Jump to content

E36 ! cate avem printre noi!


Lari

Recommended Posts

  • Replies 786
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Of topic ...Va onorez si eu cu prezenta pentru prima data :twoup: pe site...si tot odata tin sa va salut.

 

 

Detin si eu un BMW E36 Compact 316i 1994 si sant chiar multumit pentru ca nu sant asa multe ca,coupe sau limuzine:D.

 

 

Poze inca nu am dar o sa pun dupa ce ii fac :twoup: .

 

Nu sant capsunar :D si nu imi (place) manelele.

 

 

Si eu postez tot pt prima data si nici mie nu i-mi (place) manelele si nu sunt nici capsunar, nu ca as avea ceva cu acestia, poate ca sunt multi dintre ei care sunt mai destepti ca noi, dar nu au avut nici o sansa in tara si nevoia ia impins spre vest

Link to comment
Share on other sites

detin un e36 m50 b25 din 1991 de care sunt foarte multumit . Poze momentan nu doresc sa pun fiindca il retusez . O sa atasez cateva poze in momentul cand o sa se apropie restilizarea aproape de final .

 

Intradevar, au aparut din ce in ce mai multe, fara dotari, tiganite, dar toti " bossii de la volan " sufera cu 316 zici ca e m3 . Pacat de acest model ... care are la noi o soarta mai proasta decat e30ul .

Edited by walde
Link to comment
Share on other sites

super super frumoasa masina.... :twoup:

Ai adus-o personal, si dak nu suntem indiscreti... un pret estimativ... :D

Sa ai parte de ea... fara incidente!

Apropo...si eu sunt din Bacau ... :D ... poate e vedem intr o zi :twoup:

Cat a costat inmatriculatul?

Edited by Lari
Link to comment
Share on other sites

Tot E36 am si eu ,un 318 i , recent adus (nu suport manelele :twoup: ) a fost omologata Euro 2 are 200k km reali, cumparat de la o familie din Germania.Arata absolut impecabil.Pana cand va fi inscrisa saptamana viitoare voi ajunge cu ea la 3400-3500 Euro.

Inca nu am poze cu ea in Romania , dar am pozele dupa care m-am luat cand am mers sa o cumpar.

post-12651-1218772484_thumb.jpg

post-12651-1218772494_thumb.jpg

post-12651-1218772500_thumb.jpg

post-12651-1218772510_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

super super frumoasa masina.... :twoup:

Ai adus-o personal, si dak nu suntem indiscreti... un pret estimativ... :D

Sa ai parte de ea... fara incidente!

Apropo...si eu sunt din Bacau ... :D ... poate e vedem intr o zi :twoup:

Cat a costat inmatriculatul?

Da am adus-o personal,din Berlin pret 1900+300nr pe 3 luni,inmatriculatul a costat 1530lei noi.Mersi

Link to comment
Share on other sites

super masinutel..... cand le vad imi vine sa :twoup:

bigfoot17ro felicitari pentru ea, e super, mai ales jantele... crima. Masina are un stil de "mafiot" :twoup:

M-as pune acum in masina si as pleca sa-mi cumpar...

Voi care ati luat masinile din afara cum ati procedat? V-ati uitat pe internet prima oara, ati facut rezervare? Ati avut pe cineva sa vorbeasca germana....

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Noroq,am si eu un E36 coupe 320i din 92 adus din germania masina a costat 2200 euro + 400 numere pe 2 luni,din pacate acum o tin in garaj ca cei de la rar au scos-o non-euro,cu toate ca la TUV a iesit euro 1.O sa mai pun poze cu toata masina.sper sa va placa. Edited by costy
Link to comment
Share on other sites

mie imi plac farurile alea la nebunie... Costy si in cazul in care a iesit non euro, ce ai de gand cu ea? Poti atasa o copie dupa acte....scrie E2 si a iesit non euro?

Si eu vreaau sa mi iau masina.... tot asa. dar un 318 si ma sperie gandul ca o iau si raman cu ea in garaj.... Vreau sa stiu de ce sa ma feresc sa nu o scoata non euro....

Link to comment
Share on other sites

e un cod 0401 care apare si in talon si pe hartiile de la tuv,initial nu am stiut ce inseamna, am cautat pe net si am gasit ca ar fii euro 1.vreau sa o inscriu o sa vad cum fac sa iasa euro 1 cum scrie in talon si o sa ma programez la rar pt testul de depreciere.

daca vrei sa iti iei masina inainte de a o cumpara ia seria de pe motor si de pe sasiu si dute la rar sa ii faci testul de consultanta si o sa iti zica ce euro e.

imi plac mult farurile si semnalele chiar nu vreau sa le schimb! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Noua "masinuta", de familie intrucat astept un nou membru (putzoi) am optat si pentru spatiu de purtat.

320i, M52, 225k din 95' azi am primit si consultanta este Euro 2 la RAR, masina a fost dincolo 1950 EU si 2300 acasa (fara numere de dincolo ca am adus-o pe platforma)

 

http://img511.imageshack.us/img511/8011/sany0049qu4.th.jpg http://img145.imageshack.us/img145/1292/sany0050kn8.th.jpg http://img180.imageshack.us/img180/3728/sany0051zi2.th.jpg http://img329.imageshack.us/img329/7285/sany0052oi3.th.jpg

Edited by cypor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.