Jump to content

E39 535i


Ciupanezu

Recommended Posts

am si eu un E39 din 2000 exact aceasi culoare , :), care este by the way extraodinar de misto , si gentile de iarna le am bmw ca ale tale :lol: pe 16 , si alea de vara Alpina pe 18 ... ai o masina super frumoasa , eu mai am sa ii pun angel eyes atat , si leam cumparat ,mai am doar de montat ..... cu tot respectu !
Link to comment
Share on other sites

eu cred totusi ca este o greseala

Nu este ca am mai avut in sv o cunostinta cu 523 tot acelas an si tot 1495 in certificat...oricum nu mi se pare putin... un e46 cu navi scaune el etc etc are peste 1500

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

eu cred totusi ca este o greseala

 

Nu cred.

 

1547 kg am si in talon.

 

am si eu un E39 din 2000 exact aceasi culoare , :), care este by the way extraodinar de misto , si gentile de iarna le am bmw ca ale tale :lol: pe 16 , si alea de vara Alpina pe 18 ... ai o masina super frumoasa , eu mai am sa ii pun angel eyes atat , si leam cumparat ,mai am doar de montat ..... cu tot respectu !

 

Multumesc!

 

Nu mai am jantele pe 16.

Link to comment
Share on other sites

cum nu ti s e pare putin? pai tu compari seria 5 cu 3 la greutate??? in cazul asta seria 3 e mai mica dar mai grea :)

Daca e vb de ex: un e46 2001 (facelift) sa zicem 325i cu ceva optiuni sa stii ca tot pe acolo are la greutate, iar daca e automat are cateva kg in plus ca popa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Daca e vb de ex: un e46 2001 (facelift) sa zicem 325i cu ceva optiuni sa stii ca tot pe acolo are la greutate, iar daca e automat are cateva kg in plus ca popa :lol:

eu nu vb decat de masina mea care e manuala si nu are cine stie ce optiuni si tot are 5kg peste o tona jumate :lol: si mai e si seria 3

asa scrie nu numai in talon.. dar si in cartea tehnica a masinii

 

@ciupa.. scuze de off :)

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Ti-ai irosit destul de mult timp ca sa cauti niste date eronate. :)

A mea face suta in 6.8-7 secunde, cred ca stiu mai bine decat unii care au postat niste date pe internet.

Am cronometrat-o cu ajutorul cronometrului din MID.

 

Prefacelift-ul s-a fabricat intre 1996 si 2001, iar intre 2001 si 2003 s-a fabricat varianta facelift.

 

Daca mai ai ceva de adaugat, da-mi pm sau scrie pe topicul de prezentare al masinii mele, aici suntem offtopic.

 

Pana una alta, nu ai venit cu nicio confirmare oficiala. Pana acum wikipedia.org nu m-a dezamagit. Nu exclud posibilitatea ca informatia de pe site sa fie eronata, dar mai degraba ma indoiesc de obiectivitatea afirmatiilor tale ("Masina mea face suta in 6.8 secunde, a ta face suta in 6.7." , in care cred ca a intervenit si putin ego-ul tau) si de corectitudinea masuratorilor tale. Dar din datele stranse de mine se vede clar ca varianta 535iA pierde cel putin jumatate de secunda fata de cea manuala.

 

Astept o confirmare oficiala mai credibila decat a mea.

Altfel discutia nu prea are fond. Eu zic.. tu zici.. bla bla bla. Iese o mare varza.

Lets talk numbers! Date concrete. :lol:

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Ai accelerometru ? :lol:

Facem o treaba profi, ce naiba.

 

Atunci am lamurit-o. Pentru tine face 6.8-7s iar pentru mine 7.4.s. Simplu. :)

 

Corect.

Eu fiind proprietarul, iar tu cel care a cautat datele pe net. :lol:

 

La urma urmei 80-90% din informatii le iei de pe internet, la care contribuie milioane de oameni.

Edited by ciprycus
Link to comment
Share on other sites

La urma urmei 80-90% din informatii le iei de pe internet, la care contribuie milioane de oameni.

 

cred ca tocmai din aceasta cauza 80%-90% din informatiile pe care le detinem NU STIM daca sunt corecte sau eronate.

Cred ca internetul nu ar trebui sa fie baza principala a informatiilor pe care le avem. Daca stam sa ne documentam din parerile altor milioane de oameni iti dai seama ce varza de informatii avem in cap...

Link to comment
Share on other sites

La urma urmei 80-90% din informatii le iei de pe internet, la care contribuie milioane de oameni.

Daca stam sa ne documentam din parerile altor milioane de oameni iti dai seama ce varza de informatii avem in cap...

Deci tu cand vrei sa te informezi in legatura cu ceva, ceri parerea unei singure persoane. Nice.. :)

Inca o confirmare ca nu face suta sub 7.4s :lol:

http://www.cars-cat.com/cars/bmw/5-serie/4.../535i_3.5_5auto (altii care nu au nicio idee despre masini)

Edited by ciprycus
Link to comment
Share on other sites

Deci tu cand vrei sa te informezi in legatura cu ceva, ceri parerea unei singure persoane. Nice.. :)

Eu am prostul obicei de a ma informa din carti , manuale , sau ascult parerea unei persoane AVIZATE . Nu stiam ca parerile mai multor persoane constituie o informatie corecta pe care te poti baza . Cu atat mai mult parerile unuia si altuia de pe internet .

Link to comment
Share on other sites

Nu am spus ca informatia e corecta ci doar ca are mai multa credibilitate venind cu imput de la mai multe persoane si nu doar de la una (vrand sa arate ca nu e impresionat de un 535d, care nu este mai rapid decat masina lui decat cu 0.1s, cand in realitate sunt cam 0.9s).

Carti se gasesc si pe net. Si daca imi arati si mie o alta sursa unde as putea gasi informatia asta, as fi recunoscator.

Edited by ciprycus
Link to comment
Share on other sites

http://www.bmwservicemanual.com/ . Daca esti atat de interesat de informatie incat sa platesti pentru ea , asa ceva ar fi cea mai buna optiune pentru tine , sau un "owner manual" ori chiar o vizita la reprezentanta .

Daca datele de pe internet ar fi corecte atunci nu ar exista diferente intre datele de pe carfolio , car specs , cars-cat , etc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.