Jump to content

BMW 320d sau i?


carstos

Recommended Posts

bine specificat increatul Âşi ionut marius.

 

penrtu aurel: plecĂŁm din 2 de la 80 km/h. te coafeazĂŁ? eventual de pe loc din 2 la 80 km/h - adicĂŁ din burn :) (dacĂŁ poate 2 Âşi zero dizĂŁl burn :twoup: )

Edited by bogdan.m
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
burn asta, este procedeul ala complet imbecil prin care nu faci altceva decat sa uzezi prematur cauciucurile, diferentialul si alte componenete ale transmisiei, ce dovedeste un skill profund si smecherie maxima sa moara familia si sa se ude fetili ? :twoup:
Link to comment
Share on other sites

burn asta, este procedeul ala complet imbecil prin care nu faci altceva decat sa uzezi prematur cauciucurile, diferentialul si alte componenete ale transmisiei, ce dovedeste un skill profund si smecherie maxima sa moara familia si sa se ude fetili ? :twoup:

DA! BRAVO! :)

Link to comment
Share on other sites

bine specificat increatul Âşi ionut marius.

 

penrtu aurel: plecĂŁm din 2 de la 80 km/h. te coafeazĂŁ? eventual de pe loc din 2 la 80 km/h - adicĂŁ din burn :) (dacĂŁ poate 2 Âşi zero dizĂŁl burn :twoup: )

Cum vrea muschiu tau.Oricum vad ca nu primesc nici un raspuns concret.Mai vrei sa ne dam sau nu?Si din burn cum zici tu.Oricum poti sa-i dai burn si cu a-4 daca la drum lung o sa mirosi motorina mea.Am mai intalnit mieji ca voi si le-am inchis gura.Va astept cu raspunsu si cu comentarii.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
ce-mi plac mie discutiile astea gen "te fac sa moara sa faca" , "iti dau 3 masini", "m-am dat cu nu stiu cine si i-am dat fum (de diesel bineinteles)" :) Tare de tot. :twoup:

 

Si mai hilar este ca agitatii astia congestionati la fata sunt in principal posesorii de masini cu motoare mici si cel mai des cazane obosite, ii vezi des prin oras, urla motarele alea de ti se face mila, aproape ca scot span pe esapament da' ce conteaza :)

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Pentru Bogdan.M-Cu ce-a mai mare placere accept o cursa cu 325 tau cu plecare din treapta a-2.Cred ca o sa ramai uimit cum au mai ramas si altii cu ursane.Am mai spus-o si o repet-mult zgomot de toba.

 

 

de ce cu plecare din a 2a? el poate sa plece dintr-a 1a daca poate (depinde de la ce viteza plecati). si i-am mai scris si lui marius, sau nu mai stiu la care user, o comparatie corecta e intre 2 masini de aceeasi generatie.

Ai dreptate.El poate sa plece dintr-a 1 nici o problema.Va zic una tare-mananc ursane la micu dejun si ce mai ramane la pranz.Oricum cursa o accept la orice ora.

 

Pentru Bogdan.M-Cu ce-a mai mare placere accept o cursa cu 325 tau cu plecare din treapta a-2.Cred ca o sa ramai uimit cum au mai ramas si altii cu ursane.Am mai spus-o si o repet-mult zgomot de toba.

 

 

de ce cu plecare din a 2a? el poate sa plece dintr-a 1a daca poate (depinde de la ce viteza plecati). si i-am mai scris si lui marius, sau nu mai stiu la care user, o comparatie corecta e intre 2 masini de aceeasi generatie.

Ai dreptate.El poate sa plece dintr-a 1 nici o problema.Va zic una tare-mananc ursane la micu dejun si ce mai ramane la pranz.Oricum cursa o accept la orice ora.

