Jump to content

probleme cheie X6


neculaalex

Recommended Posts

da.... pana la urma nu am ce sa fac .. trebuie sa sparg geamul ma costa 490+150(lei) manopera am ajuns sa vb si cu un mosulica ce colaboreaza si cu acr-ul sa deschida masini , e profesor la deschis iale , dar a zis ca la x6 e iala cu 2 canale si nu mai stiu ce si a zis ca.... nu se poate .: asa ca am facut comanda de geam si pe luni ajunge , asta e am gresit , paltesc . oricum nu mi-e de bani dar a cazut undeva jos din ochii mei bmw-ul doar pt ca mi se pare penibil sa trebuiasca sa sprgi geamul sa poti deschide masina .. speram sa fie o solutie viabila avand in vedere ca sunt deschise reprezentante da un car de ani , si tehnologia ar trebui sa fie ceva mai avansata ,dar nu e asa ca procedez ca la tara : sparg geamul sa intru in masina :) oricum asta e la noi ca dincolo au zis ca veneau si deschideau masina pe loc : romanie dulce romanie :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu ma gandeam la o chestie hightech , doar suntem in sec. 20 si mi se pare normal ca sa se poata deschide o masina cu ajutorul celor de la diferite reprezentante , dupa ce dovedesti ca e masina ta ...

 

probabil nici in reprezentantele din Ro nu exista incredere 100 % ...asta e motivul pt care cred ca nu se complica ...Doar ti-au confirmat cei din DE ca se poate ....In fine ..asta e .totusi cei de la leasing nu au o cheie ?

Link to comment
Share on other sites

nu garantez la X6, dar la majoritatea le face.

 

deschide intai masina, apoi face cheia. cu chip, cu tot.

pretul e cam 300 RON pt deschis + pretul cheii, care e cat la reprezentanta.

 

nu lucreaza decat cu acte de identitate, dovada ca e masina ta, factura etc.

are firma de asa ceva.

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

nu garantez la X6, dar la majoritatea le face.

 

deschide intai masina, apoi face cheia. cu chip, cu tot.

pretul e cam 300 RON pt deschis + pretul cheii, care e cat la reprezentanta.

 

nu lucreaza decat cu acte de identitate, dovada ca e masina ta etc.

 

Probabil are un aparat care cloneaza cipuri.Interesant,oricum.

Link to comment
Share on other sites

cred ca e prima data cand cineva se plange ca bmw e o masina rea pt ca nu o poti deschide fara cheie. in mod normal oamenii care uita cheia in masina ar trebuia sa mearga doar cu dacia sau oltcit/trabant. sper sa nu vb cu pacat dar cea mai simpla metoda de a deschide masina e sa ai memoria buna. io unu nu ti as lasa masina pe mana ca sa nu mai zic de toate randurile de chei. bafta multa oricum
Link to comment
Share on other sites

in mod normal oamenii care uita cheia in masina ar trebuia sa mearga doar cu dacia sau oltcit/trabant.

 

Mi s-a intamplat sa uit cheia in masina.Din pacate nu gasesc de cumparat dacia/oltcit sau trabant. :)

 

eu am o singura cheie, ce ar insemna sa dorm pe mine sa o incui inauntru? la dacie nu e o pb ca opresti unu si ti o deschide. solutii simple pt oameni simpli

Link to comment
Share on other sites

in mod normal oamenii care uita cheia in masina ar trebuia sa mearga doar cu dacia sau oltcit/trabant.

 

Mi s-a intamplat sa uit cheia in masina.Din pacate nu gasesc de cumparat dacia/oltcit sau trabant. :)

 

eu am o singura cheie, ce ar insemna sa dorm pe mine sa o incui inauntru? la dacie nu e o pb ca opresti unu si ti o deschide. solutii simple pt oameni simpli

 

Eu cam dorm pe mine, din cauza asta m-am dus si mi-am cumparat cheie de rezerva.Tu de ce nu iti cumperi, se gasesc. :)

Link to comment
Share on other sites

am sunat si in sua , se pare ca la x6 nu fac decat 2 chei, iar cu uitatul cheilor in masina , asta e prima data cand patesc asa de 12 ani de cand conduc asa ce am o mica scuza (o sa ti se intample si tie stai linistit , atunci sa-ti aduci aminte de discutia asta :) si ca sa mai fac o cheie cu cip , dupa nr sasiului dureaza prea mult daia ma zbat asa (trebuie sa o vand) , daca nu ma grabeam ma ajungea cam 600 lei sa mai fac o cheie(cu 50 mai putin dacat ma costa sa sparg geamul , sa pun altul si montaj )...
Link to comment
Share on other sites

eu la masina am primit 4 chei.

2 cu central, una simpla fara chipul electronic si inca una de plastic mai mica cu modelul cheii.

la x6 nu e la fel?

sunt doar 3, 2 normale, iar celelalte se combina si da o cheie pe care o poti folosi in conditii speciale, scrie in cartea tehnica cum sa o folosesti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
normal ca nu merita banii

taicamiu are o vorba ,, ce loganul meu nu merge pe acelasi drum,,

nu stii ce ai si mai ales nu pretuiesti ce ai.

 

Este un mare plus pentru o masina ca nu se poate deschide fara chei ! Daca se deschidea era o problema...

 

Eu cand plec la drum lung ii dau a doua cheie la prietena pentru a evita situatiile cand pierd cheia si stau si ma uit la masina. Asa, riscul de a pierde cheia este mai mare (fiind 2 chei in loc de una) dar ai o solutie de rezerva daca pierzi una.

 

Faptul ca ai uitat ambele chei in masina este 100% vina ta!

 

Daca un X6 isi merita banii sau nu, am fost inauntru. Ca si spatiu, ca si design interior as prefera oricand un E60. Fata de alte masini insa... face toti banii. Am fost intr-un X6 de 96.000 euro si numai soft closeul iti da fiori ce stie masina aia. Repet, asta doar din urcare coborarea din masina...

 

Acuma daca indraznim sa comparam un X6 cu un logan... rau am ajuns....

 

P.S. Daca tatal tau are un X6 si un logan in curte si prefera sa mearga cu loganul, atunci tot respectul pentru decizia luata dar atata timp cat are doar un amarat de logan... stii cum e: strugurii sunt acrii, cu o anvelopa de X6 eu imi iau 4 de logan...etc. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.