Jump to content

Ce preferati intre e39 si e46?


ionutz_ng

  

1045 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

e39 4ever!!!

de curand am probat un 323 2002 si nici pe departe imi poate oferi ce mi ofera tds meul din 98 :thumbsup: nu mai spun daca ar avea o echipare completa si un motor suparat. daca e39 e un v8 nu l schimb nici pe e90 :Devil:

fara sa deranjez pe nimeni dar e39 este mai reusit ca si e60 in multe aspecte!

Edited by robert666
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Directorul departamentului de vanzari Bmw la un interviu acordat revistelor de specialitate auto declara:

Seria 3 - cuprinde clientela cu varsta intre 18-30 ani.

Seria 5- cuprinde clientela cu varsta intre 30-40 ani.

Seria 7- cuprinde clientela cu varsta peste 40 ani.

Cum eu ma incadrez peste varsta de 30 ani si detin un astfel de model nu pot decat sa votez cu e39.

Link to comment
Share on other sites

e un fel de-a impaca si varza si capra: sunt amandoua masini excelente, am avut parte si am condus ambele modele, doar k E46 320i 2.2 si e39 325 td 2.5, dar sincer degeaba am vazut ca s-a axat ceva lume pe siguranta, ambele modele au avut la euroncaap 4 stele deci sunt relativ sigure, dar am cunoscut lume prafuita in ambele variante, depinzand de viteza si intrarea in accident (doamne fereste de altele - altora) dar o comparatie exacta nu se poate face, sunt clase si modele complet diferite chiar daca unele elemente de confort interior se aseamana, incepand de la sasiu pana la tinuta de drum totul e diferit. pe buna pace ;) Edited by razvannrm
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca se aplica in tarile normale , pe la noi cele mai multe 7-are sunt conduse de tineri 20-30 ani.

Ai dreptate .

Nu pot sa spun decat ca sunt modele diferite ( care toata lumea o stie) cu specific pentru utilitatile fiecaruia ( unui tanar posesor seria 7 nu stiu cit de mult ii trebuie atata spatiu , portbagaj mai mare cit si mult mai multe facilitati in interiorul masinii care depasesc cu mult varsta conducatorului auto respectiv ).

Cu toate acestea mai dau un exemplu ( daca imi ingaduiti ) :

La varsta de 29 ani am condus e36 , unul fabricat in 1993 , cu foarte putine dotari si chiar am fost placut surprins de confortul , fiabilitatea cit si de spatiul interior , mai mult decat suficient varstei si planurilor de viitor din aceea perioada.

Acum , dupa achizitionarea e39-lui , am vazut diferenta pentru confort si spatiu utile varstei de peste 30 ani.

Sper ca nu deranjez cu astfel de comentariu.

Toate cele bune si va doresc Km fara incidente.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
E46 M3 pt sportivitate, dar si pt putin lux E39 M5 .....daca e vb de acelasi motor sa spunem 2.0i dubluvanos atunci prefer dedeparte E39-le chiar daca va avea putin de suferit dinamica de acceleratie din cauza kg in plus...la ce e vb in topic prefer E39 clar! Edited by BMWdrifter
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Diferentele intre cele 2 exista si sunt destul de mari.Pot spune din propria experienta ca seria 5 se apropie cel mai mult de o limuzina sau ssi este, pe cand seria 3 este o combinatie reusita intre limo si aspectul acela sport(locul fiind simtitor mai mic in interior,nu la fel de spatios precum un seria 5) intrebarea este tu ce cauti confort marit sau vrei o combinatie intre look sportiv si confort :thumbsup:
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

votat e39. Eu as alege seria 5 pentru ca am avut 6 exemplare din seria 3 si cam atata de la bmw. Am avut ocazia si era sa cumpar un 530d an fab 2003 full 210 000 km din germania .imi plac mult e39 chiar daca eu am e46 coupe:))
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Conduc ocazional un e39 523i al unui prieten, pot sa spun ca este net superior fata de e46-le meu in ceea ce priveste confortul, spatiu interior, tinuta "la drum lung".

Am votat insa e46 pentru ca vreau sa mai "copilaresc" putin... :pirate:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.