Jump to content

Bmw E34 tuning


just_skyzzo

Recommended Posts

Eu stiu masina care a fost a lui Felix si intradevar e superba.

Jante mari-OK, pachet M-OK, chiar si cum arata masina aia alba din atach imi place, dar ce e mai mult de atat cred ca strica.

 

 

A, si ca sa pui angel eyes nu trebuie sa schimbi farurile, gasesti destule DTY despre acest subiect si pe acest forum si pe youtube.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Capota cred ca este tot aia originala la care i-sa modificat botul.

 

Daca masina asta are capota de E34 o mananc :)

Se vede de la o posta ca ii dintruna capota.Sunt curios de la ce model este.

Sa ne lumineze cineva va rugam!!!

 

Eu stiu masina care a fost a lui Felix si intradevar e superba.

Jante mari-OK, pachet M-OK, chiar si cum arata masina aia alba din atach imi place, dar ce e mai mult de atat cred ca strica.

 

 

A, si ca sa pui angel eyes nu trebuie sa schimbi farurile, gasesti destule DTY despre acest subiect si pe acest forum si pe youtube.

 

Stiam eu ca se poate...dar un kit angel ii 3-4 milioane.

farurile cu totul sunt 8-9

uite...cum sunt astea

si pe farurile ariginale iei ceva bani ...si tot acolo ajungi

post-14357-1228683374_thumb.jpg

post-14357-1228683392_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kitul de angel e 2.5 mil, mai adaogi un set de sticle clare 1 mil, + multa munca din partea ta. Daca dispui de finante e mai usor sa ti iei un set de faruri noi (alea pe negru sunt frumoase), dar ai grija de la ce firma iei ca sa nu ti se abureasca dupa ce le pui pe masina.

Angel - ul de pe farurile alea cred ca este pe led nu CCFL, iar un kit de angel pe leduri il gasesti cu 1 mil.

Link to comment
Share on other sites

Daca masina asta are capota de E34 o mananc :)

Se vede de la o posta ca ii dintruna capota.Sunt curios de la ce model este.

Sa ne lumineze cineva va rugam!!!

sper ca ti-e foame :)

este tot capota originala dar modificata.a fost luat un sistem de prindere dupa un e36,e39 (cel mai probabil) si facuta sa se deschida invers,iar in fata a fost prelungita (ori cu fibra ori cu tabla si sudura). :)

eu unul nu as modifica capota la e34 :) imi place la nebunie sistemul de deschidere.defineste BMW-urile din perioada aia ;)

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca pe orice limuzina de clasa medie si de lux indiferent de marca tuningul nu isi are locul.Se poate face un tuning subtil ma refer aici la un pachet aerodinamic de fabrica sau o replica de calitate,roti mari si astea tot replici sau originale.Mi se pare de prost gust sa umpli o masina de genul asta de spoilere si aripioare.Isi pierde din valoare.In loc sa fie o limuzina sobra si impunatoare devine o gluma.Cred ca pe aceste masini se prteaza mai degraba tuningul tehnic decat cel estetic.

Prefer sa dau 1000 de euro pe suspensii sport sau frane mai mari decat sa pun "aripioare" pe ea.

Nu vreau sa supar pe nimeni da asta e parerea mea.Sunt cateva exemple printre pozele de mai sus care arata bestial.Foarte finutz si de bun gust.

Link to comment
Share on other sites

Daca masina asta are capota de E34 o mananc :)

Se vede de la o posta ca ii dintruna capota.Sunt curios de la ce model este.

Sa ne lumineze cineva va rugam!!!

sper ca ti-e foame :)

este tot capota originala dar modificata.a fost luat un sistem de prindere dupa un e36,e39 (cel mai probabil) si facuta sa se deschida invers,iar in fata a fost prelungita (ori cu fibra ori cu tabla si sudura). :)

eu unul nu as modifica capota la e34 :) imi place la nebunie sistemul de deschidere.defineste BMW-urile din perioada aia :D

 

Sistemul de prindere imi dadusem si eu seama ca a fost schimbat.

