Jump to content

manifest


andrew

Recommended Posts

sunt curios cate actiuni de sorginte pro sociala au organizat membrii acestui forum pentru a schimba perceptia ca orice posesor de bmw este un pusti inconstient fara mila de cei din jur care fie spulbera cetateni pe trotuar fie comit accidente conducand BOLIZII cu viteze supersonice pe straziile Romaniei.

 

DC exista marsuri PROGAY vreau si eu un mars "pe roti"pro BMW sa inteleaga toti ca nu sunt doar inconstienti si tigani care te bat la stop, posesorii de BMW pot fi altfel

 

 

 

P.S voi fi posesor de BMW curand max 2 saptamani.

 

2 P.S daca a existat asa ceva felicitari.

 

3 P.S nu putem ignora conceptia existenta trebuie schimbata :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sunt curios cate actiuni de sorginte pro sociala au organizat membrii acestui forum pentru a schimba perceptia ca orice posesor de bmw este un pusti inconstient fara mila de cei din jur care fie spulbera cetateni pe trotuar fie comit accidente conducand BOLIZII cu viteze supersonice pe straziile Romaniei.

 

DC exista marsuri PROGAY vreau si eu un mars "pe roti"pro BMW sa inteleaga toti ca nu sunt doar inconstienti si tigani care te bat la stop, posesorii de BMW pot fi altfel

 

 

 

P.S voi fi posesor de BMW curand max 2 saptamani.

 

2 P.S daca a existat asa ceva felicitari.

 

3 P.S nu putem ignora conceptia existenta trebuie schimbata :twoup:

 

Mentiunea pe care ai facut-o are rol si de comparatie...

 

Chiar crezi ca s-ar schimba mentalitatea oamenilor prin "parade"?

Sau ai vrea sa impartim flori la semafor celorlalti participanti la trafic? :twoup:

 

Atata timp cat exista stiri unde orice BMW este prezentat prin cuvantul "bolid", mentalitatea oamenilor se va schimba foarte greu.

 

http://img138.imageshack.us/img138/1431/gaythreadcongrats411531yr0.jpg

 

din pacate peste 30-40% sunt tigani si cca 15 % sunt copii alti 10% sunt parveniti

asa ca cam au dreptate cei ce ne stigmatizeaza

si asta o zic cu parere de rau

Exagerezi...

Poate 30% sunt parveniti si 10% tigani..

 

Iar restul sunt oameni normali.

Cei care vin la intalnirile BMW sunt dovada cea mai buna pentru aceasta ultima categorie.

Link to comment
Share on other sites

Exagerezi...

Poate 30% sunt parveniti si 10% tigani..

Ce intelegi prin parveniti?

 

 

PARVENĂT, -Ă adj., s.m. şi f. (Om) ĂŽmbogăţit, ajuns, ĂŽnălţat la o treaptă superioară fără a avea merite deosebite şi adesea pe căi necinstite. [Pl. -iţi, -ite. / cf. fr. parvenu].

 

Cu alte cuvinte, acei oameni care au ajuns sa aiba multi bani nu din munca ci din abuzuri, furturi, tepe, tunuri, etc.

In general, acesti indivizi incearca sa iasa in evidenta tocmai prin banii pe care-i au si prin bunurile pe care le poseda.

Si se cred superiori oamenilor de rand desi ei au fost nu de mult oameni de rand.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Are vreo legatura Gay cu bmw?

 

 

 

nu ,eram sub influenta ultimului mare protes din buvuresti doar atat

 

 

 

Mentiunea pe care ai facut-o are rol si de comparatie...

 

Chiar crezi ca s-ar schimba mentalitatea oamenilor prin "parade"?

Sau ai vrea sa impartim flori la semafor celorlalti participanti la trafic? :twoup:

 

Atata timp cat exista stiri unde orice BMW este prezentat prin cuvantul "bolid", mentalitatea oamenilor se va schimba foarte greu.

 

http://img138.imageshack.us/img138/1431/gaythreadcongrats411531yr0.jpg

 

eu nu mi-am schimbat parerea despre comunitatea gay dupa parada din capitala deci nu cred ca o parada bmw ar schimba ceva dar actiuni sociale facute de cei ce sunt prezenti aici ar putea schimba impresia ca facem parte din "turma" de la stiri in principiu cam asta ar fi ideea

Link to comment
Share on other sites

IPOCRIZIE la maxim...

 

E IPOCRIZIE sa zici ca "noi bmwclub.ro suntem sfinti si trebuie sa le schimbam parerea trecatorilor referitor la soferii de pe BMW" atata vreme cat sunt useri pe forum care recunosc ca circula pe banda "de tramvai" in general si ca "ei isi asuma riscurile", exista useri care se cauta pe forum ca li s-a taiat calea de alt user cu sticker BMW, exista useri noi, care cauta useri vechi ai BMW club ca s-au intrecut prin oras intre semafoare, sunt useri care circula prin oras cu mult peste vitezele regulamentare, exista useri care circula inafara orasului cu mult peste vitezele regulamentare, credca am reusit sa includ pe toti aici... suntem doar NOROCOSI ca nu am facut tragedii.

