Jump to content

Matilda


exxe

Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoasa foc masina, sa o stapanesti sanatos si fara incidente :twoup:

 

Referitor la partea cu marsalierul, pot sa confirm "asa face la toate" si mie mie s-a parut nasol la inceput (am E90) dar e chestie de obisnuinta.

 

In legatura cu semnalizarea, vezi ca are 2 trepte, daca apesi usor pe ea licare decat de 3 ori, daca apesi mai tare trebuie sa iei o curba, sau sa mai dai o data de ea in jos(usor-prima treapta) ca sa se opreasca :twoup:

 

Felicitari pt alegere inca o data

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

si la X3 merge greu R...dar totusi pt un barbat nu pune nicio pb selectarea R

gagica care are X3 trage cu 2 maine de levier ca sa bage in R

Link to comment
Share on other sites

o masina cu adevarat super(la culoare as comenta un pic, deesi la praful de la noi e cea mai indicata) motoru` e de vis pt orice impatimit de bmw si nu numai :twoup:
Criteriul principal in alegerea culorii a fost tocmai praful din Ro :twoup: Oricum, culoarea nu-mi displace.

 

si la X3 merge greu R...dar totusi pt un barbat nu pune nicio pb selectarea R

gagica care are X3 trage cu 2 maine de levier ca sa bage in R

Chestia cu fortarea in stanga e OK, n-am nevoie de 2 maini :D doar ca mi-a sarit pe liber dupa aia... Poate totusi nu l-am bagat eu cum trebuie, azi am incercat de cateva ori si a intrat perfect.
Link to comment
Share on other sites

si la X3 merge greu R...dar totusi pt un barbat nu pune nicio pb selectarea R

gagica care are X3 trage cu 2 maine de levier ca sa bage in R

 

:twoup: la E46 a trebuit sa schimb "nuca" (plastic) pt ca s-a spart/forfecat de la fortare pt R; cand am cumparat masina era putin fisurata, in 2 ani s-a sfasiiat complet pe flancul drept. e drept ca la inceput si eu am avut probleme cu nimeritul pozitiei R

Link to comment
Share on other sites

Mai, sa stii ca mie materialele folosite in interior mi se pare OK. Pentru mine nu conteaza prea mult sa am piele pe fata de la usa :twoup:

 

 

adevart graiesti...motoru e baza...daca simti masina si daca te satisface motoru si performantele masini nu prea mai conteaza piele si alte vrajeeli... sincer eu as da pielea din masina mea pe un motor mai performant si asa mia departe////

Link to comment
Share on other sites

Hai sa mai scriu ceva impresii :twoup:

 

In seara asta am facut un drum cu GTI-ul, dupa o pauza de trei zile in care am mers doar cu Matilda. Trebuie sa spun ca se simte diferenta bine, GTI-ul pare acum un fel de jucarie. Pedalele, schimbatorul, scaunele, motorul, totul... masina in general este mai "finutza" decat Matilda.

 

Ceea ce este chiar interesant e ca nu imi mai place semnalizatorul de la GTI, pe care il laudam mai devreme. Dupa ce m-am obisnuit cu el, acum imi dau seama ca e mai bun cel de la Matilda, e mult mai placut la folosire.

 

Marsarierul nu mi-a mai facut niciun fel de probleme, ori si-a mai dat el drumul, ori m-am obisnuit eu cu el.

 

Schimbatorul Matildei, chiar daca mai agata cate un pic, este mai placut la folosire decat al GTI-ului... Este mai dur, il simt altfel.

 

Singurele minusuri pana acum sunt ca masina este ceva mai greu de controlat decat GTI-ul si am vizibiltate mai proasta in spate si lateral-spate. Oricum, isi merita banii categoric.

Link to comment
Share on other sites

Merci.

 

@avlad: e textil

Pacat. La o masina de genul asta ma asteptam ca interiorul sa fie un pic mai rafinat.

E singurul defect pe care il pot gasi, in rest e o bijuterie. twoup.gif

Fetele de usi sunt din material textil pentru ca are scaune sport cu Alcantara pe exterior si textil pe interior.

Este o combinatie foarte practica.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa mai scriu ceva impresii :twoup:

 

In seara asta am facut un drum cu GTI-ul, dupa o pauza de trei zile in care am mers doar cu Matilda. Trebuie sa spun ca se simte diferenta bine, GTI-ul pare acum un fel de jucarie. Pedalele, schimbatorul, scaunele, motorul, totul... masina in general este mai "finutza" decat Matilda.

 

Ceea ce este chiar interesant e ca nu imi mai place semnalizatorul de la GTI, pe care il laudam mai devreme. Dupa ce m-am obisnuit cu el, acum imi dau seama ca e mai bun cel de la Matilda, e mult mai placut la folosire.

 

Marsarierul nu mi-a mai facut niciun fel de probleme, ori si-a mai dat el drumul, ori m-am obisnuit eu cu el.

 

Schimbatorul Matildei, chiar daca mai agata cate un pic, este mai placut la folosire decat al GTI-ului... Este mai dur, il simt altfel.

 

Singurele minusuri pana acum sunt ca masina este ceva mai greu de controlat decat GTI-ul si am vizibiltate mai proasta in spate si lateral-spate. Oricum, isi merita banii categoric.

 

deci nu prea exosta termeni de comparatie nu???? asa am fost si eu cu masinile pana sa am bmw si gata am fost...restu mi se par vrajeli....cu marsarieru teai obisnuit...el e la fel...asa am fost si eu.....bestiala masina.........si motoruu

Link to comment
Share on other sites

Merci.

 

@avlad: e textil

Pacat. La o masina de genul asta ma asteptam ca interiorul sa fie un pic mai rafinat.

E singurul defect pe care il pot gasi, in rest e o bijuterie. twoup.gif

Fetele de usi sunt din material textil pentru ca are scaune sport cu Alcantara pe exterior si textil pe interior.

Este o combinatie foarte practica.

Din punctul meu de vedere, nu e doar practica ci arata si bine. Nu este "cheap" deloc.

 

 

deci nu prea exosta termeni de comparatie nu???? asa am fost si eu cu masinile pana sa am bmw si gata am fost...restu mi se par vrajeli....cu marsarieru teai obisnuit...el e la fel...asa am fost si eu.....bestiala masina.........si motoruu
Este clar o masina buna :twoup: Nu ma refer doar la putere, ci per ansamblu. Din pacate nu am avut prea mult timp de ea zilele astea.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.