Nu mananc nimic pana nu aud si alte pareri.

Nu m-am convins inca ;)

 

Oricum ..m-am gandit eu bine si stiu cum am sa fac.

Masina mea este alba ...asha ca:

comand bare dinalea ...le vopsesc in alb...si am sa-i pun niste jante mari

rezultatul va fi asemanator primei poze

 

Si cand o sa o dau eu la capat cu capota,si voi face rost de asha ceva...

montam pe masina si direct cu bmw-ul la vopsit si o facem ca si cea din poza a doua

:)

pfui cat sunt de destept!!

 

Kitul de angel e 2.5 mil, mai adaogi un set de sticle clare 1 mil, + multa munca din partea ta. Daca dispui de finante e mai usor sa ti iei un set de faruri noi (alea pe negru sunt frumoase), dar ai grija de la ce firma iei ca sa nu ti se abureasca dupa ce le pui pe masina.

Angel - ul de pe farurile alea cred ca este pe led nu CCFL, iar un kit de angel pe leduri il gasesti cu 1 mil.

 

 

http://www.bmw-shop.ro/categorie-13-BMW_Se...E34-page-5.html

aici le-am gasit.nu stiu daca sunt pe led sau CCFL.mersi ca mi-ai spus sa-l intreb pa ala.

Muncitor sunt din fire dar totodata nepricepunt si neandemanatic.

Crezi ca am calitatile necesare pentru a ma apuca singur la demontat ale faruri?

Link to comment
Share on other sites

Daca oglinda la farurile tale e intacta se merita; partea dificila consta in dezlipirea sticlelor vechi, dar se face usor daca dispui de un pistol cu aer cald (am incercat si eu sa fierb farurile cum spuneau ceilalti dar am sfarsit prin a le scoate cu ciocanul);

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Ce este atât de special?

DupĂŁ pĂŁrerea mea, este un amĂŁnunt banal.

poate pentru tine e un amanunt banal.mie imi aminteste de perioada in care BMW-urile inca mai aveau "personalitate" :) :)

 

just_skyzzo:e ceva mai complicat sa scoti farurile la e34,dar nu trebuie sa fi savant :) ai grija la clemele de la grila :)

Edited by alex_maniacu_91
Link to comment
Share on other sites

poate pentru tine e un amanunt banal.mie imi aminteste de perioada in care BMW-urile inca mai aveau "personalitate" :) :)

 

E un amănunt banal pentru că nu este un sistem de deschidere foarte inedit.

 

Dacă se deschidea ca la Viper, ĂŽnţelegeam...

 

Au şi acum personalitate.

Poate chiar mai multă din moment ce seriile nu mai seamănă aşa mult ĂŽntre ele.

 

E34 poate fi uşor confundat cu un E32.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

din orice unghi, Ciupanezule, sunt vizibile diferentele intre E32 si E34. Uite o poza, cu un E34 si un E32, seamana, intr-adevar, dar e clar ca lumina zilei ca masinile din poza nu sunt acelasi model.

si eu imi doresc un E32, insa motoarele mari nu ma pasioneaza din cauza banilor la taxe si asigurari, as ajunge sa o neglijez, si nu vreau sa fac asta. Motiv pt care raman la E34-ul actual.

 

L.E - e34-ul meu in poza era pe cric, de-asta sta roata stanga fata asa de jos - sa nu fie confuzii.

post-6911-1228832165_thumb.jpg

Edited by mehigh
Link to comment
Share on other sites

Capota e sigur de E34 la care i-sa sudat botul,nu este chiar asa de greu sa-i sudezi botul ala,mai greu este sa o faci sa se deschida fara sa loveasca masca. Cred ca au prelungit tijele alea din fata care salta capota cand o deschizi si asa nu mai ajunge in masca.
Link to comment
Share on other sites

5-ar ul E34 ramane o masina eleganta si sobra prin simplitate . Vreau sa-mi reconditionez E34-ul complet la exterior , aripi - usi - spoilere - capote , dar vor fi stock , eventual un spoiler fata M , in rest simplitatea E34-ului ii da nota distincta fata de pisicutze .

