Jump to content

Ce ati alege ?


Gyxu

Ce ai Alege ?  

309 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cuprins:

 

bill post #1: mecanicii in Germania spun ca: La noi sunt 2 marci (inafara de Porsche) , Mercedes si Bmw ...

Audi ... :twoup:

 

bill post #2: Audi este o marca care s-a evidentiat in ultimii ani printr-un marketing foarte bun.

Chiar asa cum se poate pe un forum BMW, Audi sa fie la egalitate cu BMW???!!!

 

bill post #3: [...]Poate au costat cam la fel ca BMW-urile dar la acelasi nivel nu au fost NICIODATA. Audi e un VW scump.

Audi face profit, bravo lor!

 

bill post #4: am nimerit eu pe forumul VW si nu-mi dau seama?

sau sunt presoane care-si doresc BMW si au doar VW ....

 

bill post #5: rog un moderator sa intervina, ca nu mai suport !!!!

 

bill post #6: BMW peste tot !!

 

bill post #7: A8... :twoup: ...

n-ai cu cine, ma! n-ai cu cine!

 

bill post #8: domnilor, audi se incadreaza la categoria masini bune? si eu care credeam ca se incadreaza la categoria lobby-folclor si marketing

 

Consider ca nu mai am de ce sa raspund altceva. Probabil ca iti dai seama ca nu nu prea iti da nimeni atentie, altfel nu-mi pot explica de ce repeti acelasi lucru over & over again.

Edited by Ice_2k
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e60 si a8 atat la interior cat si la exterior

 

la exterior: un e60 cu mpaket este ideal. a6 sline e slabut. a8-ul pentru ca este ceva mai retinut si liniile sunt mai elegante.

 

interiorul: imi place mai mult la seria 5 de cand cu lci. a8 e mai prietenos

Link to comment
Share on other sites

Ice_2k.... :twoup: :twoup: :D ... eram convins ca vei sari ca ars si vei da un astfel de raspuns... :D ... dar tu cu cata atentie imi contabilizezi posturile.

Sunt fan Bmw si asta e un forum Bmw, mi se pare normal sa sustin Bmw, mai ales intr-o comparatie atat de nepotrivita (cum ar zice Clinton).

Fa ti un credit de nevoi personale si cumpara ti si tu un Bmw (adica o masina) si daca ai putina inclinatie catre condus vei sesiza imediat diferenta.

Te pup.

 

p.s. nu te forta sa mi dai un raspuns inteligent, nu ti mai raspund, nu la acest topic, anyway (am vazut ca stii engleza).

Edited by bill
Link to comment
Share on other sites

Bah, gata Audi rullz...imi vand masina si-mi iau Gip Q7 Alb...sa moara ma-sa ! :twoup:

Q7? Arata ca o broasca cu roti :D

Mie nu imi place deloc ... si 3 litri TDI e puturooosss .. :twoup:

 

aaa... si nici nu e poll despre el :D

Link to comment
Share on other sites

Bah, gata Audi rullz...imi vand masina si-mi iau Gip Q7 Alb...sa moara ma-sa ! :twoup:

Q7? Arata ca o broasca cu roti :D

Mie nu imi place deloc ... si 3 litri TDI e puturooosss .. :twoup:

 

aaa... si nici nu e poll despre el :D

te asigur eu nu este puturos deloc este ca un diesel de 3 litri poate umpic mai sus

Link to comment
Share on other sites

Bah, gata Audi rullz...imi vand masina si-mi iau Gip Q7 Alb...sa moara ma-sa ! :twoup:

Q7? Arata ca o broasca cu roti :D

Mie nu imi place deloc ... si 3 litri TDI e puturooosss .. :D

 

aaa... si nici nu e poll despre el :D

te asigur eu nu este puturos deloc este ca un diesel de 3 litri poate umpic mai sus

... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Bah, gata Audi rullz...imi vand masina si-mi iau Gip Q7 Alb...sa moara ma-sa ! :twoup:

Q7? Arata ca o broasca cu roti :D

Mie nu imi place deloc ... si 3 litri TDI e puturooosss .. :D

 

aaa... si nici nu e poll despre el :D

te asigur eu nu este puturos deloc este ca un diesel de 3 litri poate umpic mai sus

... :twoup:

si nu zic ca nu este puturos asta pt ca e audi.

Aproape in fiecare zii merg cu Audiul tatalui si nu este puturos mai de loc cu toate ca de 2-3 sapt i-a crescut putin puterea de la 233 de cai la 283 si de la 500nm la 600nm

Link to comment
Share on other sites

BMW Rullz. A6 mi se pare prea banal, nimic interesant la el, forme prea line, nu inspira deloc sportivitate, iar seria 7 e un vis din copilarie. Iar Audi nu-l suport si pentru preturile exagerate ale masinilor in comparatie cu BMW, care dupa parerea mea e cu 2 clase peste Audi.
Link to comment
Share on other sites

Audi sunt mai rotunjite....A6 seamĂŁnĂŁ prea mult cu A8, E60 e peste A6 farĂŁ discuĂžie....A8 e mai aproape de seria 7, e o maÂşinĂŁ foarte reuÂşitĂŁ, ĂŽnsĂŁ imi place mai mult seria 7.....

