Jump to content

Recommended Posts

Am fost si eu o data. Daca ar fi fost liber la cea de langa m-as fi dus acolo, dar ma grabeam. Singurele avantaje sunt cele care le-a enumerat cineva mai sus, dureaza putin, stai in masina si nu ma tre sa dai spaga.

Ca si constatare, uscarea nu e excelenta, raman picaturi mici pe masina. Ca exemplu, la singura spalatorie automata pe care am mai cunoscut-o, cea de la dealerul Porsche Bucuresti Nord, la iesire era perfect uscata masina.

 

Dar am fost multumit ca a durat foarte putin. <_<

Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

Pai am fost saptamana trecuta sau cam cu 10 zile in urma. Inca mai erau picaturi mici .. oricum mai bine si asa decat sa o stearga cu carpe ca la spalatoriile normale. Cred ca de acum incolo o sa spal si eu la asta. Durata de timp mica e de departe avantajul nr. 1.
Link to comment
Share on other sites

am fost aseara din nou...

 

la programul nr.1 adica cel mai ieftin exterior - 15 lei - daca mai doresti si un interior, acesta costa 15 lei

 

daca alegi programele 2 si 3 de exterior - 20 lei si respectiv 25 lei - programul interior este INCLUS in pret !

 

asa da !

 

ne mai vedem pe-acolo, caci pe praful asta merge o spalare zdravana <_>

Link to comment
Share on other sites

Am fost si eu acolo..

Iese ok, mai putin uscatul.

 

Am fost cu un prieten cu un Smart si nu l-a spalat chiar asa bine, la imbinarile aripilor spate cu caroseria (sunt bucati diferite) a ramas jegul aproape la fel ca inainte sa intre. Probabil forma si marimea masinii e de vina :)

Si o faza haioasa la sfarsit, dupa uscare. Banda aia trebuie sa impinga masina cu botu putin afara si atunci se pune verde. Ei bine, Smart-ul l-a impins, dar nu a iesit botul masinii afara si nu s-a pus verde. Am stat acolo asteptand verdele.. La un moment dat vine unu din spate, de la uscat si a inceput sa dea claxoane si flashuri. Atunci am plecat, pe rosu :bashwall:

Oricum nu era riscul sa vina peste noi ca il oprise cu uscatoarele deasupra. Cred ca a beneficiat ala de cea mai lunga uscare <_<

Link to comment
Share on other sites

am fost aseara din nou...

 

la programul nr.1 adica cel mai ieftin exterior - 15 lei - daca mai doresti si un interior, acesta costa 15 lei

 

daca alegi programele 2 si 3 de exterior - 20 lei si respectiv 25 lei - programul interior este INCLUS in pret !

... doar in timpul saptamanii !!!

 

in w-end este tarifat separat de exterior!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am fost si eu. Ca prima impresie sunt oarecum OK, dar exista si cateva mici neajunsuri: datorita formei rotunjite a masinii (vorbim de E46), periile nu pot curata in intregime partile superioare (de la geamuri in sus)... astfel ca am ramas cu pete pe geamuri si plafon. Nici uscarea nu e ideala, dar tot e bine ca se realizeaza fara stergere.

 

Nu mi-a mai placut faptul ca pre-spalarea facuta la intrare e cam apa de ploaie, nu prea insista baietii... hai ca daca are doar praf, iese usor, dar daca masina e murdara si necesita spalare intensa sub presiune, nu prea merge.

 

E bine insa ca dureaza putin (chiar am stat la o coada destul de mare), oarecum ieftin. Daca ar fi si mai aproape de mine, as fi client permanent <_<.

 

PS: N-am incercat curatarea interiorului, e cineva care a facut-o ? Cum se misca baietii, cata grija au fata de detalii...

post-1921-1236550378_thumb.jpg

post-1921-1236550385_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

am facut eu interiorul ... si am fost foarte multumit ... a durat cam 30 de minute, a aspirat peste tot, a sters absolut tot, diverse solutii folosite, a fost foarte atent la detalii baiatul...

Si ce mi-a placut a fost ca atunci cand a terminat a pus un pres la usa sa ma sterg pe picioare sa nu murdaresc masina si mi-a prins clemele de la presuri, un mic detaliu care a fost sarit la celelalte spalatorii ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
la programul nr.1 adica cel mai ieftin exterior - 15 lei - daca mai doresti si un interior, acesta costa 15 lei

 

daca alegi programele 2 si 3 de exterior - 20 lei si respectiv 25 lei - programul interior este INCLUS in pret !

s-a schimbat modificarea...

 

oferta arata altfel acum:

 

spalat exterior - 10 lei (cel mai mic program) de luni pana vineri

 

interiorul ramane independent de exterior - 15 lei...

Link to comment
Share on other sites

dupa ultima spalare am observat vreo 10 zgarieturi pe stalpul din dreapta spate pana la coada masinii, nu stiu daca sigur sunt de la perii dar tind sa cred ca da pentru ca sunt la distante egale una fata de cealalta si pe forma masinii.

