Jump to content

Ce preferati intre e39 si e46?


ionutz_ng

  

1045 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nu mi s-a pus nici un nod ĂŽn gât, pur şi simplu m-a amuzat acel post.

 

E39 şi E46 nu par din epoci diferite, iar sportivitatea E46-ului există doar la nivelul percepţiei unora.

 

Sunt două maşini din clase diferite, E39 e mai spaţios, deci mai confortabil, E46 e un pic mai mic, ĂŽn rest nu sunt mari diferenţe.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am apucat sa merg cu ambele modele cu diferite motorizari si dotari si pot spune ca E46 e jucarie pe langa E39.Iar E39 cu M-paket OEM e unul din cele mai aratoase modele bmw.

 

http://img194.imageshack.us/img194/7743/img0262gnd.jpg

Edited by THX-1
Link to comment
Share on other sites

Imi place foarte mult e39, am condus un 530d vreo 1000 de km. Mi-as lua si maine. Problema e ca imi doresc un ALL-ROUNDER si prin urmare sa implineasca urmatoarele criterii:

 

1.Siguranta tot timpul anului (mai ales iarna)

2.Acces pe orice fel de drum (chiar si iarna)

3.Viteza, confort

4.Spatiu interior

5.Dimensiuni exterioare medii deoarece 70% din timp voi merge in oras.

 

De aceea am renuntat la visul de a avea un 520i automat si ma voi indrepta spre un 325xi automat. Imi pare rau pt e39 dar macar ma incanta motorul de 2.5 si tractiunea integrala.

Link to comment
Share on other sites

Imi place foarte mult e39, am condus un 530d vreo 1000 de km. Mi-as lua si maine. Problema e ca imi doresc un ALL-ROUNDER si prin urmare sa implineasca urmatoarele criterii:

 

1.Siguranta tot timpul anului (mai ales iarna)

2.Acces pe orice fel de drum (chiar si iarna)

3.Viteza, confort

4.Spatiu interior

5.Dimensiuni exterioare medii deoarece 70% din timp voi merge in oras.

 

De aceea am renuntat la visul de a avea un 520i automat si ma voi indrepta spre un 325xi automat. Imi pare rau pt e39 dar macar ma incanta motorul de 2.5 si tractiunea integrala.

 

 

nici unul din motivele tale nu este o scuza sa nu-ti iei un 525i. am 523 si este cea mai buna masina pentru mine la varsta asta. e perfecta! pot sa iau orice din portbagaj conducand cu 200. testat! poti sa faci ce vrei. daca iti place sa te dai cu ea te invat eu cum sa o tii in asa fel incat nu vei folosi dsc-ul. eu asa fac. de la valcea la bucuresti ieri nu m-a depasit nimeni tot drumul. am mers pe ceata cu proiectoarele aprinse FARA FARURI cu 200. e cea mai sigura masina. are bari in x in fiecare usa.

Link to comment
Share on other sites

nici unul din motivele tale nu este o scuza sa nu-ti iei un 525i. am 523 si este cea mai buna masina pentru mine la varsta asta. e perfecta! pot sa iau orice din portbagaj conducand cu 200. testat! poti sa faci ce vrei. daca iti place sa te dai cu ea te invat eu cum sa o tii in asa fel incat nu vei folosi dsc-ul. eu asa fac. de la valcea la bucuresti ieri nu m-a depasit nimeni tot drumul. am mers pe ceata cu proiectoarele aprinse FARA FARURI cu 200. e cea mai sigura masina. are bari in x in fiecare usa.

 

Foarte foarte interesant ce zici tu ...... :twoup:

 

Ai putea sa dai mai multe detalii despre "pot sa iau orice din portbagaj conducand cu 200" ?

Link to comment
Share on other sites

nici unul din motivele tale nu este o scuza sa nu-ti iei un 525i. am 523 si este cea mai buna masina pentru mine la varsta asta. e perfecta! pot sa iau orice din portbagaj conducand cu 200. testat! poti sa faci ce vrei. daca iti place sa te dai cu ea te invat eu cum sa o tii in asa fel incat nu vei folosi dsc-ul. eu asa fac. de la valcea la bucuresti ieri nu m-a depasit nimeni tot drumul. am mers pe ceata cu proiectoarele aprinse FARA FARURI cu 200. e cea mai sigura masina. are bari in x in fiecare usa.

 

Foarte foarte interesant ce zici tu ...... :twoup:

 

Ai putea sa dai mai multe detalii despre "pot sa iau orice din portbagaj conducand cu 200" ?

 

 

 

as putea chiar sa-ti fac un demo pe splai. chiar acum. nu vorbesc din basme. dar ia-ti in plm un reno ca la ala nu se rabateaza banchetele si tre` sa opresti. stiu ca nu toti sunteti ca mine. dar timpul meu inseamna bani. n-am timp de orpit pe autostrazi. urca-te in ce e39 vrei si da scanunul soferului in spate la maximum, pune pilotul automat la cat vrei, ridica-te si intinde-te in spate, coboara spatarul si ia-ti ce vrei din portbagaj. nu fii fraier ca nu invat pe nimeni de rau.

ciupanezule tot bordul maical. tot. oricand oriunde

Link to comment
Share on other sites

as putea chiar sa-ti fac un demo pe splai. chiar acum. nu vorbesc din basme. dar ia-ti in plm un reno ca la ala nu se rabateaza banchetele si tre` sa opresti. stiu ca nu toti sunteti ca mine. dar timpul meu inseamna bani. n-am timp de orpit pe autostrazi. urca-te in ce e39 vrei si da scanunul soferului in spate la maximum, pune pilotul automat la cat vrei, ridica-te si intinde-te in spate, coboara spatarul si ia-ti ce vrei din portbagaj. nu fii fraier ca nu invat pe nimeni de rau.

 

Cumva sunteĂži amici?

 

 

ciupanezule tot bordul maical. tot. oricand oriunde

 

FelicitĂŁrile mele! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

In momentul care iei ceva din portbagaj, mai tii mana pe volan sau privirea la drum?

 

Ar fi tare sa postezi un clip ceva...

 

nu, tine cel din dreapta volanul. pot sa si rulez la volan. o sa pun un clip.

 

 

cu asta... il stiu de la tara de cand eram mic. asa e dintotdeauna omul.

 

si pe asta as vrea sa-l cunosc Edited by sevraj929
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.