Jump to content

E36 ! cate avem printre noi!


Lari

Recommended Posts

  • Replies 786
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare am si eu un 316 compact luat din tara 2700eur am luat-o in martie cand nu cazuse taxa

 

 

sunt super multumit de el tinand cont ca am bagat pana acum 7000eur.

masina a suferit un transplant,motor S54 MPOWER 3.2 cutie rapoarte scurte de pe un e46 meci,jante m3 pe 18 model 2006 suspensie hr,si multe altele.

apropo daca aveti nevoie careva de manuale service ptr e 36 orice model va stau la dispozitie

am tot ce se poate despre e36,sunt bolnav incurabil,e36 forever.

daca va pot ajuta cu ceva uitati mail sebastiancosma@yahoo.com sau sebastian@birotech.ro.

Link to comment
Share on other sites

am luat si eu un 318i,83kw din 92..l-am luat din timisoara la pretz de 2000E..dar acum ma tot gandesc ..eu am dat bani putini pe ea dar cati voi mai da...:)) inscriere,piese ca am ceva probleme cu ea :| am de schimbat telescoapele si kitul de amreiaj plus ca am venit de la timisoara pana la targu jiu cu 1,5 l de ulei la motor si a inceput sa-mi faca gafe un tachet. masina este f frumoasa..deocamdata nu am poze pt ca am facut doar cu telefonul si sunt in rezolutie mare si nu mi le accepta dar voi reveni cu poze.
Link to comment
Share on other sites

o sa pun si cateva poze cu ea,dar nu e terminata ,acum e in faza cu vopsitu,eu am demontat tot de pe ea,a mai ramas decat instalatia electrica.

apropo ptr cei cu motoare in 4 cil sa stiti ca va puteti pune foarte usor motoare in 6cil.

nemtzi s-au gandit si nu trebuie schimbata decat instalatia din compartimentul motor si ecu. se potriveste perfect pe mufa de la cel cu 4 cil si merge perfect. eu am pus inainte un motor de 325 24v tot de pisica si a mers.

la serile e36 si e46,tampoanle si prinderile sunt la fel la orice tip de motor,excluzand dieselu.

singura modificare care trebuie facuta la transplantul cu 6cil e mutarea bateriei in spate si repozitionarea vasului cu lichid de parbriz in rest totul se pupa perfect.

motoarele se pun numai cu cutie cu tot iar la cardan se pastreaza capul cardan cel dinspre grup(puntea spate)si teava cardanica ptr ca ea difera de la model la model. de ex: la compact e mai scurta ca la limo.

capetele cardanice se potrivesc pe teava cardanica de la model la model singura dif fiind flansa de prindere.

spor la lucru. o sa pun si eu niste poze asa cum e in momentu de fata.

Link to comment
Share on other sites

uitati si cateva poze cu masina scuzati calitatea sunt facute cu telefonul,masina e in lucru. o sa o vedeti si la final.

poate facem si noi niste intalniri sau chiar un fan club e36 cine stie.

 

 

bafta cu proiectul, chiar sant curios cum va merge cu motorul care vrei sa il pui.

 

off topic : masina nu este facut la dodo in tei ???

Link to comment
Share on other sites

spune si noua adresa de web de unde le-ai luat si cat ai dat pe ele ? la ceasuri ma refer

imi pare rau , :) dar nu mai am adresa de web.le-am luat anul trecut si am dat pe ele 270 de roni sau undeva pe acolo. din cate am vazut pe net , oferta este generoasa.nu cred ca mai e o problema achizitionarea ceasurilor acum in comparatie cu anii din urma.

Link to comment
Share on other sites

uitati si cateva poze cu masina scuzati calitatea sunt facute cu telefonul,masina e in lucru. o sa o vedeti si la final.

poate facem si noi niste intalniri sau chiar un fan club e36 cine stie.

 

 

bafta cu proiectul, chiar sant curios cum va merge cu motorul care vrei sa il pui.

 

off topic : masina nu este facut la dodo in tei ???

 

nu masina este facuta la mine in garaj si anume la baicoi,prahova, treceti pe langa cand va duceti la munte pe dn1.

Eu lucrez la ea,e proiectul meu,nu o face altcineva contracost,e o pasiune a mea modelul asta e36 compact si am asteptat 1 an jumate pana am gasit una fara gram de rugina. masina asta nu se vinde niciodata.

Link to comment
Share on other sites

uitati si cateva poze cu masina scuzati calitatea sunt facute cu telefonul,masina e in lucru. o sa o vedeti si la final.

poate facem si noi niste intalniri sau chiar un fan club e36 cine stie.

 

 

bafta cu proiectul, chiar sant curios cum va merge cu motorul care vrei sa il pui.

 

off topic : masina nu este facut la dodo in tei ???

 

am iesit cu ea la probe,nu prea merge bine pleaca greu de pe loc :) am probleme cu aderenta,cred ca si din cauza ca e prea usoara nu are nimik montat pe ea e cheala. am iesit sa vad daca atinge ceva daca trancane ceva ca sa nu ma apuc sa montez pe ea si sa vad ca nu se comporta cum trebe. e moarte curata ce sa mai,trage constant pana la 240 mai sus nu stiu cat urca ca acolo m-am oprit. nu am nimik pe ea si nu vreau sa il fac pe garcea cu bani ,mai bine ii mai cumpar ceva lu asta mica :) , merita tot efortu si toti bani care o sa ii mai bag

Link to comment
Share on other sites

am iesit cu ea la probe,nu prea merge bine pleaca greu de pe loc :) am probleme cu aderenta,cred ca si din cauza ca e prea usoara nu are nimik montat pe ea e cheala. am iesit sa vad daca atinge ceva daca trancane ceva ca sa nu ma apuc sa montez pe ea si sa vad ca nu se comporta cum trebe. e moarte curata ce sa mai,trage constant pana la 240 mai sus nu stiu cat urca ca acolo m-am oprit. nu am nimik pe ea si nu vreau sa il fac pe garcea cu bani ,mai bine ii mai cumpar ceva lu asta mica :) , merita tot efortu si toti bani care o sa ii mai bag

 

Bafta multa si spor la treaba, poate pui si tu ceva filmulete sa vedem si noi noul matz la "treaba" cand o sa poti fara alte "atentii". Mai rar la noi asa ceva. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.