Ăn final, interior mai frumos ce ĂŽnseamnĂŁ ? butoane mai multe la vedere...asta nu ĂŽnseamnĂŁ neapĂŁrat cĂŁ are mai multe dotĂŁri cum spun toĂži fanii audi....BMW e mai spre clasic, e chestie de gust....mi-au plĂŁcut mult A8/S8, atunci când au apĂŁrut...acum parcĂŁ nu mai sunt aÂşa radicale, un A8 e "un A6 mai mare", cel puĂžin la exterior....

E chestie de gust, sĂŁ alegi intre clasele de lux de la audi/bmw/mercedes.....

 

Nu poĂži spune cĂŁ dacĂŁ ai mers cu A8, ai vĂŁzut cĂŁ e peste seria 7....doar cĂŁ ai mers cu ambele Âşi Ăži-a plĂŁcut mai mult audi, dar de obiectivitate nu poate fi vorba aici....Âşi nici nu trebuie...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bmw seria 7 m-a socat cand l-am vazut prima data. imi aduc aminte ca eram prin piata unirii . din spate mi s-a parut extrem de agresiv, un monstru. din fata nu mi-a placut niciodata. profilul mi s-a parut asa si asa. A8-ul mi-a placut mult si inca imi mai place cum arata. intr-adevar urmeaza sa apara noul seria 7 dar din ce am vazut poze pe net, ca si aspect este cam dezamagitor. cu siguranta tehnic va fi o reusita insa in scurta vreme va fi pe piata si noul A8 care va fi si acesta de vis. totusi, la generatiile actuale A8 imi place mult mai mult decat seria 7.

 

intre A6 si seria 5 cu siguranta seria 5 este peste audi A6 din punct de vedere tehnic. ca si aspect pana acum un an si ceva mi se parea audi A6 o masina extrem de frumoasa, o capodopera. acum mi se pare o masina normala ca prea m-am saturatsa o vad la toate colturile. vinovat de asta este si noul A4/A5 care a adus o referinta in ceea ce priveste designul masinilor de rand. seria 5 mi-a placut insa nu m-a dat pe spate. insa acum mi se pare mai frumoasa decat A6. chiar nu stiu cum de A6 a decazut in asa hal in ochii mei. ce nu imi mai place la A6 este lungimea. dom'le A6 este lung rau avnd 493 cm fata de seria 5 si mercedes E care au 485 cm. naspa este ca se aceste doua masini vor creste in lungime(mercedes E va avea 493 cm). mi se pare mult . prea mult.

 

la interioare din punctul neu de vedere, BMW este dezastru. e rusine totala. simple ca la niste opel astra de alea vechi. nu iti inspira nimic decat o plictiseala profunda.

 

ca tot veni vorba de Q7, masina asta mi se pare prea mare. lunga ca o zi de post. subscriu si eu ca spetele este urat. prin comparatie X5-ul asta nou mi se pare cel mai frumos SUV. este o masina reusita indiferent cum o privesti. totul pana te urci in masina unde acelasi interior strica totul.

 

 

Eu am un 320 d si e din 2001 nu am condus nici seria 5 si nici 7 dar va spun sincer toate audiurile care le-am intalnit pana acum nu mi-au stat in cale(A4 orice an si cateva A6).

 

ai cumva aproape 300 cp? poate oamenii cu audi completau rebus in masina.

 

acelasi lucru pot sa il spun si eu : de cand am A4-le (30.000 km), nu mi-a stat ABSOLUT NICI UN MERCEDES SAU BMW in fata. exceptie autostrada unde caii putere in plus isi spun cuvantul.

 

asa ca , ceea ce spui tu este irelevant. nu te mai baza pe asta sau pe faptul ca ai intalnit un sofer prost ce conducea audi ca sa catologhezi aceasta marca de masini.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Plus ca avem printre noi posesori de Audi, si nu cred ca sunt mai retardati...

 

Mai retardati decat cine? :twoup:

 

am ras in hohote.

 

acum ca sa recunosc: dca totul imi va merge ok, peste doi ani cu siguranta voi avea o alta masina si daca seria 5 va fi pe gustul meu posibil sa ma pricopsesc cu una.

ce nu imi place este tractiunea spate care m-ar teroriza iarna iar eu nu am timp de joaca si chef sa merg stresat pt ca fac aprox 5000 km /luna indiferent de anotimp. atat de mult iubiti voi tractiunea spate si atat de putin practica mi se pare mie !!!

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Plus ca avem printre noi posesori de Audi, si nu cred ca sunt mai retardati...

 

Mai retardati decat cine? :)

ce nu imi place este tractiunea spate care m-ar teroriza iarna iar eu nu am timp de joaca si chef sa merg stresat .... atat de mult iubiti voi tractiunea spate si atat de putin practica mi se pare mie !!!

BMW are sisteme de control al tractiunii destul de evoluate, astfel incat tractiunea spate nu mai reprezinta de mult timp un stress...

 

cat despre aspectul practic, depinde de optica fiecaruia, de modul cum (se) intelege (cu) tractiunea spate.

 

personal, de la BMW, eu nu am decat satisfactii (si conduc zilnic o ALTA masina cu tractiune fata, dar cand ajung in BMW e alta viata)... :)

 

culmea e ca iarna trecuta, masina de zi cu zi m-a lasat in troiene, cu toata tractiunea ei fata, iar cand am scos BMW-ul la plimbare, am reusit sa ajung unde trebuia, in timp util, si in plus mi-am scos si cealalta masina de sub zapezi...

 

mai conteaza si cum te "intelegi" cu masinile...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.