 

Dovada in foto de mai jos :) ...... eu nu-mi permit sa comentez , as fi subiectiv !!!

post-10739-1228897281_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Holby : e bestiala masina aia.Mai era o poza cu ea si din spate lateral.Exact jante din alea vreau sa-mi pun cum da primavara.Si asta e cea mai faina culoare pe e34 dupa parerea mea.Chiar mai fain ca negru.

Mi se pare cel mai potrivit tuning daca ii pot spune asa pt un e34.Masina aia arata aproape perfect.

 

Si e36 sunt frumoase dar au alt target.Un e36 coupe ingrijit o sa arata bine oricand mai ales unu cu M-Pachet.Dar fiind o masina mai mica nu poti sa ai pretentii de sobrietate.

 

Tine de gusturile fiecaruia.Sincer nici eu nu as mai da acuma 5-ul pe un 3.

 

P.S.:Din februarie incep si eu sa-mi pregatesc masina pt transplant.Pana in vara cand o sa am concediu vreau sa fie gata.Si pana la urma nu ma las pana nu-l fac tds si il remapez :)

Edited by Bogdan Chis
Link to comment
Share on other sites

TDS-ul meu // full piele, pilot automat si scaune electrice etc :) . Vreau sa il reconditionez complet la caroserie ... //tehnic si interior e impecabil :)

 

PS ... Bogdan Chis - am 2 TDS-uri care in functie de taxa // decid daca le dezmembrez sau nu ..

post-10739-1228907234_thumb.jpg

Edited by holby
Link to comment
Share on other sites

Ok.O sa stiu la cine o sa apelez cand fac modificarile.Oricum e putina diferenta intre unele dintre componentele de pe tds/td din 92-93 si 94-95.E vorba de difuzorul de la radiator,supapa egr capace.Cam atat se vede la prima vedere.

Deocamdata o sa-i schimb in 2 sapt comanda electronica de la pompa ca sa nu mai meraga la galop la ralanti. :)

Si mai tre sa ma documentez.

P.S.:masina ta e frumoasa.Pacat ca isi bat astia joc cu taxa de noi.Pacat ca masini ca ale noastre nu poti sa le inscrii decat cu bani multi.Sunt bijuterii.

Eu cu cat mai schimb una alta ma indragostesc tot mai tare de felul in care se conduce.Si nu imi vine sa cred ca modelul asta e lansat pe piata in '88. :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri , chiar este deosebita , vb serios , calypsorot metallic prinde excelent pe 5-ar berlina !!!

 

Masina e impecabila tehnic , km foarte foarte putini si pe bune , service facut la timp si cu simtul raspunderii insa dpdv al sofatului .... a fost cizmar :)

 

Bogdan , relaxx Domnule , am si E36 si E34 si E34 facelift toate TDS-uri , insa nu le ating pina nu decid ce fac cu ele // sper totusi sa le vand ptr a-mi recupera investitia , castigurile .... au fost candva .

post-10739-1228920619_thumb.jpg

post-10739-1228920658_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Domnilor pentru aprecieri :) :) chiar nu ma asteptam sa va placa asa mult .

 

Ma impresionat din prima clipa, mia placut la nebunie interiorul, iam schimbat toate 4 cauciucurile , am achitato si am venit cu ea acasa .

Prima masina la care nu am negociat pretul :)

Link to comment
Share on other sites

MiÂşto rĂŁu Âşi interiorul...

 

Interioarele de E34 sunt În general cam urâte, al tãu aratã frumos ºi e ºi ÎntreÞinut. :)

 

FelicitĂŁri!

 

de asta ce spui....numai ce l-am reconditionat

acum trecem la exterior

jante..bare..etc

post-14357-1229033965_thumb.jpg

post-14357-1229033997_thumb.jpg

post-14357-1229034019_thumb.jpg

post-14357-1229034036_thumb.jpg

post-14357-1229034050_thumb.jpg

Edited by just_skyzzo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.