Jump to content

Care este valorea acestui bmw e34?


Kosty99Pjd

Recommended Posts

Salut! Imi poate spune cineva care este valoarea acestui Bmw 520.i 24 V cu urmatoarele specificatii:

- an de fabricatie 1991

-kilometri 207 mii(originali)

-vopsea originala

-niciodata lovita sau zgariata( nu are nici macar zgarieturi de cheie), nu a fost polisat

-tapiterie originala

-motor original, articulatii originale(telescoape, bucsii, capete de bara , bielete, etc), fara defecte

-90% din piese originale, nimic schimbat

-compresie motor 14:1 pe fiecare piston

-geamuri, oglinzi electrice,incalzite, AC, geamuri in tenta verde din fabrica

-carte service, revezii facute la zii

-intrat in tara in 98

-unic proprietar in romania

post-942-1132783501_thumb.jpg

post-942-1132783541_thumb.jpg

post-942-1132783579_thumb.jpg

post-942-1132783608_thumb.jpg

post-942-1132783640_thumb.jpg

post-942-1132783723_thumb.jpg

post-942-1132783794_thumb.jpg

post-942-1132783831_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Din fabrica nu a avut dar le-am pus eu si geamuri si AC. :blink:

57823[/snapback]

 

hai fie cu oglinzile te las dar cu geamurile nu te cred ca eu in locul butoanelor ptr geamuri vad o poza cu Doamne Doamne :) :) aaaa si butoanele de clima unde sunt sau merge tot timpul

Edited by cotti
Link to comment
Share on other sites

Scrumiera aia din spate cine a montat-o? Asa ceva nu exista la nici un E34.

57964[/snapback]

 

Asa e nici eu n-am avut.

 

Masina asta am avut-o si eu doar ca era argintie.... luata in 1994 din Germania cu 11.000 marci ... vanduta 2 ani mai tarziu cu 9.000 marci.

Edited by bogdan
Link to comment
Share on other sites

Asa e nici eu n-am avut.

 

Masina asta am avut-o si eu doar ca era argintie.... luata in 1994 din Germania cu 11.000 marci ... vanduta 2 ani mai tarziu cu 9.000 marci.

57970[/snapback]

 

Exact 11 mii de marci am dat si eu pe a mea in 2001. Am platit cu dolari, 5000$ la paritate 2.2 cu marca. Numai ca eu am vandut-o dupa 2 ani cu 5400 de euro, cam 6 mii de dolari. Prima mea masina si cea mai mare tzeapa care am luat-o. Trebuia sa imi iau Dacie, si dupa aia sa iau BMW.

Link to comment
Share on other sites

Eu am mers cu 525i 24v. In afara nu conteaza cu ce viteza mergi consumul nu scade sub 10.Poti sa mergi numai cu 80-90 niciodata nu consuma sub 10. E o mare diferenta de consum inte 520i si 525i. Si in puls in Romania cu un motor de 2 litri pe benzina(nu conteaza masina numai sa fie dupa 90 fabricata) , dc esti tare de picior rareori te depaseste cineva cand mergi in afara.Pt drumurile noastre motorul de 2 litri fuge prea tare. Eu am mers pe Pitesti-Buc cu 235km/h cu 520I.(cel puin asa arat bordul). La inceputul autostrazii(primii 15-20cand te duci la Bucuresti) autostrada nu e chiat dreapta( la viteza mici pana la 160-170km/h nu se oberva acest aspect) dar la 235km/h mie mi se pareau "curbe"
Link to comment
Share on other sites

Eu am mers cu 525i 24v. In afara nu conteaza cu ce viteza mergi consumul nu scade sub 10.Poti sa mergi numai cu 80-90 niciodata nu consuma sub 10. E o mare diferenta de consum inte 520i si 525i. Si in puls in Romania cu un motor de 2 litri pe benzina(nu conteaza masina numai sa fie dupa 90 fabricata) , dc esti tare de picior rareori te depaseste cineva cand mergi in afara.Pt drumurile noastre motorul de 2 litri fuge prea tare. Eu am mers pe Pitesti-Buc cu 235km/h cu 520I.(cel puin asa arat bordul). La inceputul autostrazii(primii 15-20cand te duci la Bucuresti) autostrada nu e chiat dreapta( la viteza mici pana la 160-170km/h nu se oberva acest aspect) dar la 235km/h mie mi se pareau "curbe"

58079[/snapback]

 

 

-520-ul ala avea ceva modificat sau vitezometrul nu indica bine!daca vorbim de e34, of course...

 

-,,fuge prea tare,, ce inseamna?poate comparativ cu alte marci... :blink:

 

-am tot intalnit parerea ca 525-ul ar consuma ca 520 sau chiar mai putin, ca 2.0-ul e putin subdimensionat pt caroserie aia grea(e34) ca nu stiu ce!pai si producatoru' da un consum mai mare la 2,5, asa ca nu cred ca ar consuma la fel sau mai putin la acelasi stil de mers(si bineinteles la acelasi an de fabricatie sau macar nr de km parcursi la fel!)

Link to comment
Share on other sites

Se poate ca bordul sa nu indice bine. At. cand am mers cu 235km/h pe autostrada ma intreceam cun prieten care are un opel vectra din 98 de 2.0l si 136cp iar cand l-am depasit pe el la viteziometru arata 220km/h (mi-a spus ca ataat e viteza maxima la masina lui). Opeleul vectra demareaza mai bine ca bmw meu, dar dupa 130-140km/h bmw aleraga mai bine. Nu am nimik modificat ca nu imi place sa investesc bani in masina, decat in intretinere.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.