 

Manelisti nu suntem , dar avem momente cand suntem mai agresivi nul ? sau nu flashuim de nebuni ca ne grabim,depasiri kamikazze nu facem si nu fortam intrarea in banda obligand pe restu sa franeze ca doar avem BMW si ne bagam in depasiri oricand, ne ofticam ca ne acuza lumea ca suntem "cocalari" cand avem pe forum useri care afirma " mi-e incomod sa conduc cu 2 maini pe volan si , mi-e comod doar pozitia "superman" cu ceasu ROLEX la vedere, sau... vara la 30 grade cu clima data la maxim circulam cu geamu dat jos sa ne vada pipitele...

 

Mai bine ne vedem de treaba si ne concentram asupra condusului sa ne ferim de tragedii.

 

 

Andrew: ne mai auzim peste o luna sau 2... vedem daca mai ridici capul atunci. De asemenea te obisnuiesti cu restul participantilor la trafic care o sa ti se para mai ostili decat inainte, poate o sa primesti compasiune de la restu posesorilor de BMW, dar sa nu fi surprins cand nu o sa o primesti nici de la ei..

 

Sa nu ma intelegeti gresit, nu am nimic cu nimeni personal ca circula pe banda de tramvai sau ca face flashuri, sau ca ma pune sa franez ca el s-a bagat in depasire .... mi se pare ceva normal, dar e ipocrizie sa zici ca nu suntem asa... Si oricum pana la urma e degeaba ca "gura satului, numa pamantu o inchide" sau cum..

 

Flaviu: ai luat bmw pentru tine si cum te simti la volan, dar aia nu inseamna ca daca ai chef sa-i dai pe la fabrica de bere in sus, tot ii dai ca tot omu... nu ? La fel si eu la fel ca oricine.

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

MAS: fiecare are cate-un defect.... ori face prea mult cu farurile , ori are pozitia de cocalar la volan, ori scurteaza pe banda libera.. pe sina de tramvai, ori intra in depasire, asta ziceam doar, si inteleg toate situatiile alea , deci nu e problema de asta, e problema ca am fi ipocriti sa credem ca avem ce mentalitate sa schimbam, cand nu suntem sfinti,suntem norocosi ca nu am ajuns la protv... Am zis ca mai sunt si exceptii .. MAS cati ani ai :twoup: ca poate te incadrezi la categoria de varsta pe care am dat-o...

 

Radare banuiesc ca am luat toti.. banuiesc ca toti ne-am aflat in situatia in care am fortat un galben si ne-am trezit ca pietonii au inceput sa treaca la trecerea de pietoni.. sa zic mai multe ?

 

 

Uite Eu de ex.. nu consider ca avem dreptul de.. "dat avarii si flashuri ca ma grabesc"... daca poti treci daca nu astepti, nu suntem salvare/politie/pompieri, nu putem obliga pe nimeni sa mearga prin sant sau sa depaseasca limita legala ca ne grabim. Chiar avarii cand m-am grabit nu am dat niciodata, da flashuri am dat destule, da macar nu ma apuc sa corectez pe toti cand ma critica. Oricum de criticat ar putea critica doar pietonii si nici aia nu prea ca si aia sunt kamikazze de multe ori.

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Exagerezi...

Poate 30% sunt parveniti si 10% tigani..

Ce intelegi prin parveniti?

 

 

PARVENĂT, -Ă adj., s.m. Âşi f. (Om) ĂŽmbogĂŁĂžit, ajuns, ĂŽnĂŁlĂžat la o treaptĂŁ superioarĂŁ fĂŁrĂŁ a avea merite deosebite Âşi adesea pe cĂŁi necinstite. [Pl. -iĂži, -ite. / cf. fr. parvenu].

 

Cu alte cuvinte, acei oameni care au ajuns sa aiba multi bani nu din munca ci din abuzuri, furturi, tepe, tunuri, etc.

In general, acesti indivizi incearca sa iasa in evidenta tocmai prin banii pe care-i au si prin bunurile pe care le poseda.

Si se cred superiori oamenilor de rand desi ei au fost nu de mult oameni de rand.

 

tre sa zica definitia asta ce fel de "treapta superioara": sociala, profesionala, ......... :twoup: culturala

un parvenit este superior unui om de rand, din pacate, datorita pozitiei pe care o ocupa

cati dintre noi, daca ar avea mijloace, nu si-ar cumpara Ferarri si nu s-ar plimba cu el pe la Dorobanti sa moara lumea de oftica :twoup:

 

@andrew, las-o mai moale cu comparatiile cu marsurile gay, se stie ca peste 50% din participantii din Bucuresti au fost figuranti (la propriu) angajati pe bani, ca sa ingroase randurile marsului.

Link to comment
Share on other sites

din pacate traim in romania unde mentalitatea este foarte inapoiata...in europa civilizata nu prea vezi ceea ce ati povestit voi pe aici...cel putin eu am iesit asa cu masina prin europa si nu am observat ce observ in fiecare zi aici si nu uitati ca sunt in cj nu in bucuresti unde cred ca e dezastru
Link to comment
Share on other sites

cati dintre noi, daca ar avea mijloace, nu si-ar cumpara Ferarri si nu s-ar plimba cu el pe la Dorobanti sa moara lumea de oftica :twoup:

Eu cel putin, nu.

