Jump to content

bmw e36 vanos 320i 24v


ciochina_viorel

Recommended Posts

Sal si respect pt voi posesorii de BMW(Bavarian Motor Work)!

Vreau sa va spun k am un e36 in 4 usi,o pisicutza din 1992...respectiv un 320i in 24v cu sistem vanos(un sistem mecanic-hidraulic, sistem ce "lucreaza" impreuna cu axele cu came...care in functie de viteza masinii implicit in functie de turatia motorului...isi modifica modul de a inchide/deschide o supapa/valva)...masina e modificata la motor pt curse d strada.

Afara e un verde brun,simpla kre nu da nici o impresie k ar manka nori!

Nici 150 d calutzi nu mai are...uni ar zice k are mai putini...ii corectez si spun k are mai multi... :wub: .

Adika filtre aer,admisie,sistem evacuare,cutie viteze,suspensii gaz sport,sistem anti-blocant roti spate...km tot c s poate modifica fara chip pt a extrage c e mai dur si mai fioros dintr-o pisicutza! :bashwall:

Eu am luat-o d la un tovarash...si omu a personalizat-o pt el...i-am dat un e36 316i coupe plus o suma modika d bani pt asta a 9 a mea!

Este foarte intretinuta si interior si exterior pt o masina cu asemenea etate...are geamuri electrice fata,si un dublu-climatronic cu AC.

Pot sa ma laud k pune in fund din orice pozitie un 320i model nou k sa nu mai vb d un 320d nou...masina a topit kiar si un seat leon tunat penultimul model... :)

Multa lume mi-a spus:"frate esti nebun k t topeste la consum...o sa opresti din benzinarie in benzinarie k sa mergi cu ea la mare,munte,morti la tava...",dar eu sunt multumit d consum...bineinteles atata timp kt o skimb pana in 3000 d ture...k apoi s-ar zice k aspira benzina rau...dar masina e facuta sa o skimb intre 4000 si 6000 d ture...intre valorile astea cika m-ar topi la portofel... <_<

Eu i-am facut un consum d maxim maxim maxim 15 in oras si d km 10 afara...ceea c mi s pare ceas pt ceea c e scopul jukriei mele...dar pot sa va zic k am facut un drum d DTS-Tg. Jiu...adika 180 dus-intors si mi-a papat 18l benzina iar la 120km/h imi statea akul la 10% consum si nu mai spun k la 80-90 la ora knd i-am dat din a 4-a in a 3-a sa fac un 320d model 2002 rotile din spate nu mai prindeau asfalt la kta putere dezvolta...omu din 320d imi dadea blitzuri k sunt nebun k in 30 sec nu am mai vazut dekt 2 puncte in spatele meu... :unsure: :blink: :blink:

Deci kre aveti e36 320i imi spuneti si mie o parere despre ele va rog...

Va multumesc si liniutze multe! :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu e bine sa faci asemenea afirmatii, nici eu care am 320i, nu sunt de parere ca ''face'' un 320i e46, dar mai e90,e92....

Aberatii totale...

Iar daca e seatul leon 1.8 T 180 de cai cipuit sare de 225 de cai, am avut modelul ala, manca pe pita 325i....

asa ca stai linistit.

 

Pune poze cu ''minunea''

 

Vii aici, iti prezinti masina, care are locul ei in istoria bmw, insa nu o poti face in modul in care iei peste picior posesorii de masini mult mai puternice si avansate ca a ta...

sunt posesori de 335i, 535i, m3 e36, m3 e46,m3 e92,m6,850i, m5, etc....

Si invata sa scrii fiule,folosindu-te de limba romana, nu cu K, tz, sh.... sau ai nevoie de abecedar?

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

La ceea ce ai spus cred ca mai este ceva de adaugat, ne poate spune si cati ani are? poate asa se vor explica multe............, acum fara suparare, cred ca esti foarte entuziasmat de pisicuta ta, dar totusi, este o masina cu etate si nu cred ca BMW-ul sau alti producatori au stat cu mainile in san 10- 15 ani, sper sa intelegi la ce ma refer.
Link to comment
Share on other sites

pt cei kre nu au invatat limbajul d mess,mirc sau alte cele sa-si ia un ''abecedar'' dar nu cred k s numeste asa ci un dictionar d argou sau unul d jargon...in fine...unii au calculatoare p post d suport pt flori...ata ete!

iar eu am spus k masina e modificata la motor pt curse d strada dar nu pot sa va spun c are in mare pt k mi-ar trebui o lista intrega sa-mi spuna baiatul d la kre am luat-o tot c a modificat...omul mi-a explicat dar eu nu sunt prea mare cunoscator d mecanica...bun.

iar la o liniuta cred k stiti voi mai bn k cont mai mult soferul kre o conduce...kt despre seat-ul leon eu nu stiu kti cai a avut ci doar k eu am stat in drepta in 9-a mea pisicutza... si omul l-a facut cu 320 meu...bn asta knd o avea el...

masina e din 92...dar v-am zis k e foarte intretinuta la tot c s poate spune d mecanica...pt k omul a personalizat-o pt el si a vrut knd trece la drum sa nu apuci sa-i vezi nr d inmatriculare...pt k p mn m-a plimbat la 220km/h p drumul DTS-Craiova...

eu unul nu am curaj sa-i dau k nu cun masina inca f bine...

dar eu v-am intrebat d consum si nu mi-ati spun niciunul!

a?

kre e consumul la e36 320i al vostru?pls answer...

va multumesc si pt reply-uri si la mai multe!

<_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.