s-o dau pentru ca efectiv nu mai e potrivita pentru familie....e greu sa bag scaun de copil in spate..carutz...si toate acareturile pentru un copil mic....numai ca nu stiu cat ar trebui sa cer pe masina :twoup: ....piata auto de la noi m-a lasat in ceata rau :)

Pun si o poza cu interiorul ca idee si astept niste sfaturi cu ce ar trebui sa fac.

post-10587-1267894673_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imi spui si mie te rog daca ai observat diferente importaante intre jantele pe 18 si cele pe 17 ,ma refer la consum si demaraj...Ms.

 

 

P.s ..Nu cred ca este perioada potrivita sa-ti vinzi masina .Preturile au luat-o in jos rau de tot...

La consum si demaraj nu pot sa zic de ceva diferente majore dar la confort s-a simtit imediat.

 

Oricum si tu ai luat-o scumpa.

 

Am luat-o la inceputul anului 2008....iar preturile erau intre 20 si 24000 pentru un coupe ca al meu.

Link to comment
Share on other sites

salutare,frumoasa masina. si eu am fost in situatia ta,dar cand am plc dupa masina in germania sotia era deja gravida si asa ca mi-am luat berlina. dar nu stiu ce sa zic,masina e mult prea frumoasa,intretinuta,km putini ca sa o dai la un pret de nimic in zilele de azi. copilul o sa creasca repede si nu o sa mai fie problema,gandestete si la asta,o sa pierzi foarte mult la ea. sa creasca mare cea (cel) mic(a) si iubita de parinti. numai bine,dar gandestete de 2ori inainte sa iei o decizie

 

am uitat sa-ti zic,mi-am adus aminte dupaia,am un prieten care are un E39 foarte frumos,intretinut,piele si alte dotari. el vrea sa-si ia coupe,dk te intereseaza imi zici si va pun in legatura

Link to comment
Share on other sites

Multumesc :)

Stiu ca fetitza mea va creste si se vor elimina carutzul si scaunul de copil....de aceea ma gandesc bine daca merita sa vand o masina pe care am cautat-o mult timp sa fie pe gustul meu, sa fie foarte bine intretinuta si de asemenea sunt constient ca as pierde mult la ea.

Din aceste motive am si cerut niste sfaturi in plus :twoup:

Da-mi mai multe detalii despre e39 de care ai pomenit.M-ar interesa numai daca este pe benzina....diesel nu vreau in nici un fel :)

Toate masinile mele au fost pe benzina si nu voi face exceptie nici acum.

Merci inca odata.

Edited by ady_viteza
Link to comment
Share on other sites

Multumesc :)

Stiu ca fetitza mea va creste si se vor elimina carutzul si scaunul de copil....de aceea ma gandesc bine daca merita sa vand o masina pe care am cautat-o mult timp sa fie pe gustul meu, sa fie foarte bine intretinuta si de asemenea sunt constient ca as pierde mult la ea.

Din aceste motive am si cerut niste sfaturi in plus :twoup:

Da-mi mai multe detalii despre e39 de care ai pomenit.M-ar interesa numai daca este pe benzina....diesel nu vreau in nici un fel :)

Toate masinile mele au fost pe benzina si nu voi face exceptie nici acum.

Merci inca odata.

masina este foarte bine intretinuta,piele crem,e frumoasa. este a unui baiat din Craiova,Mihaita il chiama si este fan-BMW,intreaba baietii poate il stiu. o sa-l intreb ca nu stiu daca este diesel sau benzina. dar ti-am zis,la o asa masina ca a ta e pacat sa renunti la ea,pierzi multi bani-1 si a2a nu o sa mai gasesti asa bijuterie,fetita va creste repede,eu nici nu stiu cand a trecut anu. de la carucior acuma am trecut la masinute pe baterie dalea mari de merge baiatu singur,dar deocamdata ca este mic am telecomanda la masina si il plimb eu. parca mi-ar parea mie rau sa dai masina aia la preturile de sunt acuma. o sa vb cu Mihaita si o sa te anunt,daca masina e benzina o sa-ti fac si cateva poze. numai bine,tia si familiei tale

Link to comment
Share on other sites

salut...foarte frumoasa masina!sa ai grija de ea si gandeste-te inainte sa o dai,ca nu se stie ce nimeresti!

merci pt bara de fata;)...s-a nimerit la fix!cand va veni momentul voi mai apela la tine si pt bara spate:)

eu am jantele la fel ca fostele tale si vreau sa le dau tot pt ceva pe 17 mai frumos,poate ceva style 42 sau sa vedem ce gasesc!

am vazut si mai sus ca intreba daca le vinzi...poate vede reply-ul meu...pretul este 450 euro cu tot cu cauciucuri!

 

frumoasa masina!sa ai grija de ea!

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina si culoarea. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente! :)

Merci frumos

 

sa o stapanesti sanatos si fara evenimente... :)

Merci frumos

 

masina o vad langa BCR de langa diana...in micro 4.Tu acolo stai?

Da acolo stau...vis-a-vis de bcr in micro 5...

Link to comment
Share on other sites

Inca un coupe e46 pe forum. Superba masinuta , sa o stapanesti sanatos.

Cati suntem pana acum 4-5? ce optiuni ai pe ea si cati km ?

Am coupe-ul de 2 ani si de atunci e prezentat pe forum :) .....insa acum ma gandesc foarte serios sa-l dau pentru a-mi lua o masina de familie.

Ca optiuni te uiti o pagina doua in urma si vezi poza cu interiorul...am navi mare...scaune sport...pachet M...plus altele si km 140000.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.