Jump to content

E39 535i


Ciupanezu

Recommended Posts

Da. da sti ca e pacat de V8-u ala sa nu-i pui o evacuare mai muscle, chiar daca ti la discretie.

Ceva in genu:

http://www.youtube.com/watch?v=kIyAJgiXczQ...feature=related

 

O sã-mi pun ºi o finalã sport atunci când voi monta pachetul M.

 

Acum nu pot pentru cã ar trebui sã tai din bara spate ºi ar arãta urât.

Link to comment
Share on other sites

Am terminat lucrarea ĂŽn 2 zile, am lucrat cam 12 ore ĂŽn total (demontare, pregĂŁtire plastice, vopsire, montaj).

 

Nu cred cã ar fi stat nimeni atât de mult, plus cã paguba putea fi destul de mare.

 

M-am chinuit destul de mult ca sĂŁ scot plafonul din maÂşinĂŁ fĂŁrĂŁ sĂŁ-i rup vreo margine, am dat toate piesele jos cu grijĂŁ.

 

Cei mai mulÞi meseriaºi κi bat joc atunci când nu e vorba de lucrurile lor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nu miroase rau in masina de la vopsea ? sau l-ai lasat o zi doua la uscat ?

 

 

Am terminat lucrarea ĂŽn 2 zile, am lucrat cam 12 ore ĂŽn total (demontare, pregĂŁtire plastice, vopsire, montaj).

 

Nu cred cã ar fi stat nimeni atât de mult, plus cã paguba putea fi destul de mare.

 

M-am chinuit destul de mult ca sĂŁ scot plafonul din maÂşinĂŁ fĂŁrĂŁ sĂŁ-i rup vreo margine, am dat toate piesele jos cu grijĂŁ.

 

Cei mai mulÞi meseriaºi κi bat joc atunci când nu e vorba de lucrurile lor.

 

ideea e ca daca ti-ar fi cerut 500 ron pt atata munca nu ai fi dat ..asa pare simplu , scoti plafon si vopsesti ,dar de fapt uite cata munca e ca sa iasa bine

Link to comment
Share on other sites

sunt o gramada la dez. cred ca iti trebuie decat cutia

 

Credeam că eşti bine informat, se pare că m-am ĂŽnşelat.

Ăn primul rand nu poţi pune orice cutie, trebuie una de pe un M62, iar cutiile manuale sunt destul de rare pe M62.

Ăn afară de cutie sunt necesare următoarele piese: volantă, diferenţial, pedalier, ambreiaj, cilindru ambreiaj, kit ambreiaj etc.

O investiţie destul de mare, nu? :)

 

nu miroase rau in masina de la vopsea ? sau l-ai lasat o zi doua la uscat ?

L-am lăsat câteva ore să se usuce, nu miroase deloc.

Era foarte cald, s-a uscat perfect.

 

ideea e ca daca ti-ar fi cerut 500 ron pt atata munca nu ai fi dat ..asa pare simplu , scoti plafon si vopsesti ,dar de fapt uite cata munca e ca sa iasa bine

 

Ba da, ĂŽnsă tot nu ar fi ieşit la fel.

Cei mai mulţi meseriaşi nu se simt deloc ĂŽndatoraţi chiar dacă le plăteşti exact suma pe care o cer.

Nesimţirea e o boală grea.

Plus că ar fi putut strica ceva şi n-ar fi recunoscut.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Cei mai mulĂži meseriaÂşi nu se simt deloc ĂŽndatoraĂži chiar dacĂŁ le plĂŁteÂşti exact suma pe care o cer.

NesimĂžirea e o boalĂŁ grea.

Plus cĂŁ ar fi putut strica ceva Âşi n-ar fi recunoscut.

 

 

lasa ca un pic de lucru manual nu-ti strica :) parca e satisfactia mai mare cand e ceva facut de tine !

Link to comment
Share on other sites

sunt o gramada la dez. cred ca iti trebuie decat cutia

 

Credeam cĂŁ eÂşti bine informat, se pare cĂŁ m-am ĂŽnÂşelat.

Ăn primul rand nu poĂži pune orice cutie, trebuie una de pe un M62, iar cutiile manuale sunt destul de rare pe M62.

Ăn afarĂŁ de cutie sunt necesare urmĂŁtoarele piese: volantĂŁ, diferenĂžial, pedalier, ambreiaj, cilindru ambreiaj, kit ambreiaj etc.

O investiĂžie destul de mare, nu? :)

 

alea cu rosu cred ca sunt cam acelasi lucru :lol:

pai...daca iei cutia de la dezmembrari.....oare aia acolo nu mai au si ...pedalier, cilindru ambreiaj, volanta ??? si daca tot le faci vanzare la cutie , nu vor fi foarte fericiti sa te serveasca si cu astea la niste preturi foarte rezonabile ?

intr-adevar, dup-aia va trebui sa investesti si intr-un ambreiaj NOU, dar cam atat. restul le poti lua de la dezmembrari. sau ai fi putut lua, atunci cand ti-a picat cutia automata, ca oricum ai dat destul sa o repari.

Link to comment
Share on other sites

Da, am scris greÂşit.

 

Tot e foarte scump, nu meritĂŁ.

Sunt mulĂžumit de cutia automatĂŁ ĂŽn combinaĂžie cu acest motor.

 

O sã am cutie manualã atunci când o sã am ºi motor de M, acum ar fi doar un moft prostesc.

Link to comment
Share on other sites

Am citit tot ..nu stiam de ce a trecut asa de mult timp..acu am vaz app 60 de pg...

In primu rand ai o super masina si super intretinuta . Sa o stapanesti sanatos : X

 

Cel mai mult imi place ca apreciezi masina si se vede ca ai grija de ea pana la ultimu surub., "nu doar chestia aia in care bagi benzina si te duci cu ea la servici "..ca asa mi-a raspuns mie cineva cand mi-am luat e34.. ca de ce sunt asa de entuziasmat de masina ."ca tot 4 roti are.." in fine.. :)

 

In legatura cu e39 M5 ,iti urez succes sa iti gasesti unul care sa merite si tot asa sa poti sa ai grija de el.. si/sau sa realizezi transformarea. :lol:

Link to comment
Share on other sites

M-am tot uitat la masina ta dar am uitat ca e automata. Deci asta era motivul pt care ne contraziceam noi la topicul ala automata vs manuala. Da din cate vad in mintea ta tot manuala ai vrea sa ai. :lol: Acum la ce masina ai nici nu mai conteaza cutia. Mai cumperi un M5 cu manuala si o sa ai doua una manuala si una automata. :)
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.