Jump to content

Ce ati alege ?


Gyxu

Ce ai Alege ?  

309 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

la noi in Romania sunt 4 marci renumite 1.Dacia(au toti taranii si analfabetii,mi-am putut da seama cum vorbeau pe forum la ei vocabularul ii de 20 de cuvinte din care 19 sunt injuraturi)

2.VW(bunicul a avut vw,tata a avut vw,fiu are vw,fiu fiului trebuie sa aiba vw cam asa cu vw)

3.opel(masina care dupa 4.000rpm pe minut face ca un avion si nu trage)

4.audi(toti rromi au audi,pentru ca tiganii si oamenii care au audi sunt mai retardati ,precum si inginerii de la fabrica sunt mai retardati nu au ce face si se ia dupa bmw ,numai ca audi are o sigla mai misto asa zice guta,normal ca are o sigla mai misto ,macar o poate si el desena ca daca l-ai pune sa faca sigla bmw s-ar intreba ce culori sa foloseasca)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
la noi in Romania sunt 4 marci renumite 1.Dacia(au toti taranii si analfabetii,mi-am putut da seama cum vorbeau pe forum la ei vocabularul ii de 20 de cuvinte din care 19 sunt injuraturi)

2.VW(bunicul a avut vw,tata a avut vw,fiu are vw,fiu fiului trebuie sa aiba vw cam asa cu vw)

3.opel(masina care dupa 4.000rpm pe minut face ca un avion si nu trage)

4.audi(toti rromi au audi,pentru ca tiganii si oamenii care au audi sunt mai retardati ,precum si inginerii de la fabrica sunt mai retardati nu au ce face si se ia dupa bmw ,numai ca audi are o sigla mai misto asa zice guta,normal ca are o sigla mai misto ,macar o poate si el desena ca daca l-ai pune sa faca sigla bmw s-ar intreba ce culori sa foloseasca)

aberezi... si aberezi grav de tot.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

la noi in Romania sunt 4 marci renumite 1.Dacia(au toti taranii si analfabetii,mi-am putut da seama cum vorbeau pe forum la ei vocabularul ii de 20 de cuvinte din care 19 sunt injuraturi)

2.VW(bunicul a avut vw,tata a avut vw,fiu are vw,fiu fiului trebuie sa aiba vw cam asa cu vw)

3.opel(masina care dupa 4.000rpm pe minut face ca un avion si nu trage)

4.audi(toti rromi au audi,pentru ca tiganii si oamenii care au audi sunt mai retardati ,precum si inginerii de la fabrica sunt mai retardati nu au ce face si se ia dupa bmw ,numai ca audi are o sigla mai misto asa zice guta,normal ca are o sigla mai misto ,macar o poate si el desena ca daca l-ai pune sa faca sigla bmw s-ar intreba ce culori sa foloseasca)

 

Editeaza cat mai poti :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
la noi in Romania sunt 4 marci renumite 1.Dacia(au toti taranii si analfabetii,mi-am putut da seama cum vorbeau pe forum la ei vocabularul ii de 20 de cuvinte din care 19 sunt injuraturi)

2.VW(bunicul a avut vw,tata a avut vw,fiu are vw,fiu fiului trebuie sa aiba vw cam asa cu vw)

3.opel(masina care dupa 4.000rpm pe minut face ca un avion si nu trage)

4.audi(toti rromi au audi,pentru ca tiganii si oamenii care au audi sunt mai retardati ,precum si inginerii de la fabrica sunt mai retardati nu au ce face si se ia dupa bmw ,numai ca audi are o sigla mai misto asa zice guta,normal ca are o sigla mai misto ,macar o poate si el desena ca daca l-ai pune sa faca sigla bmw s-ar intreba ce culori sa foloseasca)

 

Permite-mi sa nu sunt de-acord cu tine ! :twoup:

 

1.Nu toti proprietarii de Dacia sunt tarani\analfabeti.Am fost si eu posesor de Dacia, si nu cred ca sunt analfabet, din moment ce am luat nota 9,43 la examenul de limba romana.

 

2.Eu as zice ca VW este o marca destul de reusita pentru clasa ei...

 

3.Opel este asemanator lui VW...

 

4.Audi este un bun "adversar" pentru BMW...am vazut mai multi rromi in Mercedes\BMW decat in Audi...

Plus ca avem printre noi posesori de Audi, si nu cred ca sunt mai retardati...

Link to comment
Share on other sites

Seria 7 e visul meu asa ca nici nu incape vorba de A8 iar la A6 vs E60 tind catre A6 .Imi aduc aminte ca Romulus a schimbat setul motor parca la 80k km nu mai stiu cine zicea de casetele de directie si lista poate continua.In schimb am un prieten care a avut A6 si era foarte multumit de el.Totul tine de noroc de aceea am votat BMW la ambele poll-uri :twoup:

vezi ca induci lumea in eroare, trebuia sa schimbe un culbutor si ia schimbat pe toti, ca asa a vrut el

se intelege altceva din ce spui tu :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu unul as lua fara nici o rezerva E60-ul insa la A6 interiorul este net superior. BMW insa inseamna BMW, comportamentul masinii isi spune cuvantul

Din pacate la Serie 7 trebuie sa recunosc ca A8-ul l-a batut si chiar si la dinamica, stabilitate...nu la spatiu interior insa

Link to comment
Share on other sites

Da, poate nu erau ambele identice, Audi era mult mai imbracat, jante mai mari, 19" si suspensii sport, S Line, BMW doar jante pe 17"insa motorizarea la BMW era mai puternica, 735i, pe cand Audi era 3,0 TDI. Si asa insa la dinamica Audi era mai bun.

