Jump to content

Masina mea: BMW 325 TI ///M Packet


Alexxx

Recommended Posts

Am sa imi prezinta masina mea, de care sunt foarte mandru. Este fabricata in 2004 si are 67.000 KM!

 

325 TI, 192 CP, 6 viteze

0-100 = 7.1 S

 

Ca dotari, printre altele, mentionez:

 

-pachet ///M interior/exterior, care cuprinde:

Bara fata/spate, praguri ///M, jante 17" M, volan MFL ///M, insertii praguri si footrest, schimbator ///M si footrest), suspensie.

-scaune sport (textil+piele alcantara)

-faruri lupa/xenon adaptive

-climatronic

-DSC

-PDC

-pachet lumini business

-ogl electrice incalz/heliomate

-pilot automat

-8 airbag

-OBC

-short shift

-plafon negru

-alarma OEM

 

Cateva poze facute in graba cu telefonul; O sa revin ulterior cu altele mai reprezentative.

 

post-1213-1214599727_thumb.jpgpost-1213-1214599740_thumb.jpg

post-1213-1214599753_thumb.jpgpost-1213-1214599776_thumb.jpg

post-1213-1214599788_thumb.jpgpost-1213-1214599798_thumb.jpg

post-1213-1214599900_thumb.jpg

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E frumoasa, dar e .... compact. In semnatura nu ai specificat 325ti. E cam feminina.

 

Mda ..si eu ma astept sa se dea jos o fata din ea !..Sa o stapanesti sanatos !

jantele sunt misto..pune niste poze cu un aparat ..astea o arata mica rau

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

E frumoasa...Sa faci multi Km fara probleme...pana nu se termina petrolul din arabia saudita :twoup:

Farurile cu xenon sunt mai rare pe compacturi din ce am vazut pe strada. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

S-o stapanesti sanatos !

 

PS: Nu le mai ziceti short shift, ca e cu totul altceva (nu se aplica in cazurile celor care chiar au). Ori short shifter, ori nuca mica, pe romaneste :D.

 

 

@Bobo

Denumirea de SHORT SHIFT nu am pus-o datorita schimbatorului de dimensiuni mici ci datorita tehnicii cutiei de viteze! Asadar masina are short shift (er)! Ceea ce nu inteleg este ce anume te-a facut sa crezi ca masina nu ar avea... :twoup:

Dar sfatul tau il pot folosi chiar cei care folosesc termenul in mod eronat! :twoup:

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Denumirea de SHORT SHIFT nu am pus-o datorita schimbatorului de dimensiuni mici ci datorita tehnicii cutiei de viteze!

 

nu e "tehnica" din cutia de viteze, care nu sufera nici o modificare, mai degraba e vb de un element de setare si de feeling sportiv

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

Pai unde am exagerat?? In afara faptului ca am gresit spunand xenon adaptiv? Parerea mea e ca nu prea le ai cu alte modele decat 5-ul si nestiind cu ce se mananca ti se par exagerari! :twoup: Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos !

 

trebuie sa recunosc ca nu sunt un admirator al compactului,din contra...dar important e sa'ti placa tie :twoup:

 

motorul,interiorul si pachetul M sunt punctele forte ale masinii

 

arata foarte intretinuta

Link to comment
Share on other sites

Denumirea de SHORT SHIFT nu am pus-o datorita schimbatorului de dimensiuni mici ci datorita tehnicii cutiei de viteze!

 

nu e "tehnica" din cutia de viteze, care nu sufera nici o modificare, mai degraba e vb de un element de setare si de feeling sportiv

Mai pe romaneste....timoneria ! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Gusturile nu se discuta! Comparatiile cu coupe-ul nu-si au rostul! Mi se pare ciudat ca in acest topic, dedicat masinii mele, care este un 325 COMPACT sa se puna lincuri si sa se faca comparatii cu coupe-ul! Coupe in sus, coupe in jos!

@Myx- Masina din linkul tau are dublu si ceva mai multi KM ca a mea si e din 2001! Daca vroiam masina veche imi luam e36!

Mie PERSONAL imi place MUUULT mai mult compactul cu pachet M decat coupe-ul (nu pot spune asta si de compactul simplu)! Asta este si motivul pentru care am cumparat masina asta! Este extrem de rara! Nu stiu cate 325 ti cu pachet M din 2004 mai sunt in Ro! Indraznesc sa spun ca se pot numara pe degetele de la o mana (coupe-uri sunt zeci de mii)! ASTA a fost argumentul forte pentru achizitie!

 

In alta ordine de idei, revin cu priumele impresii:

 

1. Astazi am facut revizie totala la Filaret. A costat 1.800 RON. Masina se comporta exceptional iar puterea motorului...si senzatia este greu de descris pentru mine, care vin de pe un 320! Consumul in Bucuresti in ultimile 3 zile si o distanta de 354 KM este de 14.4%, mers mai mult ziua si condus foarte sport! Deh...entuziasmul acela de masina "noua"...stiti voi!

2. Masina atrage extrem de multe priviri, atat in trafic cat si cand e parcata! Se intorc multe capete...atat de la simpli trecatori cat si de la posesori de BMW! Sunt deja la al 3-lea BMW (si la a N-a masina in afara de BMW) dar este pentru prima data cand simt chestia asta...cand opresc la stop sau in trafic...all eyes on you!

 

astea sunt lucrurile positive...sa trecem la cele negative (descoperite pana acum): Suspensia sport combinata cu jante pe 17" face sa se simta si cea mai mica denivelare! Rularea peste linii de tramvai este un chin aproape de fiecare data! Sper ca o sa ma obisnuiesc cu aspectul asta....

