Jump to content

E39 535i


Ciupanezu

Recommended Posts

man, a venit primavara si tu iei solutii de iarna?<_<

 

lasa masina asa, ca merita, e foarte buna..principal e sa te bucuri de ea

 

cat despre piticul din noapte..eu il am de cativa ani...cum nu merge ceva cum trebuie, cum apare si incepe sa sape..

Link to comment
Share on other sites

Păi când mă gândesc că am băgat cam 19 000 € ĂŽn maşina mea cu tot cu preţul de achiziţie şi nici nu se poate compara cu M5-ul ăla, mă cam oftic. <_<

acum sa iti iei M5 pt ca sunt niste preturi de vanzare in piata auto SH ...incredibile...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Fiecare masina are locul ei in sufletul proprietarului,da,poate i-ti pare rau acum dar cred ca ai fost si influentat de situatie ,ai vazut M5-ul la service ,a ta da ceva erori si toate adunate te-au pus pe ganduri,in plus crezi ca daca aveai M5 nu tot aceleasi probleme intampinai cred ca ai fi investit mai mult (stres si nopti albe) decat in masina actuala. Priveste si partea buna a lucrurilor ai o masina cu care te poti mandri asa cum ai vrut-o tu!

Cat despre problemele tehnice sa nu uitam ca masina este facut din peste 25000 de componente sau mai mult asa ca....

Edited by 525dtouring
Link to comment
Share on other sites

Stai linistit, altii mor si asa ceva nu au <_<

 

Mulţi nici nu-şi doresc.

 

man, a venit primavara si tu iei solutii de iarna?:bashwall:

 

lasa masina asa, ca merita, e foarte buna..principal e sa te bucuri de ea

 

cat despre piticul din noapte..eu il am de cativa ani...cum nu merge ceva cum trebuie, cum apare si incepe sa sape..

 

Mă enervează că nu trage cum trebuie acum, asta e tot.

Ăn câteva zile se va rezolva.

Următoarea maşină va fi un M5 ĂŽnsă nu o voi vinde nici pe aceasta, e bună de oraş fiind automată şi nici nu vreau să ajungă la vreun cocalar.

 

acum sa iti iei M5 pt ca sunt niste preturi de vanzare in piata auto SH ...incredibile...

 

Evit să pun piese sh.

 

Fiecare masina are locul ei in sufletul proprietarului,da,poate i-ti pare rau acum dar cred ca ai fost si influentat de situatie ,ai vazut M5-ul la service ,a ta da ceva erori si toate adunate te-au pus pe ganduri,in plus crezi ca daca aveai M5 nu tot aceleasi probleme intampinai cred ca ai fi investit mai mult (stres si nopti albe) decat in masina actuala. Priveste si partea buna a lucrurilor ai o masina cu care te poti mandri asa cum ai vrut-o tu!

Cat despre problemele tehnice sa nu uitam ca masina este facut din peste 25000 de componente sau mai mult asa ca....

 

Da, ai dreptate.

Nu cred că aş fi băgat mai mulţi bani neapărat, un M5 cred că rezistă mai bine la forjă decât a mea iar preţurile sunt similare.

Probabil că aş fi băgat la fel.

Am schimbat cam cele mai importante componente ĂŽn afară de motor. :)

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

AB sunt cei mai mari jepcari.

 

ÂŞtiam cĂŁ Tom trebuie sĂŁ se ducĂŁ azi la MHS Âşi l-am rugat sĂŁ ĂŽntrebe de preĂžul fiÂşelor de la bujii pentru mine.

Cei de la MHS nu vor sã vândã doar fiºele deºi acestea au part number separat pe realoem, le comercializeazã doar Împreunã cu bobine la preÞul de 300 Ron.

Cu alte cuvinte, dacĂŁ eu vreau sĂŁ schimb fiÂşele pe care le-am gĂŁsit pe original la grozadan cu 36 Ron/bucata, trebuie sĂŁ plĂŁtesc 2400 Ron la AB.

 

Cred ca se referea la masina M5 second-hand <_<

 

PreĂžurile sunt mici dar Âşi starea lor tehnicĂŁ este ĂŽndoielnicĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Cand aud de MHS mi se scoala paru'n cap <_< au contribuit intens la gastrita mea, cand aveam E60. si acum am de recuperat 38 de milioane de la ei. nu am mai avut timp, dar cat de curand o iau de la capat.
Link to comment
Share on other sites

AB sunt cei mai mari jepcari.

