Jump to content

Am comandat azi e92 - 320d


oSerX

Recommended Posts

Dupa o saptamana de parlamentari, citit si vraja marii m'am hotarat sa cumpar urmatoarele :

 

e92 - 320d alb alpin

 

LCGE - Piele Dakota Cream beige

205 - Transmisie automata

249 - Volan Multifunctional

313 - Pachet oglinzi exterioare

320 - Fara inscriptionare model

428 - Triunghi reflectorizant si trusa de prim ajutor

431 - oglinda interioara electrocromata

441 - kit fumatori

493 - pachet pentru compartimente depozitare

494 - scaune incalzite fata

502 - sistem spalat faruri

507 - PDC spate

508 - PDC fata si spate

520 - faruri de ceata

521 - senzori de ploaie si faruri automate

522 - xenon

534 - aer conditionat automat

540 - pilot automat

563 - pachet lumini

609 - sistem navi profesional

677 - sistem audio LOGIC 7

710 - volan M

761 - geamuri protectie solara BMW individual

2C4 - jante aliaj usor 157

4AE - Cotiera fata culisanta

4AT - ornamente interioare negru lucios

7RS - pachet confort de contine unele optiuni de mai sus

7NH - basci service 5 ani/100000km

 

m'a innebunit sotia cu pielea beige ... cred ca o sa ma duc la spalatorie de 2 ori pe zi cu ea ......

in fine

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mi'au zis ca ma pot razgandi pana 2-3 saptamani inainte de intrarea in productie parca ...... visiniul ala ... e interesant ....

 

sunt curios cum e cu tot interiorul beige ..... adika am vazut ...... dar sunt curios cum e cu praful, etc, etc ..... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

aku am fost la bavaria baneasa. Au un coupe alb, cu pielea asta..e foarte elegant p bune.

 

 

ia ce-ti place tie ..lasa moda si alte fite ..daca tu vrei verde cu picatele roz asa sa fie ...iei o masina noua , o sa pierzi enorm la ea ..Important e sa fie exact ce-ti doresti tu .

Link to comment
Share on other sites

stai linistit ca nu e chiar asa... tb sa eviti sa urci in masina cu blugi albastru inchis, aia o sa iti murdareasca pielea. eu de 7 luni nu am avut nici o pb cu pielea. pentru intretinere folosesc o solutie de la bmw si doina :twoup: si uite ce frumos se intretine.

post-7792-1215952629.jpg

Edited by aleks_high
Link to comment
Share on other sites

super ... sa o stapaniti sanatosi, chiar azi am vazut un E92 alb ... pacat ca era negru in interior ... dar configuratia ta e super din punctul meu de vedere :twoup: Edited by RKY
Link to comment
Share on other sites

as fi vrut 325d ... dar deja sunt inca 3mii euro in plus ... si am tot urcat .. masina ma aunge vreo 43500 parca ddp

 

 

as fi vrut un motor in 6 cilindrii, dar ce sa fac ... ar trebui sa renunt fie la navi, fie la piele, fie la cutie hidramata ... si asa cum e acum este cum imi doresc in interior si la felul cum arata....

 

pe mine ma intereseaza o masina confortabila ... masina asta o sa fie masina mea de zi cu zi ... cu care sa pot pleca lejer in tara pe unde mai am treaba, sau sa o iau pe sotie sa mergem pana la mare, munte... etc etc ... am gandit'o sa fie o masina doar pt noi doi ... nu ma intereseaza locurile din spate .... eu de ex. in spate stau super cu picioarele dar ajung cu capul la tavan...

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Guest B_M_W

O sa primesti varianta cu facelift ? daca nu anuleaza comanda.

La ce se refera geamuri protectie solara BMW individual.

Edited by B_M_W
Link to comment
Share on other sites

O recomandare daca imi permiti...sa schimbi neaparat culoarea pielii pt ca am un prieten ce a dat o caruta de bani pe masina si a ales Dakota Cream Beige si ii vine sa se innebuneasca :twoup: pt ca ii foarte sensibila...Ultima oara sa chinuit sa scoata un rosu de la poseta lu nevastasa de pe sacunul din dreapta...

