Jump to content

Blue cat - 135i 2008


suri

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

fac eu o lista? :)

 

locul 1- infinti fx50 model nou cu motor de 5.0 proprietarul spunea ceva de peste 400cp (chiar si cu plecare de pe loc nu a avut nici o sansa)

locul 2- porsche carrera s 3.8 aspirat... 381cp plus chip si evacuare (cu plecare proasta a 135-ului s-a dus 1 si 2 in fatza iar pe 3 a recuperat simtitor 135ul.. insa a urmat un semafor si a trebuit sa franeze.. deci nu e victima.. trebuia sa mai incercam insa a schimbat directia de mers)

locul 3- renault megane sport .. s-a tinut bine jucaria.. nu ma asteptam.. dar tot cateva masini in spate

locul 4- jaguar XF... motor de 4.2 v8 298 (nu sunt sigur, posibil sa fi fost si v6-ele) ... oricum nici o sansa :)

 

au mai fost cateva insa astea au fost in top... de fapt nu a stat nici o masina in fata buburuzei.. doar infinitiul a fost ceva mai greu de doborat.. si cred ca si porsche-ul ar fi fost o incercare.

 

oricum... masina era in mediul ei.. si proprietara destul de zambareatza :) cam asa facea in masina :lol:

 

mai era ceva de adaugat? :D

Link to comment
Share on other sites

don't remind me! ca sa nu mai pun la socoteala ca n-am nicio sansa sa gasesc un loc platit...!

 

ps. thanks pt lista... evident este mult mai documentata decat as fi putut face eu! ca sa nu mai pun la socoteala, ca nici nu ii mai tineam minte pe toti! :)

Link to comment
Share on other sites

deocamdata nu. am asteptat sa mai adune km. deja a ajuns la 24.000

 

e in plan. dar n-as vrea sa-l fac pe aici...

 

sper ca anul asta sa ma apuc si eu de ea.

Link to comment
Share on other sites

pai sa o iau sistematic...

 

all day everyday prin oras: 16l/100km

mers soft inafara, adica relativ constant fara bruscari inutile 10l /100

mers cel mai soft ever... pe cruise control 120 km/h... 8l/100

mers sportiv pe serpentine 20! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

totusi inveti si tu o data pt totdeauna sa nu mai accelerezi cand intrii in curba stransa?!?!! abia cand incepi sa iesi din ea poti sa ii dai!

sau inveti cu mersul pe lateral si atunci poti sa ii dai cati carbuni vrei.

 

saracul baiat... :)

Edited by CuzKo
Link to comment
Share on other sites

mi-au zgariaaat caaaaaat-uuuuul! :) :) :twoup: :(

 

azi ma duceam la casco pentru janta indoita (gunther stie!) si cand am ajuns in sfarsit sa stau de vorba cu inspectorul de dauna, am constat cu stupoare o mega zgarietura pana la tabla pe capota mea proaspat spalata ce se latea pe botul catului... :D :) era prima zi cand nu i-am mai dat roata de dimineata sa vad daca a patit ceva...

 

pana la urma am deschis doua dosare, una pentru 2 jante si un cauciuc, tocmai pentru ca atunci cand veneam de la munte am luat un gropan la vreo 140km/h... janta de pe fata s-a facut patrata! Si cel de-al doilea pentru zgarietura secolului... nici nu vreau sa ma gandesc ce inseamna sa duc masina la vopsit!!! :D :D

 

Pe zi ce trece, am ajuns sa urasc din ce in ce mai mult tara asta de 2 bani si animalele care o populeaza!!!

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca trebuia sa astepti mai multe zgarieturi inainte sa revopsesti.....oriunde ai revopsi nu va mai iesi ca de fabrica ..este I M P O S I B I L sa nu iasa impuritati sub lac.....este doar parerea mea....si te vei convinge de asta dupa ce revopsesti :)
Link to comment
Share on other sites

Daca pui la suflet toate porcariile astea o sa albesti prematur.Pur si simplu nu se merita...Si eu mi-am indoit 2 jante in cratere pe autostrada,mi-am gasit-o un pic infundata,zgariata,oglinzi furate,tot tacamu.O iei razna daca pui la suflet tot. Mai bine ai incerca sa te detasezi si sa consideri ca fiind "normal" pt Romania. Eu asa am facut ca sa imi pastrez facultatie mintale. :) Edited by alexnos
Link to comment
Share on other sites

all day everyday prin oras: 16l/100km

 

La mine sub 20% nu scade :) Sa fie vreo problema? Nu trec de 4000 de ture ...

PS: Suri, te-am salutat colegial pe PM ca de la posesor la posesor, poate oi fi crezut ca sunt vreun stalker :)

Link to comment
Share on other sites

all day everyday prin oras: 16l/100km

 

La mine sub 20% nu scade :) Sa fie vreo problema? Nu trec de 4000 de ture ...

PS: Suri, te-am salutat colegial pe PM ca de la posesor la posesor, poate oi fi crezut ca sunt vreun stalker :)

 

 

sorry... nu stiam cine esti!

Link to comment
Share on other sites

@ Sumo:

se pare ca incet incet ne descoperim unii pe altii... aseara am mai cunoscut "un 135"... mai bine spus "o" 135! de data aceasta cabrio... nice car, desi a fost chiar fun un pic de "actiune" ca intre surori...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ai adversar pe sosea cu masina asta? :twoup:

 

Sa o stapanesti sanatos!

 

Cu riscul de a fi off-topic: multumesc frumos!

Ref la adversari - acum cateva seri vad niste faruri de Mini venind vertiginos in spatele meu. Strada era libera asa ca i-am dat si eu un pic si m-am indepartat pentru o secunda. Apoi a trecut furios pe langa mine - nu era Mini, era un Porsche (911 cred) si nu parea a fi stock :) Amical si tot pe un drum liber am facut un versus cu un Z4 3.0si si l-am lasat in spate. Gata cu off-topicul ca ne trage Suri de urechi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.