Link to comment
Share on other sites

bre hornetb,de la pitesti si pana in severin sunt vr'o 230km,tu i-ai facut ziua in mai putin de 2 ore (1 ora si 53min),omu ala cu 318d a facut buc-braila,adica 210 sau 220km (cati or fi) inntr-o ora si 20min,50% autostrada,ora 1 nopatea,pustiu,mers cat tine masina

 

 

colegu cu 320d,de ce vrei sa te dai din tr a2a,eventual de la 35km/h,adica tu din cuplu si el din ....,eu proprun sa va dati din a2a de la 79km/h in sus;lasati bre masinile in pace nici 2.5u pe urs nici 2.0d pe e46 nu sunt cine stie ce

Link to comment
Share on other sites

aurel: am ĂŽncheiat discuĂžiile cu "ursanu" cĂŁ se supĂŁrĂŁ colegii de forum :twoup:

doar fĂŁceam conversaĂžie ca sĂŁ fiu ĂŽn ton cu tine :)

ionut marius are dreptate. nici e30 2.5i nu e cine ºtie ce (era pentru anii lui), dar 320d e46 nu e nici mãcar jumãtate cât era ursul În generaÞia lui :)

dragĂŁ cefi - nu e vorba de febrĂŁ aici. doream Âşi eu, ca Âşi alĂži colegi de forum, sĂŁ subliniez faptul cĂŁ 320d e46 nu este o maÂşinĂŁ de "races".

Link to comment
Share on other sites

bre hornetb,de la pitesti si pana in severin sunt vr'o 230km,tu i-ai facut ziua in mai putin de 2 ore (1 ora si 53min),omu ala cu 318d a facut buc-braila,adica 210 sau 220km (cati or fi) inntr-o ora si 20min,50% autostrada,ora 1 nopatea,pustiu,mers cat tine masina

 

 

colegu cu 320d,de ce vrei sa te dai din tr a2a,eventual de la 35km/h,adica tu din cuplu si el din ....,eu proprun sa va dati din a2a de la 79km/h in sus;lasati bre masinile in pace nici 2.5u pe urs nici 2.0d pe e46 nu sunt cine stie ce

Aici este vb si de diferenta de cai si de greutate.A fost o discutie pe aici ca dieselu este praf si vroiam sa le demonstrez ca nu este chiar asa.Si eu cum am diesel iti dai seama ca nu mi-a picat bine.Da oricum Bogdan.M era normal sa se dea la fund ca am vazut ca are si el un 318.Deja cu 318 ma dau cu spatele.Oricum un 325 urs nu face un 320d din mers cu toata ursimea lui(Alex4Tuning).Am si eu o rugaminte la toti colegii de forum-faceti si voi o cheta sa luati un 325 urs si sa-l conduca Bogdan.M sa dea si el un burn cu a-2 ca sigur cu 318 lui nu reuseste.Am un prieten cu 325 urs si ne-am dat din mers din treapta a-2 si de la 120km a inceput sa ramana in urma cred ca vroia sa vada ce masina am.Si pentru toti soferii de logan de pe forum vedeti-va fratilor de loganu vostru si lasati comentariile inutile(e normal pentru voi daca nu aveti cu ce sa va dati).Parca va vad cu calutii vostrii chinuindu-va pe la semafoare cu gagicuta in dreapta spunandu-va -mama iubi ce fuge masina ta.Va pup.

Link to comment
Share on other sites

aurel: am ĂŽncheiat discuĂžiile cu "ursanu" cĂŁ se supĂŁrĂŁ colegii de forum :twoup:

doar fĂŁceam conversaĂžie ca sĂŁ fiu ĂŽn ton cu tine :)

ionut marius are dreptate. nici e30 2.5i nu e cine ºtie ce (era pentru anii lui), dar 320d e46 nu e nici mãcar jumãtate cât era ursul În generaÞia lui :)

dragĂŁ cefi - nu e vorba de febrĂŁ aici. doream Âşi eu, ca Âşi alĂži colegi de forum, sĂŁ subliniez faptul cĂŁ 320d e46 nu este o maÂşinĂŁ de "races".

Nu este o masina de curse dar cam rupe ursanele la drum lung si alte benzinare cu consum enorm gen 320i de 150 de cai si altele.

Link to comment
Share on other sites

aurel: am ĂŽncheiat discuĂžiile cu "ursanu" cĂŁ se supĂŁrĂŁ colegii de forum :twoup:

doar fĂŁceam conversaĂžie ca sĂŁ fiu ĂŽn ton cu tine :(

ionut marius are dreptate. nici e30 2.5i nu e cine ºtie ce (era pentru anii lui), dar 320d e46 nu e nici mãcar jumãtate cât era ursul În generaÞia lui :)

dragĂŁ cefi - nu e vorba de febrĂŁ aici. doream Âşi eu, ca Âşi alĂži colegi de forum, sĂŁ subliniez faptul cĂŁ 320d e46 nu este o maÂşinĂŁ de "races".