Ma doare sa recunosc asta dar asta e adevarul!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eu am un 320 d si e din 2001 nu am condus nici seria 5 si nici 7 dar va spun sincer toate audiurile care le-am intalnit pana acum nu mi-au stat in cale(A4 orice an si cateva A6).A incercat unu cu un A4 sa se tina in fata mea si la 170 in curba s-a lasat ca se inclinase masina de-mi era mie frica sa-l depasesc si asta poate sa va spuna martorii din masina mea.Ideea e ca desi am condus multe audi (A4 ) nu se compara cu 3-arul si de aceea eu am vota pana la capat cu bmw.Daca o sa pot sa-mi cumpar ceva vre-o data mai scum va fi bmw
Link to comment
Share on other sites

eu am avut de ales intre seria 3 coupe(92) si audi A5 am ales ........................SERIA 3

motivatia este urmatoarea nu contest ca audi a5 nu este frumos desenat dar mi-se pare prea batator la ochi am decis sa aleg seria 3 pentru undesign sportiv si chiar elegant mult mai decent decat audi

 

comparatia este doar din punct de vedere vizual

Link to comment
Share on other sites

neah, in afara faptului ca sunt mai conservatoare nu stiu care-i chestia cu VW-ul scump... compara seria 1 cu A3, seria 3 cu A4, seria 3 coupe cu A5, A6 cu seria 5 si A8 cu seria 7.. si cum ar fi? R8 cu seria 6? parca nu tzine... Q7 cu X5... nu stiu la ce ' nu se compara '. mi se pare o prostie..

GUSTURILE NU SE DISCUTA.....

si daca tot ii pana acolo compara seria 6 cu A 5 ....R8 comparal cu asta ... M1..sa imi zici si mie cine e mai tare

http://www.e-transport.ro/BMW_M1_PROTOTIP_...s12887-p82.html

Link to comment
Share on other sites

neah, in afara faptului ca sunt mai conservatoare nu stiu care-i chestia cu VW-ul scump... compara seria 1 cu A3, seria 3 cu A4, seria 3 coupe cu A5, A6 cu seria 5 si A8 cu seria 7.. si cum ar fi? R8 cu seria 6? parca nu tzine... Q7 cu X5... nu stiu la ce ' nu se compara '. mi se pare o prostie..

GUSTURILE NU SE DISCUTA.....

si daca tot ii pana acolo compara seria 6 cu A 5 ....R8 comparal cu asta ... M1..sa imi zici si mie cine e mai tare

http://www.e-transport.ro/BMW_M1_PROTOTIP_...s12887-p82.html

 

 

Pai sincer ce rost ar avea sa comparam un seria 6 cu r8 pentru ca sunt clase diferite.seria 6 e semisport si R8 e cat se poate de sport.compara un R8 cu un M3.Si ca sa nu mai existe discutii iti spun eu amandoua au 420 de cai doar ca BMW consuma cu vre-o 3 litri si ceva mai putin :twoup: ca sa nu mai vorbim ca M3 e si mai ieftin in genere cam cu vre-o 15 000-20 000 de eur.Plus ca in bmw asa inghesuite mai intra inca 2 persoane pe langa sofer si pasagerul din dreapta.Singurul merit al celor de la audi este designul.Dar nu sunt femeie sa apreciez designul ci sunt barbat si apreciez tehnica :twoup: :D

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca singurul merit al celor de al audi e numai designul, ca tehnica au evoluat destul de mult. Acum 8-9 ani sa zicem un rs4 nici nu se putea gandi sa se ia cu un M3, la fel S6 cu M5, si singura "companie" pe circuit pentru un M3 era 911, honda nsx, nume care inseamna ceva, acum nu sunt diferente asa de mari. Eu consider interioarele de la audi mai reusite ca la bmw. Am ales bmw si nu alta marca datorita soundului motorului( si pentru ca pur si simplu m-am indragostit de marca asta) cu toate ca al meu e cel mai mic e46 ca motorizare. Nemtii spun ca un Mercedes se cumpara pentru felul in care se inchid usile si un BMW pentru felul in care se aude motorul.

Si ca sa fiu si on topic am ales seria 5 si seria 7.

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
si daca tot ii pana acolo compara seria 6 cu A 5 ....R8 comparal cu asta ... M1..sa imi zici si mie cine e mai tare

Unul e prototip, altul e masina de serie asa ca nu are rost sa faci nicio comparatie.