 

Eu am Walknappa Zimmt, optiune BMW Individual

Ti-as recomanda cu caldura Dakota Saddle Brown si iti garantez ca nu-i pretentioasa de loc si arata si foarte bine...normal parerea mea :twoup:

Edited by BMW Love
Link to comment
Share on other sites

De acord, asta pe langa topicul omului, sa zicem pt mine, ma intereseaza pt mine, ce atuuri are benzina, insa mi-ar placea un raspuns concret (am facut mate fizica- nu mi-a placut prea mult proza), incep eu un raspuns concret 330cd vs 325ci:

-sunet

-senzatiile le-as trece catre 330cd, cu un cuplu de 500nm fata de doar 210 325i :twoup:

ultimul post ca deja suntem off topic ... eu zic ca este o chestie de preferinta pana la urma - eu unul sunt impatimit al benzinei / bmw . mai este o singura problema impartita in 2 puncte . 1- O masina coupe este prin esenta ei sportiva , iar dieselul nu face'' casa buna '' in esenta cu aceste cuvinte - sport si coupe' . Si punctul 2 - un motor aspirat nu are intarzieri - lag , si este mai fiabil in timp .

cu asta am incheiat , e topicul omului pana la urma -

Edited by sportek
Link to comment
Share on other sites

Ontopic: Oserix, sa tii cont ca e un motor in 4 cilindrii, fortat la max sa scoata 177 CP, care sta extrem de prost la capitolul fiabilitate si pus pe o caroserie absolut superba de coupe! De multe ori mi s-a parut penibil cand ma uitam la frumusetea de coupe si la apasarea butonului start/stop a incepea sa se auda clonc clonc clonc clonc (sunetul) de diesel! Hai ca pe sedan nu e nici o problema, dar pe coupe...MY GOD! Sunt ferm convins ca n-ai facut test drive cu unul! Daca ai fi facut nu ai mai fi vrut!

CONCLUZIE: Alege un diesel in 6 cyl pe caroserie E92!!!!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

nush daca e asa fortat la maxim motoru din moment ce la 123d e acelasi si are peste 200...

 

s-o stapanesti sanatos si poate o sa o vad si eu cand vine..

 

 

acum sa nu fim copii...eu zic sa apreciem faptul ca e un om rational si care nu isi cumpara masina ca dupa aia sa circule numai cand are bani de benzina....

 

sunt convins ca daca considera neimportant consumul si costul mai mare al masinii ar fi ales un 335i sau 335d nah...dar eu unu apreciez un om care e in stare sa isi dozeze eforturile..

 

si in definitiv nu mai fiti disperati ca "cel mai slab" motor diesel de pe coupe are 177 de cai lol...mai gasiti voi marci cu cel mai slab motor de 177 de cai :twoup: (nu veniti cu masini exotice de 3 ori mai scumpe :twoup:))

Edited by dreptroman
Link to comment
Share on other sites

Alexxx cum ai ajuns la concluzia ca motorul de pe 320d nu e fiabil iar legat de puterea fortata a unui 320d nu iti zic decat ca as vrea sa ne intalnim o data pe strada si vei ramane surprins de ce poate un 320d si mai fortat de 177cp. Edited by tzucul
Link to comment
Share on other sites

leoberti in primul rand masina are filtru de particule deci polueaza mai putin ca un benzinar in al doilea rand vezi cat consuma un benzinar si cat ia unul diesel si lasa-ma cu "pretul motorinei e la fel".Legat de zgomot si vibratii aici vb de un E92 care nu mai are acel zgomot de diesel pronuntat ca la modelele anterioare.E adevarat ca daca nu faci multi km nu se renteaza diesel-ul din cauza costurilor putin mai mari la intretinere si a pretului mai mare la achizitie dar daca omul circula mult cu masina e rentabil si sa nu uitam ca la revanzare v-a lua mai mult pe ea.On topic:s-o stapanesti sanatos si fara incidente.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.