 

ÂŞtiam cĂŁ Tom trebuie sĂŁ se ducĂŁ azi la MHS Âşi l-am rugat sĂŁ ĂŽntrebe de preĂžul fiÂşelor de la bujii pentru mine.

Cei de la MHS nu vor sã vândã doar fiºele deºi acestea au part number separat pe realoem, le comercializeazã doar Împreunã cu bobine la preÞul de 300 Ron.

Cu alte cuvinte, dacĂŁ eu vreau sĂŁ schimb fiÂşele pe care le-am gĂŁsit pe original la grozadan cu 36 Ron/bucata, trebuie sĂŁ plĂŁtesc 2400 Ron la AB.

 

Cred ca se referea la masina M5 second-hand <_<

 

PreĂžurile sunt mici dar Âşi starea lor tehnicĂŁ este ĂŽndoielnicĂŁ.

 

nu e adevarat ca nu vor sa iti vanda numai fisele , ei nici macar nu stiu ca masina are fise!!!!!

 

intamplare reala AB Baneasa : ma duc sa-mi iau fise pt masina , cel de acolo imi zice , masina asta nu are fise !!! dupa ce le arat eu pe calculator ce piesa vreu , imi zic de fapt , ca ei sunt bine informati , si eu nu stiu bine , fiidca masina nu are fise , acelea sunt conectori bujie !!! WTF???care e diferenta ???chestia funny pe care mi-a ziso tipul de la piese este ca in istoria AB Baneasa sunt a doua persoana ever care comanda fise acel model

Link to comment
Share on other sites

fiindca programul bmw se afla si pe net www.realoem.com cei de la Automobile Bavaria au o surpriza de multe ori cand vine vorba de un client ce vrea o piesa si ii arata el unde se afla piesa deoarece lui ii este greu sa o identifice si dureaza ceva pana mai cheama si un prieten si toate cele...m-am amuzat si eu odata la AB Baneasa... <_<

 

iti dai seama la mecanica cum sunt ,cand incep sa iti repare masina prin eliminarea unei liste de piese :

"deciiiiii....aaa...da , ambreiaj ,volanta...aaa fulie...aaa cardan ....aaa...flansa cardan..aaa a da uite asta era problema ,un suport slab la cardan ,puteti merge linistiti am strans si numai este nici o problema ,platiti deviz 100 de mil la casa si puteti lua masina" .

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Imi place ca intretii f bine masina. <_<

 

Cat despre AB Baneasa, tipul care e in mod normal la piese, nu ceilalti atarnatori, stie sa caute in program si e foarte de treaba. Eu am cumparat nu stiu cate suruburi si cleme de E34, bine, la majoritatea veneam pregatit cu codul si doar i le dictam. Dar se descurca si prin program fara probleme. Unul singur. Ceilalti erau varza.

Link to comment
Share on other sites

nu e adevarat ca nu vor sa iti vanda numai fisele , ei nici macar nu stiu ca masina are fise!!!!!

 

intamplare reala AB Baneasa : ma duc sa-mi iau fise pt masina , cel de acolo imi zice , masina asta nu are fise !!! dupa ce le arat eu pe calculator ce piesa vreu , imi zic de fapt , ca ei sunt bine informati , si eu nu stiu bine , fiidca masina nu are fise , acelea sunt conectori bujie !!! WTF???care e diferenta ???chestia funny pe care mi-a ziso tipul de la piese este ca in istoria AB Baneasa sunt a doua persoana ever care comanda fise acel model

 

Nu mĂŁ mir deloc.

E clar cĂŁ au o problemĂŁ cu personalul, Âşi eu am ĂŽntrebat mai demult la MHS dacĂŁ au ulei pentru cutia unui amic cu un 525d Âşi dupĂŁ ce am aÂşteptat 20 de minute, timp ĂŽn care tot dĂŁdea restart-uri, nu gĂŁsea uleiul, etc. am renunĂžat.

 

De unde le-ai comandat? si la ce bani ca am si eu nevoie de niste chestii pt masina!

