Jump to content

E36 325i coupe individual


No-X-Cape

Recommended Posts

La insistentele pretenului si totodata userului poleposition m-am decis sa va prezint si eu masina mea, nu e ultima aparitie, nu e cea mai high tech masina, dar e exact asa cum o vreau eu, so sa nu mai lungim subiectul si sa trecem la detalii :

 

masina : E36 coupe 325i vanos

an : 93

motor : 2.5i/192HP/stock ( in toate mintile lui )

km : 249.000 zic eu reali

 

Dotari masina :

- culoarea este BMW INDIVIDUAL este una fff rara poate chiar unicat pe tara ( se vede din poze) OEM

- interior sport RECARO piele in culoarea masini combinatie alb-lila OEM

- trapa electrica 2 pozitii

- computer de bord FULL OEM

- dublu climatronic manual

- geamuri electrice

- oglinzi electrice

- volan reglabil

- perdea luneta

- inchidere centralizata de fabrica pe telecomanda cu posibilitate blocare motor OEM

- incalzire in scaune

- pachet lumini

- senzori ploaie

- cotiera

 

Tuning:

- jante 17" ASA licentiate de BBS (omologate TUV)

- cauciucuri VENTUS SPORT 235/40/17 pe spate si 215/45/17 pe fata (omologate TUV)

- suspensie sport de la AC-Schnitzer -80mm

- bara spate M3 (diffuser schimbat cu unul de tuning de la FK )

- eleron Zender

- stopuri M3

- semnale aripi smoked

- praguri sport ( varianta LUX EDITION )

- folie spate autorizata in germania FOLIA-TEK (omologata TUV)

- evacuare sport se aude perfect ( DTM style )

 

Sincer nu stiu daca am specificat toate detaliile masinii dar la ora asta atat imi amintesc, restul las pozele sa vorbeasca de la sine...enjoy

post-22762-1231633696_thumb.jpg

post-22762-1231633721_thumb.jpg

post-22762-1231633780_thumb.jpg

post-22762-1231633795_thumb.jpg

post-22762-1231633816_thumb.jpg

post-22762-1231633845_thumb.jpg

post-22762-1231633894_thumb.jpg

post-22762-1231633916_thumb.jpg

post-22762-1231633930_thumb.jpg

post-22762-1231634074_thumb.jpg

post-22762-1231634087_thumb.jpg

post-22762-1231634116_thumb.jpg

post-22762-1231634134_thumb.jpg

post-22762-1231634159_thumb.jpg

post-22762-1231634205_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest poleposition

Eeee... iata ceva de apreciat ! un E36 coupe asa cum trebuie sa fie.

 

Sunt putini care se pot lauda cu un asemenea exemplar...

 

Asa ar trebui sa arate masina unui adevarat FAN BMW !

 

Tot respectul :)

Link to comment
Share on other sites

coincidenta face sa`l cunosc pe Ernest ...nu au nici o treaba culorile de la masinile noastre ...a mea e culoare de catalog BMW individual al lui NU (din cate am inteles provine de la chrysler sau ceva de genu) in orice caz aduc la nuanta dar nu sunt nici de departe asemanatoare a lui e albastra cu anumite tente de moviu a mea e un violet lila cu nuate de temperatura in functie de lumina/soare etc etc ...multumesc oricum de aprecieri ! Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

Bravo Adi , frumoasa, chiar ma uitam si eu zilele trecute si ma gandeam sa bag si eu masina aici la prezentare cu toate ca nu este asa de spectaculoasa ca a ta, dar mi-ai luat-o inainte. Inca sunt in dubii.

 

S-o stapanesti sanatos si sa te ajute cel de sus sa o rezolvi si tu pana la capat.

 

Masina este o bijuterie, o meriti, sa ai grija de ea in continuare !

Link to comment
Share on other sites

O sugestie. ParcĂŁ ar merge o pereche nouĂŁ de faruri, ceva simplu gen

 

http://www.carparts-online.de/Bilder/12450.jpg

 

Alea originale κi aratã vârsta

 

 

Dane , poate asta e si ideea, de a arata bine si in 2009 chiar daca masina e din anii '90, ( parerea mea: sa o lasa asa cum e.)

 

Sa nu faca din E36 ceea ce nu e.

Link to comment
Share on other sites

WOW multumesc tuturor de aprecieri nu ma asteptam ca in nici 24 de ore sa am atatia prieteni aici ...va multumesc din nou.

 

Dan98 : farurile de pe masina sunt OEM pe fundal negru cu lupa impecabile, singurele cu care le-as schimba dar momentan nu am gasit sunt fff rare sunt cele din poza atasata

 

 

pentru ceilalti : pachet M nu va primi, in viitor se vrea doar o bara faza M completa si eventual un set oglinzi M restul ramane asa cum e !

 

CDA : multam prietene de aprecieri si tu ai o masina extraordinara ar fi bine sa ii faci o prezentare ! cat despre inmatriculare asteptam sa vedem ce decid hotii astia dupa data de 15ianuarie

post-22762-1231673640_thumb.jpg

Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

florin sunt faruri identice cu ale mele doar ca vin cu angel pe ele ( eu neputand pune bolt on angelurile astea pe farurile mele ), deci cu alte cuvinte ca sa-mi fac damblaua trebuie sa schimb farurile ! :)

 

P.S. a mint si are sticla clara pe faruri ..ale mele au au niste dungulite pe orizontala asa vin OEM ! in rest sunt la fel

Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

florin sunt faruri identice cu ale mele doar ca vin cu angel pe ele ( eu neputand pune bolt on angelurile astea pe farurile mele ), deci cu alte cuvinte ca sa-mi fac damblaua trebuie sa schimb farurile ! :)

 

P.S. a mint si are sticla clara pe faruri ..ale mele au au niste dungulite pe orizontala asa vin OEM ! in rest sunt la fel

pai seamana cu cele postate de dan98 :) eu gasisem unele noi in jur de 750 ron, dar alt producator decat acelea.

 

on topic: frumoasa masina.bafta cu inmatriculatul.

Edited by alex_maniacu_91
Link to comment
Share on other sites

esti sigur ca suspensia de pe ea e -80 mm ?

pt ca un prieten are pe masina una cu -60 mm si e mai joasa decat a ta. si e noua, pusa cu cateva zile inainte de revelion, deci nu e chestie ca s-a inmuiat in timp.

 

foarte frumoasa masina. si in stare foarte buna, se pare :)

Link to comment
Share on other sites

alex & florin - da farurile puse de dan seamana poate chiar sunt aceleasi ..dar nu garantez ca sunt cu angel-uri clasice sau CCFL-uri ( in cazul in care ar fi cu angel OEM ar fi astea )

 

mihai - da suspensia e -80mm ( -60mm ce are prietenu tau ....poate fi influentata de jante de spoilere de pneurile de pe masina ...nu stiu optic poate parea mai joasa, am o gramada de prieteni cu suspensie pe -60mm si sunt cam cu 2 degete mai "inalti" ca mine )

 

 

Respect la toata lumea !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.