 

compara un R8 cu un M3.Si ca sa nu mai existe discutii iti spun eu amandoua au 420 de cai doar ca BMW consuma cu vre-o 3 litri si ceva mai putin :twoup: ca sa nu mai vorbim ca M3 e si mai ieftin in genere cam cu vre-o 15 000-20 000 de eur.Plus ca in bmw asa inghesuite mai intra inca 2 persoane pe langa sofer si pasagerul din dreapta.

Asta cu cei 3 litri ai scos-o din burta :twoup: Partea cu adevarat interesanta dupa parerea mea este ca ai comparat 2 masini sport si ne-ai vorbit de consum, pret, spatiu in masina si alte balarii. Ai uitat sa mentionezi performantele si faptul ca R8 a fost cu secunde bune mai rapid ca M3 cand a fost testat pe circuit. Dar stii cum e, argumentele care nu-ti convin le mai ocolim ca deh, asa e-n tenis :D Oricum, dupa parerea mea e o prostie sa compari un M3 cu R8, sunt din alte clase. M3 se compara cu RS4. Din pacate, momentan BMW nu are niciun concurent direct pentru R8.

 

 

On-topic: Imi place clar mai mult exteriorul la seria 5 dar interiorul este net superior la A6. Intre A8 si seria 7, aleg A8, seria 7 arata cel putin dubios.

 

Ca o idee generala, eu nu inteleg de ce unii isi pun ochelari de cal in halul asta. Va convingeti singuri ca orice face BMW va fi intotdeauna mai bun decat orice altceva si nu concepeti sa mai detineti alta masina decat BMW. Nu faceti decat sa va limitati singuri optiunile si va agatati atat de mult de numele BMW de parca ar fi firma voastra. Eu, ca posesor de Audi, ma voi uita bineinteles pentru urmatoarea masina in randurile Audi. Dar nu exclud posibilitatea sa trec la alta marca daca voi gasi ceva care-mi va placea mai mult. Ar fi stupid din partea mea sa zic "nu tata, eu trebuie sa-mi iau neaparat audi, poate sa scoata bmw o masina superba cu 300cp si consum de 7% care costa 10.000 de euro da' io n-o iau ca nu-i audi". La fel, nu-i inteleg pe cei care se mira ca A8 a iesit la egalitate cu seria 7 pe un forum BMW. Care-i mirarea? Este un forum de pasionati de masini, nu de fanatici bmw (sau cel putin asa-mi place sa cred).

Edited by Ice_2k
Link to comment
Share on other sites

si daca tot ii pana acolo compara seria 6 cu A 5 ....R8 comparal cu asta ... M1..sa imi zici si mie cine e mai tare

Unul e prototip, altul e masina de serie asa ca nu are rost sa faci nicio comparatie.

 

compara un R8 cu un M3.Si ca sa nu mai existe discutii iti spun eu amandoua au 420 de cai doar ca BMW consuma cu vre-o 3 litri si ceva mai putin :twoup: ca sa nu mai vorbim ca M3 e si mai ieftin in genere cam cu vre-o 15 000-20 000 de eur.Plus ca in bmw asa inghesuite mai intra inca 2 persoane pe langa sofer si pasagerul din dreapta.

Asta cu cei 3 litri ai scos-o din burta :twoup: Partea cu adevarat interesanta dupa parerea mea este ca ai comparat 2 masini sport si ne-ai vorbit de consum, pret, spatiu in masina si alte balarii. Ai uitat sa mentionezi performantele si faptul ca R8 a fost cu secunde bune mai rapid ca M3 cand a fost testat pe circuit. Dar stii cum e, argumentele care nu-ti convin le mai ocolim ca deh, asa e-n tenis :D Oricum, dupa parerea mea e o prostie sa compari un M3 cu R8, sunt din alte clase. M3 se compara cu RS4. Din pacate, momentan BMW nu are niciun concurent direct pentru R8.

 

 

On-topic: Imi place clar mai mult exteriorul la seria 5 dar interiorul este net superior la A6. Intre A8 si seria 7, aleg A8, seria 7 arata cel putin dubios.

 

Ca o idee generala, eu nu inteleg de ce unii isi pun ochelari de cal in halul asta. Va convingeti singuri ca orice face BMW va fi intotdeauna mai bun decat orice altceva si nu concepeti sa mai detineti alta masina decat BMW. Nu faceti decat sa va limitati singuri optiunile si va agatati atat de mult de numele BMW de parca ar fi firma voastra. Eu, ca posesor de Audi, ma voi uita bineinteles pentru urmatoarea masina in randurile Audi. Dar nu exclud posibilitatea sa trec la alta marca daca voi gasi ceva care-mi va placea mai mult. Ar fi stupid din partea mea sa zic "nu tata, eu trebuie sa-mi iau neaparat audi, poate sa scoata bmw o masina superba cu 300cp si consum de 7% care costa 10.000 de euro da' io n-o iau ca nu-i audi". La fel, nu-i inteleg pe cei care se mira ca A8 a iesit la egalitate cu seria 7 pe un forum BMW. Care-i mirarea? Este un forum de pasionati de masini, nu de fanatici bmw (sau cel putin asa-mi place sa cred).

domnilor, audi se incadreaza la categoria masini bune? si eu care credeam ca se incadreaza la categoria lobby-folclor si marketing

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.