Jump to content

320SI


fanatic1er

Recommended Posts

EDITIE LIMITATA:

 

BMW 320si: engine specifications at a glance.

 Four-cylinder engine – capacity: 1,999 cc

 Max. output: 127 kW/173 hp at 7,000 rpm

 Max. torque: 200 Nm at 4,250 rpm

 0–100 km/h: 8.1 sec.

 80–120 km/h: 7.7 sec (in 4th gear)

 Top speed: 225 km/h

 Fuel consumption (ECE): 8.9 l/100 km

Link to comment
Share on other sites

Da e o serie limita de 2.600 de buc de la 01.12.2005 se pot comanda si la primavara se livreaza.Eu am mai scris de seria asta limitata.Masina e identica sau aproape cu cea din ture 2006 a lui MĂźller.Deci cam sportiva nu numai la motor ci are si M pachet lipseste o clima automata si xenon.Costa pentru noi vreo 25.000€.
Link to comment
Share on other sites

Foarte tare. Cred ca e oarecum raspunsu' lu' BMW la A4 ala DTM edition...220cp/5900 cuplu 300Nm/2200-4000rpm, acc. 0-100km/h - 6.9s, vit max. 244km/h, consum 9.0 l/100km quatro, pret 40650 E

 

Ce mult imi plac stopurile de la ala de curse.

Ar trebui sa se poata comanda seria 3 si cu stopurile alea, asa cum se puteau inainte la E36, E46 comanda optional - Weisse blinkleuchte.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Fii mai explicit te rog... da-ne si noua niste informatii mai oficiale cat de cat, mai exact ce parere au toti de acolo de stopurile lui E90, le considera un esec sau nu ? S-a luat deja in calcul modificarea lor si daca da, au aparut alte variante mai fericite ca sa zic asa ?!?

59221[/snapback]

Nu au aparut alte variante mai fericite din pacate pentru tine si nu cred ca e necesar sa se schimbe asa de repede,cu timpul mai vedem vor apare si alte cu motoare noi si tot asa.Eu nu sunt in masura sa dau relatii pe care nici un forum nu le stie si nici o revista.Sunt lucruri pe care le pot scrie si unele nu asta e.Poate cand o sa stau pe lista altuia cu salariul o sa scriu mai multe.

Si pana acum putini si-au cumparat o masina noua de pe acest forum si cine si-a cumparat nu m-a intrebat pe mine ca deh eu construiesc numai masinile si multi stiu doar mai bine.As vrea sa fac o precizare multi care credeti ca aveti o masina noua dupa o zi ce a iesit din fabrica cu mult inca de a fi in posesia voastra e veche.Din pacate asta e adevarul.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

M-am gandit ca nu ar strica acest topic despre un model mai rar intalnit pe la noi..despre care putini sunt cei care pot spune ca stiu cate ceva..este vorba de editia limitata 320SI E90. Ce e asa de deosebit cu acest model? foarte multe..poate ca nu egaleaza caii unui M si nici suta nu o face mai repede decat un 335i insa iese in frunte prin alte detalii pretioase care il fac mai deosebit decat un M. Si acu atuurile:

-doar 2.600 buc fabricate-Limited Edition- nu se mai fab din toamna lui 2006

-standard: pachet M, jante BMW Motorsport 18", interior din piele intoarsa, trim din aluminiu, capac culb. din fibra de carbon etc

-2.0l 4 cyl. 127 kW/173 CP la 7000 rpm, cuplu aprox. 200Nm/ 4250 rpm

- 8.1sec : 100km/h

Un amanunt important este ca "motorasul" de 4cyl este cel care echipeaza si masina de competitie WTCC - desigur cu "mici" modificari.

Spre bucuria mea zilele acestea am avut ocazia sa imi clatesc ochii cu un astfel de model care a fost achizitionat intamplator din Germania la pretul de 16.000euro net.

Ma intreb daca proprietarul stie ce a cumparat.. :blink:

post-4051-1190049529_thumb.jpg

post-4051-1190049546_thumb.jpg

post-4051-1190049565_thumb.jpg

post-4051-1190049584_thumb.jpg

post-4051-1190049603_thumb.jpg

post-4051-1190049619_thumb.jpg

post-4051-1190049635_thumb.jpg

post-4051-1190049652_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

am vazut si eu cateva 320si pe www.mobile.de , pe la 22-23.000 euro pret net iti gasesti, asa am vazut eu, stie careva ceva despre o modificare semnificativa ce i se poate aduce, cum ar fi daca i se poate atasa masinii un turbo(ce ar insemna asta ca si pret si putere) sau ceva ce sa ii ridice considerabil puterea si tot odata performantele ? ma atrage mult masina , dar am acum un bmw de 1.6 si 115cp (seria1) si as ramane la un motor tot pe benzina, da sa aiba un raport performante consum mai bun, daca tot consuma, sa consume cat vrea, da sa si fuga. sunt mai pe la inceput, conduc de nici 2 ani, si imi caut tot un model de bmw care sa ma multumeasca m mult decat cel care il detin acum.

va multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.