Jump to content

Am o mare dilema, nu stiu ce sa aleg


alexutzu

e36 320i cabrio vs. e39 525d  

88 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Man ai vut e36 si stii cum e,pune si piesele la ce bani le gasesti la amandoua,preturile.... si dupa... ba mai bine un e36 :) .

nu e vorba de bani , nu ca as fi vreun patriciu dar... mare diferenta nu e intre ele sa zic asa. cum ma descurcam la e36 o sa ma descurc si la e39

pretul masinii... o scot la capat si cu ala

cred ca daca imi iau masina tot cu un e36 ma arunc... (varsta e de vina)

 

urs cabrio 325

 

asa ceva never, daca imi luam masina luam ceva mai sus de e36, mai jos nu

 

E39

 

 

E39

 

+1

 

alexandru_83 & pachu... poate si justificati de ce e39 si nu e36

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Nu numai poze, ci si date tehnice ! Nu cred ca iti trebuie multa scoala sa iti dai seama ca pt cerculete e mai buna o masina pe benzina cu cuplu cat mai mare...

 

Uite sa iti dau un ex,eu am incercat odata cu Rolce-ul sa fac cerculete si nu merge,e grea rau chiar daca are putere...si cu Benley-ul merge asa sa bagi viteza si sa tragi frana de mana,se duce asa putin..

 

Dar eu le tin ca's masini de curse,nu de cerculete si bastonase si destea..

Link to comment
Share on other sites

Nu numai poze, ci si date tehnice ! Nu cred ca iti trebuie multa scoala sa iti dai seama ca pt cerculete e mai buna o masina pe benzina cu cuplu cat mai mare...

 

Pentru cerculeĂže nu ai nevoie de cuplu mare, ai nevoie de LSD.

 

Am vĂŁzut E30 318i care fĂŁcea cercuri perfect.

Link to comment
Share on other sites

@Dan Diaconescu (in direct :) ): Ciupanezu vorbeste de LSD (diferential autoblocant) nu LCD. Uite aici o clarificare despre ce e vorba: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=23578&hl=

 

@super_Rocky: cerculete cu motorul oprit???? :) asta e cea mai tare faza care am auzit-o vreodata. in principiu cerculetele mai toata lumea le face accelerand masina...sincer daca e motorul oprit cred ca nu iti vor iesi foarte bine (in schimb vei avea cel mai bun consum posibil)...good luck :)

 

@alexutzu: de ce nu iei in calcul si E46 - 330d sau o varianta pe benzina ceva? cred ca ar fi un compromis interesant intre cele doua, e totusi o masina tinereasca si sportiva totodata.

 

personal dintre cele doua modele enumerate de tine, as alege E39 - 525d. E36-ele deja e o masina destul de veche...nu neg ca are farmec un cabrio, dar totusi...ai mai avut asa ceva...macar de dragul de a incerca ceva nou ;)

 

bafta oricum, sunt convins ca va fi o masina deosebita ca stiu cum arata pisica veche :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.