 

Revin cu alte info pe parcurs despre motor!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Gusturile nu se discuta! Comparatiile cu coupe-ul nu-si au rostul! Mi se pare ciudat ca in acest topic, dedicat masinii mele, care este un 325 COMPACT sa se puna lincuri si sa se faca comparatii cu coupe-ul! Coupe in sus, coupe in jos!

@Myx- Masina din linkul tau are dublu si ceva mai multi KM ca a mea si e din 2001! Daca vroiam masina veche imi luam e36!

Mie PERSONAL imi place MUUULT mai mult compactul cu pachet M decat coupe-ul (nu pot spune asta si de compactul simplu)! Asta este si motivul pentru care am cumparat masina asta! Este extrem de rara! Nu stiu cate 325 ti cu pachet M din 2004 mai sunt in Ro! Indraznesc sa spun ca se pot numara pe degetele de la o mana (coupe-uri sunt zeci de mii)! ASTA a fost argumentul forte pentru achizitie!

 

In alta ordine de idei, revin cu priumele impresii:

 

1. Astazi am facut revizie totala la Filaret. A costat 1.800 RON. Masina se comporta exceptional iar puterea motorului...si senzatia este greu de descris pentru mine, care vin de pe un 320! Consumul in Bucuresti in ultimile 3 zile si o distanta de 354 KM este de 14.4%, mers mai mult ziua si condus foarte sport! Deh...entuziasmul acela de masina "noua"...stiti voi!

2. Masina atrage extrem de multe priviri, atat in trafic cat si cand e parcata! Se intorc multe capete...atat de la simpli trecatori cat si de la posesori de BMW! Sunt deja la al 3-lea BMW (si la a N-a masina in afara de BMW) dar este pentru prima data cand simt chestia asta...cand opresc la stop sau in trafic...all eyes on you!

 

astea sunt lucrurile positive...sa trecem la cele negative (descoperite pana acum): Suspensia sport combinata cu jante pe 17" face sa se simta si cea mai mica denivelare! Rularea peste linii de tramvai este un chin aproape de fiecare data! Sper ca o sa ma obisnuiesc cu aspectul asta....

 

Revin cu alte info pe parcurs despre motor!

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...ost&p=81597

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...ost&p=81715

 

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

2. Masina atrage extrem de multe priviri, atat in trafic cat si cand e parcata! Se intorc multe capete...atat de la simpli trecatori cat si de la posesori de BMW! Sunt deja la al 3-lea BMW (si la a N-a masina in afara de BMW) dar este pentru prima data cand simt chestia asta...cand opresc la stop sau in trafic...all eyes on you!

 

Pai si nu ti-ai pus problema cam ce gandesc cei care se uita la masina? Adica totusi, daca te-ai imbraca in clown si ai umbla pe strada, sigur ai atrage multe priviri, nu?

 

Eu personal daca te-as vedea la semafor, as zice cu voce tare: ia uite la martalogu ala in compactu ala misto. Si sigur vreun tovaras din dreapta ar zice: cred ca e gay.

Link to comment
Share on other sites

Gusturile nu se discuta! Comparatiile cu coupe-ul nu-si au rostul! Mi se pare ciudat ca in acest topic, dedicat masinii mele, care este un 325 COMPACT sa se puna lincuri si sa se faca comparatii cu coupe-ul! Coupe in sus, coupe in jos!

@Myx- Masina din linkul tau are dublu si ceva mai multi KM ca a mea si e din 2001! Daca vroiam masina veche imi luam e36!

Mie PERSONAL imi place MUUULT mai mult compactul cu pachet M decat coupe-ul (nu pot spune asta si de compactul simplu)! Asta este si motivul pentru care am cumparat masina asta! Este extrem de rara! Nu stiu cate 325 ti cu pachet M din 2004 mai sunt in Ro! Indraznesc sa spun ca se pot numara pe degetele de la o mana (coupe-uri sunt zeci de mii)! ASTA a fost argumentul forte pentru achizitie!

 

 

Acum 1000 de vb un ban nu fac ! :twoup: As fi ales coupe cu ochii inchisi ..mai ales la ce optiuni are ...Normal ca privesc problema prin ochii mei ..nici nu am cum altfel ...frumusetea e mereu in ochii privitorului !..prin ochii mei ..compact versus coupe are un singur castigator...Eu am familie altfel as fi luat fara discutii un coupe si probabil ca 100% benzinar !..chiar coupe din link imi face rau cu ochiul dar trebuie sa las ratiunea in fata !...Alegerea ta normal ca te priveste ...dar aici ai prezentat masina si pt a primi pareri , critici ...altfel nu puneai post si te bucurai doar tu de ea! :D Coupe e o masina f masculina , nu numai versus compact ! :twoup: ..visavis de intors capul dupa o masina ...si jantele ACS de pe Myx mereu provocau un efect asemanator ...Am primit sute de intrebari de unde , cat.....

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

@Mishoo- Mi se pare ca esti cel putin deplasat sa pui linkuri cu niste discutii din 2006 si fraze soase din context!

@WLF-Comentariile tale sunt cel putin deplasate! Ti-ai mai exprimat o data parerea despere compact! Toata lumea a inteles-o! Acum deja vii a 2-a oara, ceea ce denota faptul ca sunt cel putin comentarii tendentioase!

@Myx-Criticile asupra masinii la accept! Dar aici nu sunt critici la adresa masinii prezentate! Aici e ca si cum as fi venit eu la Myx reloaded si as fi spus: Sedan sucks...e naspa, e de bip bip de ce nu ti-ai luat touring? Astea sunt critici la masina ta? Mi se pare deja ca e de domeniul penibilului!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.