 

Insa sunt multi cei care ar vrea sa faca asta.

Ma rog, problema nu e de plimbat ci de "suferit".

Adica ochelari de soare noaptea, pozitia de cocalar (aproape intins in masina cu o mana pe volan), mersul cu 40 km/h..

Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare jenant sa mergi cu un ferrari,bentley,rolls royce prin bucuresti....prin mizeria asta

e ca si cum te-ai duce inttr-o bodega comunala imbracat in frac

un cocalar din zona mea si-a lua ferrati 599gtb....vine cu el la piata,il parcheaza langa tarabe....rad taranii de el

neaparat trebuie sa ii fac poza cand il prind

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca mai mult conteaza daca esti pasionat de masini sau nu.

 

Daca esti doar un cocalar care vrea sa iasa in evidenta, este intr-adevar de prost gust.

 

Insa daca esti pasionat de masini, nu este de prost gust sa mergi prin Bucuresti cu o asemenea masina.

Normal, nu la piata.

Link to comment
Share on other sites

cred ca andrew a vrut sa spuna cu totul altceva... se referea probabil la o initiativa in public, din partea noastra, ca sa aratam lumii cine suntem: acei oameni care, desi poseda un autoturism BMW, nu fac o bravada din asa ceva !

@andrew: chiar nu trebuie neaparat sa aratam asta, pentru ca s-ar intelege orice altceva, mai putin ce am vrea sa spunem!

BMWClub este o pasiune si asta nu se striga in gura mare, pe strada...

daca am pune-o de-o parada publica BMW, iti poti inchipui cati maimutoi/maimute/ciori/papagali si alte fenomene si-ar face aparitia, doar ca sa dea bine si ei la TV ?

asta ca sa nu mai zic de vreu tolomac caruia i s-ar putea lua un interviu pe strada si care s-ar putea erija in organizator sau cine stie ce altceva ...

nu are niciun sens sa incercam sa schimbam mentalitatile celor care trec pe rosu, depasesc pe interzis, merg pe linia de tramvai sau ajung prin copaci/stalpi/rauri cu al lor BMW...

de ce?

tocmai pentru ca, in mentalitatea lor, acesti pusti/oameni cu varsta psihologica redusa cred ca sunt stapanii strazii si ca tot ce misca pe-acolo li se poate supune!

BMW nu are nevoie de publicitate, desi isi fac reclame faine...

BMW este o marca solida, cu renume puternic, care inspira forta si pasiune...

daca iesim in public doar sa aratam ca si noi avem o masina BMW, vom ajunge nu departe de cei pe care ii criticam mai devreme pe-aici...

BMW trebuie sa ramana o pasiune, fiindca asta e chemarea pe care o avem majoritatea de pe acest forum/club !

cam atat...

Link to comment
Share on other sites

Una peste alta, are dreptate initiatorul topicului.

 

Eu cel putin sper ca asta este una din directiile de actiune cuprinse in planurile celor care au initiat BMW CR, sa ne reprezinte clubul si sa aratam ca nu suntem toti (orice padure are uscaturile ei) portretul robot din Romania al proprietarul de BMW.

 

Uitati-va la motociclisti ce campanie buna isi fac: " si noi suntem in trafic" de mai sa ma ia mila si compasiunea pentru iei. Doar ca si acum o saptamana m-a depasit unul cu vreo 120 kmh in oras exact cand eram cu semnalizarea stanga sa virez la stanga. Sa-i observe cine vrea in trafic, la viteza aia si la ce manevre fac.

 

"The point is" ca motociclisti isi fac o campanie buna si sunt uniti, asa ceva ar trebui sa facem si noi, sa ne reprezinte cineva.

 

Asa ca, inscrieti-va cati mai multi, sa fii membru pe forum e simplu mai faceti un pas la membership !

Link to comment
Share on other sites

Una peste alta, are dreptate initiatorul topicului.

 

Eu cel putin sper ca asta este una din directiile de actiune cuprinse in planurile celor care au initiat BMW CR, sa ne reprezinte clubul si sa aratam ca nu suntem toti (orice padure are uscaturile ei) portretul robot din Romania al proprietarul de BMW.

 

Uitati-va la motociclisti ce campanie buna isi fac: " si noi suntem in trafic" de mai sa ma ia mila si compasiunea pentru iei. Doar ca si acum o saptamana m-a depasit unul cu vreo 120 kmh in oras exact cand eram cu semnalizarea stanga sa virez la stanga. Sa-i observe cine vrea in trafic, la viteza aia si la ce manevre fac.

 

"The point is" ca motociclisti isi fac o campanie buna si sunt uniti, asa ceva ar trebui sa facem si noi, sa ne reprezinte cineva.

 

Asa ca, inscrieti-va cati mai multi, sa fii membru pe forum e simplu mai faceti un pas la membership !

 

 

a propos de a fi uniti...

 

 

urmariti pana la capat!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.