Am fost si cu un Opel Vivaro (duba) acelasi pret, 10 lei...rentabil

Link to comment
Share on other sites

am fost si cu X-ul si cu Coupe-ul...ce pot spune la interior sunt ok, am o mare problema la Coupe cu uscarea in spate la numar si pe bara (era ud <_< ) in rest ff multumit ,din cauza solutiilor folosite si de la ceara imi sta masina curata de 2 zile deesi a plouat , abia se vede praful pe ea( lucru imposibil la spalatorii traditionale unde dupa prima ploaie era praf masina) .Sunt multumit per total, am fost de vreo 5 ori deja :)
Link to comment
Share on other sites

dupa ultima spalare am observat vreo 10 zgarieturi pe stalpul din dreapta spate pana la coada masinii, nu stiu daca sigur sunt de la perii dar tind sa cred ca da pentru ca sunt la distante egale una fata de cealalta si pe forma masinii.

Am fost si cu un Opel Vivaro (duba) acelasi pret, 10 lei...rentabil

 

periile alea mai trebuiesc intoarse ..cel putin eu asa am vazut ..la un anumit nr se intorc ..adica partea de sus care nu e prea solicitata se pune jos , iar in final se schimba complet . Si la ce trafic e acolo ...

Link to comment
Share on other sites

dupa ultima spalare am observat vreo 10 zgarieturi pe stalpul din dreapta spate pana la coada masinii, nu stiu daca sigur sunt de la perii dar tind sa cred ca da pentru ca sunt la distante egale una fata de cealalta si pe forma masinii.

Am fost si cu un Opel Vivaro (duba) acelasi pret, 10 lei...rentabil

nu stiu, nu prea cred ca ti-a zgariat-o acolo... au senzorii aia de "prezenta obstacol dur" care opresc mantzocaria daca da de tabla...

 

in plus, cand intri pe traseu si masina merge singura, periile sunt permanent la o distanta sigura (axul lor)... sa fi avut vreo sarma prinsa pe ele, asa as mai fi inteles sa iti poata zgaria masina, dar totusi inclin sa cred ca ti se trage din alta parte...

 

la mine, la Skoda de ex., s-a oprit spalarea ptr ca nu demontasem antena si tare din fire cum e ea, s-a pus de-a curmezisul cu prima rampa de uscare... si-a oprit-o !

 

ce-a fost misto, ca in spate era un Peugeot 107 si l-a tinut pe-ala sub jet, de cred ca a intrat la apa <_>

Link to comment
Share on other sites

din toate spalatoriile din Bucuresti la care am fost timp de aproximativ 10 ani cea de la Parcaj Unirea de la etajul 7 este cea mai serioasa.

chiar daca stai la rand cateodata (inainte de criza chiar stateai), in baza bonului nu platesti o ora de parcare.

daca incercati nu veti mai spala in alta parte decat din graba si cu regret.

este o parere personala.

Link to comment
Share on other sites

dupa ultima spalare am observat vreo 10 zgarieturi pe stalpul din dreapta spate pana la coada masinii, nu stiu daca sigur sunt de la perii dar tind sa cred ca da pentru ca sunt la distante egale una fata de cealalta si pe forma masinii.

nu stiu, nu prea cred ca ti-a zgariat-o acolo... au senzorii aia de "prezenta obstacol dur" care opresc mantzocaria daca da de tabla...

 

in plus, cand intri pe traseu si masina merge singura, periile sunt permanent la o distanta sigura (axul lor)... sa fi avut vreo sarma prinsa pe ele, asa as mai fi inteles sa iti poata zgaria masina, dar totusi inclin sa cred ca ti se trage din alta parte...

 

 

Da, nu stiu 100% daca este de la perii dar tind sa cred ca, da, deoarece sunt pe o portiune mai mare si distantele sunt egale ....poate s-a intamplat, tot acolo am sa merg si de acum incolo; singura problema este uscarea pe spate ...dar se rezolva cu o carpa in 2 minute <_<

Link to comment
Share on other sites

ce-a fost misto, ca in spate era un Peugeot 107 si l-a tinut pe-ala sub jet, de cred ca a intrat la apa <_<

 

Am mai scris.. ceva de genu asta am patit cu un prieten cu un Smart. La final, dupa uscare nu a impins masina in afara sa se puna verde. Programul se terminase, dar noi am stat la rosu :)

Era unu in spate care a stat la uscat 1 minut si ceva cred :bashwall: Incepuse sa dea flashuri si claxoane..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
salut! eu merg la EUROTUNEL de cand s-a deschis si sunt multumit de serviciile lor. oricum totul este in crestere la ei, vb de calitate. am vb chiar si cu unul dintre proprietarii spalatoriei, care spre surprinderea mea, a stat cu mine si mi-a explicat cum functioneaza statia aceasta de spalare. pt cei ce mai au dubii ca periile zgarie, ar trebui sa nu-si mai faca griji! eu am spalat-o aici cred ca de vreo 25 de ori si nu e cu nimic diferita de cum a fost.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.