Jump to content

Xenon pe e36 ..a pus cineva?


Guest mar33

Recommended Posts

Salut..am un e36 din 97, si vreau sa-i pun xenon.Problema e asa..nu am faruri cu lupa..si m-am gandit sa-i cumpar faruri cu lupa, cele originale nu tiganiile din targ, si api sa-i pun xenon..a facut careva treaba asta, sau daca nu, a pus cineva xenon pe farurile lui cu lupa? Cum e mai bine, cu lupa sau fara..eu ma gandesc ca e si mai eficient si arata si mai bine cu lupa..daca aveti o poza mi-ar fi de ajutor..faruri am gasit deja..stau in dubii acum..sa fac pasul sau nu?
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu pune pe faruri fara lupa.. ii faci praf pe aia din fata.

Eu am pus xenon pe niste faruri cu lupa si sunt f.multumit de rezultatat.

Am vrut sa-mi cumpar originale sh, dar n-am gasit asa ca am cumparat unele Depo noi. Nu e cine stie ce marca, dar macar sunt ca cele originale si sunt noi. Unele originale ZKW noi erau cam 900ron/bucata :)

post-93-1230973299_thumb.jpg

post-93-1230973356_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Arata super..de unde ai luat farurile..cat te-a costat...si lafel pentru xenon..de unde si cat...merci mult. A si am vazut ca sunt la depo mai multe culori.. ale tale de care sunt? Edited by mar33
Link to comment
Share on other sites

si daca este un e36.. trebuie sa ramana original ? omu vroia niste xenoane care ajuta vizibilitatea.. si se vad si mai frumos.. daca voi sunteti impotriva la xenoane.. care masinile mai noi.. vin deja cu ele din fabrica.. nu vreau sa ma gandesc cand e vorba de modificari mai mari.. mie mila pur si simplu d oamenii astia care viseaza doar masini stock.. deci xenon se poate pune pe orice masina motocicleta.. se alimenteaza droserul la cele 2 fire de curent care veneau la faru vechi
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, dar toate sunt ok parerea mea. Eu am avut probleme cu un drosser de nou, dar mi l-au schimbat pe garantie. De jumate de an nu am nici o problema. Probabil alea din linkul pus de tine sunt mai de calitate, nu stiu ce sa zic..

Poti sa le montezi si tu, nu trebuie sa platesti pt asta.

 

 

Farurile originale am vazut pe net in magazine intre 600-900ron ambele.

Si sticla noua fara rama Noname 60Ron bucata ... sau 400Ron Originala cu Rama.

 

Sigur erau orginale, ZKW? :)

Sincer nu cred.. poti sa vezi si pe realoem ca sunt ~360$ bucata.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, dar toate sunt ok parerea mea. Eu am avut probleme cu un drosser de nou, dar mi l-au schimbat pe garantie. De jumate de an nu am nici o problema. Probabil alea din linkul pus de tine sunt mai de calitate, nu stiu ce sa zic..

Poti sa le montezi si tu, nu trebuie sa platesti pt asta.

 

 

Farurile originale am vazut pe net in magazine intre 600-900ron ambele.

Si sticla noua fara rama Noname 60Ron bucata ... sau 400Ron Originala cu Rama.

 

Sigur erau orginale, ZKW? :)

Sincer nu cred.. poti sa vezi si pe realoem ca sunt ~360$ bucata.

 

Originale sigur nu sunt...

si eu vreau sa am xenon si angel eyes pe e36-le meu si am gasit ceva pe ebay.de care mi se pare destul de ok.

sunt 140 de euro ambele si au aceeasi forma cu cele originale...doar semnalizarea nu imi place dar nu o pun.

http://cgi.ebay.de/BMW-E36-COUPE-ANGEL-EYE...A1%7C240%3A1318

 

sau la 120 de euro http://cgi.ebay.de/ANGEL-EYES-BMW-E36-COUP...A1%7C240%3A1318

Edited by CodMedia
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca nu arata asa bine angel eyes pe un e36, cel putin nu am vazut nici unul care sa imi placa..toate arata a chici, piata..etc. Singurele masini pe care arata bine este seria 5 si x5. Arata a original. Insa un xenon parca merge pe orice masina..Mie imi place mult in poza lui Florin..arata a far original cu xenon din fabrica..sau cel putin mie asa imi inspira. Ma rog este parerea mea, fiecare isi pune ce vrea pe masina, insa mie imi place sa arate cat mai original masina, sa fie full, eu i-as pune si piele, dar sa arate a original.
Link to comment
Share on other sites

Si eu am luat faruri cu lupa doar pentru xenon, am prins originale, in stare super.

Eu am si in proiectoare si in faza lunga.

E adevarat ca la faza lunga e mult mai deranjant decat scurta,mai puternica etc., scurta bate extrem de bine unde trebuie si nu am primit un blit de la nimeni niciodata...

In prima poza nu aveam becurile de pozitie cu lumina de xenon. Acum e altceva :)

post-13423-1231072960_thumb.jpg

post-13423-1231073059_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nush cum nu ai faruri fara lupa pe E36 din 97, al meu e din 93 farurile au lupa. si eu vreau sa-mi pun xenon, dar vreau sa schimb farurile cu ceva angeleyes, dar nush dak potrivesc ale mele pe al tau (al meu e coupe). Poate ti le dau pe ale mele dak nu intelegem la un pret si dak ti se potrivesc.

 

aici ai o poza cu matzu meu, (si 7-ru lui fratelo)

Link to comment
Share on other sites

aveai lupa in prima poza? nu prea pare..

ce becuri de pozitie ai? si eu vreau sa le schimb dar nu stiu cu ce.

Da sunt faruri originale de e36 cu lupa,stiu ca nu pare din poza.

Am pus niste becuri cu led, care dau exact culoarea xenonului.

 

@Nick-TRT.

Al meu e din '95 si nu are lupa. Din cate am citit se pare ca pana prin '94 s-a pus lupa.

Am prieteni cu e36 din 92-93-94 toti au lupa original.

Altii din 95 si peste nu au, nici eu n-am avut lupa....

post-13423-1231082717_thumb.jpg

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Florine vreau si eu faruri ca ale tale..zi-mi te rog de unde le-ai luat ca am fost la piese auto si unul mi-a zis ca nu are decat pana in 94 cu lupa, pentru modelul meu 97 are simple, iar altul mi-a cerut 480 ron pe bucata.Da un raspuns, sau da un pm cu tel..si te sun.Merci.
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa va intreb si eu ceva...eu am pe e36 am becuri pe faza scurta H7,si am primit cadou niste becuri cu xenon...dar fara instalatie si cabluri...problema e ca vreau sa le pun pe pisicuta mea si nu stiu daca merge,pentru ca nu stiu daca am instalatia necesara pentru xenon.Se poate intampla ceva daca incerc sa le pun? Adica vreau sa zic daca le pun e riscul sa se arda ceva prin bord sau?Mentionez ca becurile ce leam primit cadou scrie pe cutie BlueXenon si sunt H7 Philips,Made in Germany...Stie careva ceva? :) Edited by mozolici_hd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.