 

De la grozadan.

Pachetul Sonax pentru iarnĂŁ costĂŁ 26 Ron, spuma pentru pneuri costĂŁ 28 Ron, spray-ul pentru jante cam 30 Ron, uleiul costĂŁ 40 Ron/litru Âşi scrie Made in Germany pe el, iar filtrele au tot preĂžuri modice.

 

fiindca programul bmw se afla si pe net www.realoem.com cei de la Automobile Bavaria au o surpriza de multe ori cand vine vorba de un client ce vrea o piesa si ii arata el unde se afla piesa deoarece lui ii este greu sa o identifice si dureaza ceva pana mai cheama si un prieten si toate cele...m-am amuzat si eu odata la AB Baneasa... <_<

 

iti dai seama la mecanica cum sunt ,cand incep sa iti repare masina prin eliminarea unei liste de piese :

"deciiiiii....aaa...da , ambreiaj ,volanta...aaa fulie...aaa cardan ....aaa...flansa cardan..aaa a da uite asta era problema ,un suport slab la cardan ,puteti merge linistiti am strans si numai este nici o problema ,platiti deviz 100 de mil la casa si puteti lua masina" .

 

Din pĂŁcate sunt puĂžini cei care se documenteazĂŁ de pe Internet.

D-aia ajung mulĂži sĂŁ punĂŁ piese sh pe maÂşini...

Am mai cumpãrat tot felul de piese de la reprezentanÞã de-a lungul timpului, nu voi mai repeta aceastã greºealã.

 

Imi place ca intretii f bine masina. :)

 

Cat despre AB Baneasa, tipul care e in mod normal la piese, nu ceilalti atarnatori, stie sa caute in program si e foarte de treaba. Eu am cumparat nu stiu cate suruburi si cleme de E34, bine, la majoritatea veneam pregatit cu codul si doar i le dictam. Dar se descurca si prin program fara probleme. Unul singur. Ceilalti erau varza.

 

Mersi! :bashwall:

Asta e foarte nasol.

MĂŁcar MHS este deschis mai recent, la AB BĂŁneasa n-ar trebui sĂŁ existe aÂşa ceva.

Cum sĂŁ lucrezi cu piese Âşi sĂŁ nu Âştii sĂŁ le cauĂži ĂŽntr-un program?

Aia nici mãcar nu se mai numeºte incompetenÞã, e direct nesimÞire.

Link to comment
Share on other sites

Pachetul de iarnĂŁ conĂžine o soluĂžie gresare yalĂŁ, un spray pentru dezgheĂžarea parbrizului, un lichid concentrat pentru spĂŁlarea parbrizului, o racletĂŁ Âşi o lavetĂŁ pentru geamuri.

 

Spuma de pneuri:

Curata si intretine elementle din cauciuc si le mentine elasticitatea. Mareste durata de utilizare a cauciucului si revitalizeaza culorile. Anvelopele si covorasele din cauciuc sunt usor curatate, recapatand aspectul original. Previne blocarea partilor din cauciuc in timpul iernii prin respingerea apei.

 

Spray pentru jante este pentru curĂŁĂžare, iese foarte uÂşor ferodoul de la plĂŁcuĂže dupĂŁ aplicarea spumei.

Link to comment
Share on other sites

Azi ĂŽi fac revizia. <_<

Mi-a venit de dimineaÞã un colet.

 

http://img25.imageshack.us/img25/1302/img1382ql1.jpg

 

 

De unde le-ai comandat? si la ce bani ca am si eu nevoie de niste chestii pt masina!

 

Da=mi si mie te rog un PM cu numarul de telefon al baiatului ca vreau si eu niste produse de la el.

Mersi anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Cei de la MHS nu vor sã vândã doar fiºele deºi acestea au part number separat pe realoem, le comercializeazã doar Împreunã cu bobine la preÞul de 300 Ron.

Cu alte cuvinte, dacĂŁ eu vreau sĂŁ schimb fiÂşele pe care le-am gĂŁsit pe original la grozadan cu 36 Ron/bucata, trebuie sĂŁ plĂŁtesc 2400 Ron la AB.

 

De ce?Care este explicatia?Din moment ce exista cod separat...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.