Jump to content

E39 535i


Ciupanezu

Recommended Posts

man, a venit primavara si tu iei solutii de iarna?:)

 

Le-am folosit duminicĂŁ, aveam parbrizul ĂŽngheĂžat.

E genial spray-ul pentru dezgheĂžarea parbrizului, ĂŽn 2 minute aveam parbrizul gata curĂŁĂžat.

 

bytzu : Daca aveai coupe iti luai un bax din aceste spray_uri altfel nu mai intrai in masina .....<_<)), sunt aur

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

"" O am pentru ca-mi place foarte mult, nu ma intereseaza parerea celor din jur (E39 535i).

 

Tu traiesti pentru ceea ce scrie pe spatele masinii?

 

Eu nu ascult manele cu geamul deschis si subwooferul la maxim. """ (Ciupanezu)

 

:) :unsure: GENIALA replica :blink: :bashwall:

 

Si eu sunt de aceasi parere <_< imi iubesc E39 525D si nu ma intereseaza ce zice lumea.

E39 este un vis implinit si nu ma gandesc la eforturi si sacrifici pe care le fac pt ea. bmw4life

Edited by DGDanyel
Link to comment
Share on other sites

"" O am pentru ca-mi place foarte mult, nu ma intereseaza parerea celor din jur (E39 535i).

 

Tu traiesti pentru ceea ce scrie pe spatele masinii?

 

Eu nu ascult manele cu geamul deschis si subwooferul la maxim. """ (Ciupanezu)

 

:) :unsure: GENIALA replica :blink: :bashwall:

 

 

Ce legatura are cu ce scrie pe spatele masinii? <_<

Se refera la faptul ca este o masina puternica si pe langa faptul ca este E39 este foarte apropiata de masina ideala pentru el M5!

 

"Eu nu ascult manele cu geamul deschis si subwooferul la maxim. """ (Ciupanezu)"

 

Nu-l cunosc personal dar mai mult ca sigur nu este genul!

Link to comment
Share on other sites

Ce legatura are cu ce scrie pe spatele masinii? <_<

Se refera la faptul ca este o masina puternica si pe langa faptul ca este E39 este foarte apropiata de masina ideala pentru el M5!

 

"Eu nu ascult manele cu geamul deschis si subwooferul la maxim. """ (Ciupanezu)"

 

Nu-l cunosc personal dar mai mult ca sigur nu este genul!

 

:)

 

Cred cĂŁ a citat ceea ce i-am scris eu unui alt user pe o paginĂŁ anterioarĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Ce face capacul ala? <_<

 

Este separatorul de ulei.

 

Unii ĂŽl numesc valva PCV.

Are ĂŽn interior o supapă care recirculă gazele din motor ĂŽn admisie ĂŽn funcţie de presiune şi turaţie.

Astfel sunt protejate semeringurile de la supape, presiunea fiind eliminată.

 

Are o membrană de cauciuc ĂŽn interior care poate ceda, am schimbat-o preventiv.

 

http://img21.imageshack.us/img21/3345/p0703091749.jpg

 

Apoi am fundăţat zona din jurul găurilor de admisie.

 

http://img24.imageshack.us/img24/6002/p0703091621.jpg

 

Voi schimba toate garniturile de la admisie, sunt cam ĂŽnvechite.

 

Maşina mergea prost şi ĂŽmi stătea check engine aprins, credeam că trage aer fals pe undeva.

De fapt aveam o bobină dusă, am pus temporar una de M50 ĂŽnsă voi cumpăra una nouă de M62.

Maşina mergea ĂŽn 7 pistoane datorită bobinei.

 

Aceasta este locaţia valvei:

 

http://img4.imageshack.us/img4/9849/p0703091753.jpg

 

Mă bucur că am rezolvat, maşina trăgea slab şi mă deranja foarte mult..

Acum trage foarte bine.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

cam multi bani bagi in masinaria asta,la cat timp si bani, investi tu in ea pe partea de mecanica ar trebui sa mearga ceas,oricum te-a rupt la buzunar ... <_<

 

p.s. cred ca mai bine faci trecerea la e39 m5 cat mai ai bani ... :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Greu sau nu de achizitionat intretinerea te omoara dar cred ca merita satisfactia care ti-o ofera,asa ca ce mai conteaza restul! <_< Bine ca nu ai probleme mai nasoale ,bobinele,garniturile sunt consumabile se schimba la orice masina nu este un motiv de ingrijorare!
Link to comment
Share on other sites

la preturile de acum si foamea de bani, s-ar putea sa ti-l permiti mai repede decat crezi/speri ........

 

Am vĂŁzut mai multe pe care mi le-aÂş permite dar nu vreau orice M5. :)

 

Aº vrea urmãtorul tip de scaune, neapãrat o stare opticã bunã ºi cât mai puÞine semne de uzurã:

 

http://img5.imageshack.us/img5/8830/5d2727.jpg

 

http://img27.imageshack.us/img27/4854/5d2527.jpg

 

CostĂŁ mult aÂşa ceva.

 

Greu sau nu de achizitionat intretinerea te omoara dar cred ca merita satisfactia care ti-o ofera,asa ca ce mai conteaza restul! <_< Bine ca nu ai probleme mai nasoale ,bobinele,garniturile sunt consumabile se schimba la orice masina nu este un motiv de ingrijorare!

 

AÂşa este ĂŽnsĂŁ o astfel de maÂşinĂŁ este un lux foarte mare.

 

Ăi-ai montat tips-ul?

EÂşti mulĂžumit de cum aratĂŁ?

 

Achizitionarea unui m5 e relativ usoara . O astfel de masina e foarte scumpa la intretinere si nu multi au renuntat la ea .

 

18-20 000 € este o sumĂŁ destul de mare ĂŽn aceastĂŁ perioadĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.