Jump to content

''traim in Romania...si asta ne ocupa tot timpul!''


icsulescu

Recommended Posts

ce parere aveti de accidentul de la Costinesti.....

 

oare nu ne-am saturat de baietii lu' tata care au masini scumpe la 18 ani si ...atat?

 

Pe sistemul '' tata e director la regia apelor. eu am X5, il parchez pe plaja si ma doare'n @'' doi oameni au fost striviti in timp ce se bronzau...

 

Stirea aici

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce parere aveti de accidentul de la Costinesti.....

 

oare nu ne-am saturat de baietii lu' tata care au masini scumpe la 18 ani si ...atat?

 

Pe sistemul '' tata e director la regia apelor. eu am X5, il parchez pe plaja si ma doare'n @'' doi oameni au fost striviti in timp ce se bronzau...

 

Stirea aici

 

 

nu stiu daca e bine sa judecam asa !...Eu il vad ca un accident si atat !..Se putea intampla oricui !..

Si tipic romanesc , se putea si preveni prin montarea stalpilor de acces pe plaja .;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Da , sunt foarte multe cazuri de accidente cand un individ cand pleaca de pe loc cu masina de pe plaja sa treaca peste doi oameni care stateau pe plaja la distanta considerabila de masina lui catre apa si nu catre drum, sunt n cazuri :twoup:
Link to comment
Share on other sites

...ca sa ne luam costume de baie de culoare rosie cat mai stridente, sa nu ne trezim dreaq ca da "vrunu'" cu M-ul, X-ul, ML-eul, AMG-ul, Dacia...peste noi !

 

De fapt, cred ca o sa imi iau tringhiul din portbagaj si-l montez langa cearceaf... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Bah eu cred ca e vina celor doi. De ce nu si-au pus prosopul mai aproape de apa? :twoup:))

Lasand gluma la o parte, e un accident ciudat. La prima vedere mie mi se pare ca a fost un pusti dornic de a iesi in evidenta. Nu neaparat cu masina primita de la tata. Altfel ce sa cauti cu masina pe plaja? Chiar daca nu sunt stalpi. Nu sunt stalpi nici la intrarea in apa..

Link to comment
Share on other sites

La stiri au zis ca a incercat sa plece in scurt, un drift ceva... :twoup:

 

Pe aleea spre plaja din Neptun faci slalom printre masini iar zona steagurilor a devenit parcare pentru smekeri ("k"), loc de turat motoarele pentru motociclisti, invartit ATV uri.....ce rost au pe plaja???, daca nu era apa sarata cred ca se forma o spalatorie (langa digul din 2 mai)

Link to comment
Share on other sites

un accident in care vina o are exclusiv conducatorul auto. un imbecil daca as putea zice. intr-o zona aglomerata intotdeauna verifici pe unde o iei daca e ceva in jur, mai ales cand sunt oameni in jur. daca individu are 1,50 si nu vede de la volanul X5-ului mai bine isi lua un seria unu ca sa poata vedea ce e in fata, sau macar niste senzori de perimetru.

eu m-am saturat de figurantii de la noi care nu pot merge pe jos nici 20 de metri, ei trebuie sa-si parcheze masina exact pe plaja sau in buza ei. de acord ca nu-s parcari suficiente insa nu asta e solutia.

Tatal celui care a facut accident s-a dus la victime la spital si i-a lasat sub perna barbatului accidentat 1 milion de lei (100ron) ca sa aiba sa dea spaga la doctori.

oricum nu avea voie acolo din cate am inteles. la doua zile de la accident un baiat cu un Opel astra si-a luat 10 mil amenda, pentru ca a parcat in zona respctiva. am inteles ca a fost tare in gura cu jandarmii, pe care i-a amenintat, iar acestia i-au raspuns politicos cu o amenda.

pe litoral astia care au cate un chiosc, terasa pe plaja se cred niste zei ai marii, ca sa ma exprim decent.

putina decenta nu ar strica atat lor cat si multor altora.

Link to comment
Share on other sites

Ca selectia naturala este o curva...

Da, dar functioneaza .

 

Cei slabi sa fie eliminati ca sa ramana cei puternici....

 

La ce fel de putere te referi?

 

Ce legatura are postul tau cu topicul?

 

Cel cu X5 e dintre cei puternici? :twoup:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Eu am apreciat in general si am gasit logica din posturile lui @tien, dar cu asta cu selectia naturala in cazul asta a dat-o in bara :twoup: ,

 

Dar daca ar fi sa vb de selectia naturala in cazul asta cel neadaptat, izolat de reguli si de respectul pt ceilalti membrii ai comunitatii din care provine astfel rasa sa reziste in conditii cat mai bune e dobitocul cu X5, care a ramas mult in urma pe scara dezvoltarii umane, el inca mai crede ca impresioneaza daca face pe plaja cerculete " ca nu e voie" uuuuuuu ce tare e el, eu pe el l-as lichida daca ar fi sa aleg ... :twoup:

 

 

LE: si ca sa inchei cu o glumita , eu sunt de acord sa zicem cu ideea ca cei puternici sa ramana, teoria evolutiei, etc. - insa omenirea a ajuns la nivelul, ( foarte diferit cu cel din lumea animalelor) unde a fii puternic in sensul de a "purifica" si a ajuta la dezvoltarea rasei umane, nu mai are legatura cu agresivitatea si cu forta fizica ci cu alte multe aspecte pe care mi-e lene sa le dezvolt aici insa iti pun o poza a unuia care daca ar fi cum zici tu ar fi printre finalisti, desi saracul ......

Edited by Remus Ratiu
Link to comment
Share on other sites

LE: si ca sa inchei cu o glumita , eu sunt de acord sa zicem cu ideea ca cei puternici sa ramana, teoria evolutiei, etc. - insa omenirea a ajuns la nivelul, ( foarte diferit cu cel din lumea animalelor) unde a fii puternic in sensul de a "purifica" si a ajuta la dezvoltarea rasei umane, nu mai are legatura cu agresivitatea si cu forta fizica ci cu alte multe aspecte pe care mi-e lene sa le dezvolt aici insa iti pun o poza a unuia care daca ar fi cum zici tu ar fi printre finalisti, desi saracul ......

 

 

Adevarata putere este inteligenta.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Adevarata putere este inteligenta.

Haha, inteligenta e degradarea fiintei umane, nu te-ai prins inca?

 

Evolutia si selectia nu tine seama de prostii abjecte precum inteligenta....

 

Mai bine ar fi eliminati imbecilii si sa ramana oamenii normali. :twoup:

Korect, asa a gandit si cel cu X5.....vis-s-vis de imbecilii care fac plaja unde nu trebuie... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.