Jump to content

E36 ! cate avem printre noi!


Lari

Recommended Posts

am si eu un e 36 din 95 316 i , sunt super multumit de el cu toate ca are reali 350 mii km fata de cei 190 de care mi-a zis neamtul ca-i are. eu sunt fan bmw de cand ma stiu am si lucrat pe la ei si am avut ocazia sa ma dau cam cu toate modelele si va spun ca oricati bani as avea prima masina pe care mi-as lua-o tot bmw ar fi.cat despre capsunarii astia manelari care isi iau si ei pisici doar sa para shucari la ei in card , i-as impusca pe toti , daca ii intrebi ce inseamna emblema s-ar uita ca prostii la tine. dar asta e .... cum zice si slowdeath (bravo frate ca tii la masina ta) as vrea sa-i aduc si eu multe modificari , aer piele geamuri spate scaune electrice si incalzite chiar pana la schimbarea motorului , sunt multumit de cei 105 caluti dar 2000cmc 150cp , 6 in linie parca suna mai bine.

am eu un motor de 2000 cmc de vanzare complet cutie+cablaj+computer tot ce vrei ,eu vreau sa imi pun unul de 2,5.merge impecabil, tocmai m-am intors din concediu si am facut 4500 km cu el, pe autostrada la 190 km/h consuma 9,2l / 100 km.

dar vreau ceva mai puternic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 786
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aici este si pisicuta mea. Nu ascult manele , si nus capsunar chiar daca e ea de italia o iubim si asa :twoup: . Nu ma gandesc la inmatriculare momentan pentru ca am sanse 99% sa o scoata non euro.

Cand ne vedem asta cu pisici la un suc sa le facem in ciuda astora mai mari :twoup:

Link to comment
Share on other sites

hmm pui motor de pe 316 il omologhezi o inmatriculezi .... apoi pui inapoi motoru :twoup:)

sau vinzi masina unei rude care sta intrun orasel mai mic ..... (de obicei in astea se rezolva ieftin)

sau duci masina in timisoara, arad , pacolo... astia stiu sigur ce sa faca dar sunt cam scumpi :twoup:

Link to comment
Share on other sites

pai asta pisikutza mea :D cam slabutza la obtiuni da.....na`....in toamna vreau sa-i pun clima in rest e OK...bine mai am o lista cu ce trebuie facut masini da nu se pune :twoup:) angel + stopuri M + eleron spate + eleron luneta + jante 17 + xenon etc etc...da le fac asha pe rand.....incepand cu plecatu` la mare :D:))

 

318.. 11`95 m43 schimbat ....ash vrea sa schimb jantele astea ...ii plac cuiva mie unu nu prea :twoup: de cand am luat-o nu mi-au placut

Link to comment
Share on other sites

ma bucur sa vad atatea pisicute ingrijite,aranjate....felicitari.din cite mi-au spus mie baietii de la intermedieri,ca sa fii sigur la bmw ca e euro , trebuie sa fie din 94,dar cel mai sigur este 1995.si li mine in brief scria schadstoffarm e2 si a iesit euro 2.

cum se poate ca nimeni de pe acest forum nu lucreaza la RAR , sa ne mai lumineze putin? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

felicitari pt masina rzdraconyc ... arata bine, chiar ingirijita. Si interiorul e super frumos. E adusa recent din afara?

Si jantele sunt frumoase.... am vazut la unii niste jante... chiar super naspa... ale tale sunt frumoase....Dar bineinteles dak ai bani si vrei sa ti iei sunt si mai frumoase :twoup:

Link to comment
Share on other sites

felicitari pt masina rzdraconyc ... arata bine, chiar ingirijita. Si interiorul e super frumos. E adusa recent din afara?

Si jantele sunt frumoase.... am vazut la unii niste jante... chiar super naspa... ale tale sunt frumoase....Dar bineinteles dak ai bani si vrei sa ti iei sunt si mai frumoase :twoup:

 

 

mersi Lari :twoup: ...masina e in tzara din 2001 fostu` proprietar a tinut la ea....a ingrijit-o clar ...doar ca pe la 300 de mii ia aparut o bataie la axa cu came (masina e `95...aproapo de legenda motoarelor produse in 95)...si yo o am de vreo 1 an jumate moment ...in care i-am schimbat motoru` i-am pus unu pe la 90 mii de mile mai exact "blocu".....a mea e 11 `95.... euro 2....cat despre jante....sunt relativ ok....dar vreau pe 17...macar pe 16 :D

Link to comment
Share on other sites

Daca ati putea pune si poze cu E36 din an 90-95 ar fi super.... sunt curos cati din utlizatorii acestui forum detin o astfel de masina. Chiar si cu modificari, schimbari, tunning daca ati adaugat .... Preturile masinilor dak e achizitionata recent ...

Sper ca nu mai sunt topicuri asemanatoare destinat special E36!

Sper sa fie un topic interesant si userii sa posteze si poze mai ales cu bijuteriile lor :twoup:

 

 

316 coupe din '95.E simpla si pana nu-mi vine confirmarea cu ce euro e....asa va ramane :twoup:

post-13201-1219174500_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

alexutzu dar tu ce masina ai?

am avut un e36 320i albastru dar am vandut pisoiul iar acum sunt pi(e)ton

moi asta de ai avut masina si acum esti pieton poi ce aia de e inmatriculata in bulgaria nu e masina?

eu am una din germania si inmatriculata colo k foamea asta de tara iti ia si boi de la caruta dak is mai rasariti...

is taxele mai mici acolo si e mai convenabil.iti dau dreptate insa partial!!!

 

am si eu un E36 320i din 95 inmatriculat pe bulgaria si nu mi-e rusine sa spun asta.mi-e rusine k nu imi permit sa im iinmatriculez masina in RO pt k astia s-au gasit sa bage taxa aia de nesimtit... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Mandru proprietar de Pisic 318 IS 97, M44, 240mii km, Pachet //M (spoilere, praguri, bandouri, volan), clima automata, pleoape etc.

Intr-adevar ca sa fii multumit de o astfel de masina , cu o anumita varsta sunt ceva banii de investit, dar merita, senzatia de BMW e unica dupa parerea mea.

Nu prea am poze, dar totusi :

Link to comment
Share on other sites

alexutzu dar tu ce masina ai?

am avut un e36 320i albastru dar am vandut pisoiul iar acum sunt pi(e)ton

moi asta de ai avut masina si acum esti pieton poi ce aia de e inmatriculata in bulgaria nu e masina?

eu am una din germania si inmatriculata colo k foamea asta de tara iti ia si boi de la caruta dak is mai rasariti...

is taxele mai mici acolo si e mai convenabil.iti dau dreptate insa partial!!!

 

am si eu un E36 320i din 95 inmatriculat pe bulgaria si nu mi-e rusine sa spun asta.mi-e rusine k nu imi permit sa im iinmatriculez masina in RO pt k astia s-au gasit sa bage taxa aia de nesimtit... :twoup:

ce legatura are faptul ca am vandut eu masina cu o masina inmatriculata in bulgaria??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.