Jump to content

strigator la cer


neamih

Recommended Posts

Lasa-i sa aibe si ei macar farurile la fel ca masina este vai de steaua iei poate daca ii pune si stopuri de mercedes pe spate le vand si ei mai bine.Am un showroom aprope si am aruncat o privire zilele astea si am fost foarte uimit de forma faruruilor ....dar doar atat... de masina bleahhh :blink:
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu dar cred ca stiu multi anumite elemente se fac in comun cu mici modificari e mai ieftin.Si nu BMW face farurile ca si multe alte parti si cred ca accelasi producator livreaza si la C5 si sa nu uitam avem o globalizare f f mare.
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca asta e motivul (n.r. globalizarea) cred ca mana ieftina de lucru a designerului in comparatie cu modul in care ajunge cineva sa deseneze un BMW.

 

luati exemlu Citroen (bun sau rau) un constructor care vine cu imbunatatiri de siguranta gen: vibreaza scaunul cand treci pe sensul celalalt! asta imi ridica mari semne de intrebarelegate de cei care au condus Citroen pana acuma, si mult mai mari legate de cei care o sa cumpere asa o masina (niste adormiti)

Link to comment
Share on other sites

asta imi ridica mari semne de intrebarelegate de cei care au condus Citroen pana acuma, si mult mai mari legate de cei care o sa cumpere asa o masina (niste adormiti)

3120[/snapback]

 

Pai cine conduce Citroen? Domnul Tariceanu, importator Citroen in RO si candidat la postul de prim-ministru :blink:

 

Revenind la BMW vs. C5, farurile nu sunt chiar identice. Ganditi-va ca pe vremuri farurile erau ca forma toate la fel. La cate modele exista in prezent, este greu sa faci faruri care sa nu semene intre ele.

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca asta e motivul (n.r. globalizarea) cred ca mana ieftina de lucru a designerului in comparatie cu modul in care ajunge cineva sa deseneze un BMW.

 

luati exemlu Citroen (bun sau rau) un constructor care vine cu imbunatatiri de siguranta gen: vibreaza scaunul cand treci pe sensul celalalt! asta imi ridica mari semne de intrebarelegate de cei care au condus Citroen pana acuma, si mult mai mari legate de cei care o sa cumpere asa o masina (niste adormiti)

3120[/snapback]

 

 

Exact: Lane Departure Warning System

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

parerea mea ca in spatele raspunsului cu globalizarea pe care il dau toti producatorii... se afla o mare escrocherie cu gust de piraterie...

 

Farul cu cerculeze a fost produs de Hella pentru prima oara pentru BMW si este copyright BMW! Ma indoiesc insa ca farul C5 este produs de Hella ? si daca nu este produs tot de Hella... atunci este PIRATERIE INDUSTRIALA... si ma intreb oare cine accepta acest lucru?

 

parerea mea este ca datorita globalizarii nu se mai poate tine in frau fenomenul INSPIRATIEI ILEGALE... si nu invers.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.