Jump to content

M6


Guest Pole

Recommended Posts

  • 2 months later...
Guest poleposition

Multumesc :lol:

 

Nu ca noua, pt ca am piscaturi mici de la pietricele pe bara fata, as vrea sa o vopsesc pe CASCO, dar mi-e teama de un rezultat catastrofal la Automobile Bavaria.

 

Am auzit si pe forum cazuri in care, vopseaua noua se exfolia doar de la jetul de apa cand speli masina... apoi, montatul, demontatul.. nu am incredere ca fac aia treaba ca lumea :)

Link to comment
Share on other sites

Arata bine.

 

Nu ca noua, pt ca am piscaturi mici de la pietricele pe bara fata, as vrea sa o vopsesc pe CASCO, dar mi-e teama de un rezultat catastrofal la Automobile Bavaria.

Si eu am ceva piscaturi din astea, ma gandeam sa schimb bara cu totul.

 

Parca tin minte ca Tien (ce-o mai fi facand?) si-a vopsit bara din spate, dar nu mai tin minte daca la M3 sau la M6-le asta. Au fost probleme?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

A facut caterinca atunci...nu l-a lovit nimeni in parcare :lol: deci nu a vopsit nimic, caterinca lui Tien :D

 

Pai si daca o schimb, tot pe mana alora ajung la vopsit si montat.. apoi ma trezesc cu eroare la PDC, senzori buliti, cleme rupte si mai stiu eu ce... cred ca mai bine ma fac ca nu observ sincer :)

 

Sau, cand am drum in Oradea , imi fac programare la Unguri, si o fac acolo... dar apoi e pe banii mei si nu stiu daca imi convine. Sau oare pot face pe CASCO si acolo ? :)

 

Oricum ajung la ei, ca urmatoarea revizie o fac in Ungaria, nu mai calc la infractorii astia oligofreni imputiti si nesimtiti :lol:

Link to comment
Share on other sites

A facut caterinca atunci...nu l-a lovit nimeni in parcare :lol: deci nu a vopsit nimic, caterinca lui Tien :D
Ah, nu stiam ca a compus povestea aia cu mall-ul si cu vaicarelile lui "just for fun". Dar nu ma mira :)

 

Pai si daca o schimb, tot pe mana alora ajung la vopsit si montat.. apoi ma trezesc cu eroare la PDC, senzori buliti, cleme rupte si mai stiu eu ce... cred ca mai bine ma fac ca nu observ sincer :lol:
Asta asa e.

 

Oricum ajung la ei, ca urmatoarea revizie o fac in Ungaria, nu mai calc la infractorii astia oligofreni imputiti si nesimtiti :)

Se poate, faci reparatia pe CASCO in regie proprie. Ei iti dau o suma de bani si tu te descurci cu reparatia.

Edited by exxe
Link to comment
Share on other sites

Am auzit si pe forum cazuri in care, vopseaua noua se exfolia doar de la jetul de apa cand speli masina... apoi, montatul, demontatul.. nu am incredere ca fac aia treaba ca lumea :)

Eu mi-am vopsit la bavaria in Constanta bara fata, bara spate si capota si au iesit perfect.

Link to comment
Share on other sites

mai rau e ca orice faci la Ab si nu-ti convine , nu prea mai raspund , doar avem si topic reclamatii prin forum dar probabil suntem prea nesemnificativi ca si comunitate pt a primi un raspuns oficial , daca aveam toti M3 era altceva ! Macar pt revizii si tot ne bagau in seama . Doar la ghiseu vb cu tine cand comanzi ceva si achiti .Aste le place f mult . A iesit misto masina pole .

 

Ps ..probabil cand clubul asta va avea o revista in care-si va putea exprima public anumite nemultumiri AB va fi mai comunicativ . Sunt curios daca se vor publica astfel de feedbackuri in revista clubului . Sau scopul comercial va prima !

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

se poate face reparatie si in strainatate, doar ca nu iti plateste TVA extern, deci pe langa fransiza ,daca ai, trebuie sa adaugi la reparatie si TVA-ul.

 

a iesit bine detailingul, o intrebare, se vede diferenta in sensul ca nu sta praful pe masina dupa detailing pentru o vreme, cica se da cu un sealant care este ceva de genul antistatic si nu sta praful pe masina!!!

 

p.s.

la bara nu ai facut tu o data o reparatie de genul, stiu ca am citit mai demult ca ai fi reparat la cineva in Buc. toate ciupiturile alea de pietre!

 

de ce nu iei un chit de reparatie pentru vopsea original, dupa codul de culoare, de la AB, sau din alta parte, de ex Grozadan, si se poate repara toate ciupiturile, trebuie doar ffffoarte multa rabdare, se umple toate craterele cu vopsea pe urma se slefuieste cu 2000, 3000 si se da polis, si iase ca si noua, eu nu zic ca sa faci tu treaba asta dar sunt persoane care o fac!!

 

bafta!

Link to comment
Share on other sites

A facut caterinca atunci...nu l-a lovit nimeni in parcare :) deci nu a vopsit nimic, caterinca lui Tien :lol:

 

Un spammer convins. :lol:

 

----

 

AratĂŁ foarte miÂşto maÂşina!

 

Ps ..probabil cand clubul asta va avea o revista in care-si va putea exprima public anumite nemultumiri AB va fi mai comunicativ . Sunt curios daca se vor publica astfel de feedbackuri in revista clubului . Sau scopul comercial va prima !

Comunitatea este prea micĂŁ, nu conteazĂŁ pentru ei.

Link to comment
Share on other sites

dar nici nu se bate tamtam in presa cu serviciile lor profesionale

 

Cam toate reprezentanĂžele sunt la fel, nu cred cĂŁ AB este o excepĂžie.

ĂÂşi vor schimba politica doar atunci când nu vor mai avea monopol, când va exista o concurenÞã realĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

se poate face reparatie si in strainatate, doar ca nu iti plateste TVA extern, deci pe langa fransiza ,daca ai, trebuie sa adaugi la reparatie si TVA-ul.

 

poti face factura direct pe compania de asigurari, si atunci, fiind tranzactie intre firme intracomunitare, nu platesti tva.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Hai ca m-am pus pe invatat Photoshop...

 

Pentru un incepator (adica de azi :) ) cum e ?

 

 

EDIT: shit... am gresit la "heartbits..." trebuia "heartbeats...",,, whatever

post-669-1251142427_thumb.jpg

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.