Jump to content

Cat va consuma utilajul?


zixx

Recommended Posts

Am avut concediu 9 zile si am mers cu masina zi de zi in Buc, ziua dar si seara, condus linistit. Am resetat consumul inainte de concediu, am facut 453 km iar consumul este 11.2 %!

Nu stiu cum reusiti voi sa scoateti consumurile astea :blink: Eu tot cu 320i nu reusesc sa scot mai putin de 15% in oras.

Link to comment
Share on other sites

Am avut concediu 9 zile si am mers cu masina zi de zi in Buc, ziua dar si seara, condus linistit. Am resetat consumul inainte de concediu, am facut 453 km iar consumul este 11.2 %!

Nu stiu cum reusiti voi sa scoateti consumurile astea :blink: Eu tot cu 320i nu reusesc sa scot mai putin de 15% in oras.

Pai...ciudat, ce sa zic. Oricum eu am motor mai mic decat al tau...am varianta de 1991 cmc si 150 CP. Si mie imi consuma mai mult (dar niciodata 15 ca o vindeam instant) inainte sa schimb debitmetrul!

 

PS: Asta iarna pe gerurile de -12 grade in aglomeratie lua maxim 14.5!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

5.consum vara/iarna-oras/afara 10/11 - 14/8.5

cum adica?

ia vezi chiar primul post topic din acest luuuung topic si o sa intelegi.

 

1.model 320i

2.cilindree/cp 2170/170CP

3.tip de carburant benzina

4.cutie de viteze manuala

5.consum vara/iarna-oras/afara 10/11 - 14/8.5

Daca erai in Buc era asa: 12/13 - 16/10.5

crede-ma ca si Bistrita e un sector de-al vostru la capitolul numar de masini...si consumul dat de mine e relativ...ca daca o saptamana merg cu ea doar pana la lucru si inapoi motorul lucra numai la rece...deci cu consum cam pe acolo pe unde ai indicat tu. :blink:

Link to comment
Share on other sites

5.consum vara/iarna-oras/afara 10/11 - 14/8.5

cum adica?

ia vezi chiar primul post topic din acest luuuung topic si o sa intelegi.

 

ma uite eu sunt mai bitong asa in felul meu. din ce zici tu aici mie-mi iese asa:

vara/iarna-oras/afara

10 / 11 - 14/ 8.5

de unde reiese: vara 10, iarna 11, oras 14, afara 8.5, ceea ce eu nu inteleg

dar repet, eu sunt mai talamb, deseneaza-mi sa inteleg si eu, te rog!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

intru si eu in discutie cu un 320i M54 motor 2.2 (E46 2001)

consum doar iarna pot sal spun:

in orash FOARTE linistit - 12,8 %

orash FOARTE agresiv - 16 %

afara cluj - gherla - 8 %

 

cine cunoaste modelul sau are asa ceva, sami spuna daca e normal consumul asta

dupa cum va dati seama sunt din cluj

Edited by tupeu
Link to comment
Share on other sites

esti sigur? :twoup:

eh, da si vechimea asta... las' ca a mea nu papa motorina ca papa ulei man, 7l la suta.

e bine ca e mai smecher e60-ul cu care TE-AI PLIMBAT tu decat e65-ul pe care IL AM eu, fie cu sute de mii de km la bord, banuiesc ca ai venit tu noaptea cand dormeam cu cheie manevrata si ai bagat sa vezi :twoup: oricum n-ai vazut prea bine.

nu mai fi asa de ofticat, fiecare isi duce existenta cum poate, chiar furand meseria altora. nu e vina mea ca observ si nu trebuie sa te razbuni

Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.