Ai vazut cand te duci la mare pe autostrada si vine 320d in spatele tau si tragi pe dreapta.Parca te vad cu ursanu ca din a-5 bagi a-4 si daca nu faci fata i-o dai si pe a-3 si daca nici atunci nu faci fata te lasi pagubas si zici ca e benzina proasta sau ca ai probleme cu masina.

 

Cine are logan aici ? :)

E un mod de a spune.Asa se numesc Bmw aste-a mai puturoase.Mai bine le schimba cu un logan ca tot aia este doar ca au mai multa stabilitate cu Bmw.

Link to comment
Share on other sites

aurel: am ĂŽncheiat discuţiile cu "ursanu" că se supără colegii de forum :twoup:

doar făceam conversaţie ca să fiu ĂŽn ton cu tine :(

ionut marius are dreptate. nici e30 2.5i nu e cine ştie ce (era pentru anii lui), dar 320d e46 nu e nici măcar jumătate cât era ursul ĂŽn generaţia lui :)

dragă cefi - nu e vorba de febră aici. doream şi eu, ca şi alţi colegi de forum, să subliniez faptul că 320d e46 nu este o maşină de "races".

Ai vazut cand te duci la mare pe autostrada si vine 320d in spatele tau si tragi pe dreapta.Parca te vad cu ursanu ca din a-5 bagi a-4 si daca nu faci fata i-o dai si pe a-3 si daca nici atunci nu faci fata te lasi pagubas si zici ca e benzina proasta sau ca ai probleme cu masina.

 

Cine are logan aici ? :)

E un mod de a spune.Asa se numesc Bmw aste-a mai puturoase.Mai bine le schimba cu un logan ca tot aia este doar ca au mai multa stabilitate cu Bmw.

 

Atitudinea ta mi se pare putin aroganta si mi se pare ca ai o parere exagerat de pozitiva vizavi de masina ta.Un 320d e46 fl are performante multumitoare dar nu e cazul pt. exagerari.

Edited by crtir
Link to comment
Share on other sites

aurel: am ĂŽncheiat discuĂžiile cu "ursanu" cĂŁ se supĂŁrĂŁ colegii de forum :twoup:

doar fĂŁceam conversaĂžie ca sĂŁ fiu ĂŽn ton cu tine :(

ionut marius are dreptate. nici e30 2.5i nu e cine ºtie ce (era pentru anii lui), dar 320d e46 nu e nici mãcar jumãtate cât era ursul În generaÞia lui :)

dragĂŁ cefi - nu e vorba de febrĂŁ aici. doream Âşi eu, ca Âşi alĂži colegi de forum, sĂŁ subliniez faptul cĂŁ 320d e46 nu este o maÂşinĂŁ de "races".

Ai vazut cand te duci la mare pe autostrada si vine 320d in spatele tau si tragi pe dreapta.Parca te vad cu ursanu ca din a-5 bagi a-4 si daca nu faci fata i-o dai si pe a-3 si daca nici atunci nu faci fata te lasi pagubas si zici ca e benzina proasta sau ca ai probleme cu masina.

 

Cine are logan aici ? :)

E un mod de a spune.Asa se numesc Bmw aste-a mai puturoase.Mai bine le schimba cu un logan ca tot aia este doar ca au mai multa stabilitate cu Bmw.

 

hai ca asta mi-a placut :() vine 320d si tragi pe dreapta. poate cu noul 320d de 184 de cai care are 0 - 100km/h in 7.5s si 235km.h v max declarata de producator. ca dinastia cu 250 pe bord dar in realiate aveau 210 am auzit destui.

si clar trag pe dreapta cand vine 320d condus de un cretin, pt ca eu nu merg peste 180km.h pe autostrada, ca nu vreau sa las permisu 90 de zile.

 

 

si comparatii dianstea... am e46 si tu ai urs si te fac si te rup si te dreg. cand ma duc la mare, nu stau sa ma iau la intrecere cu toti nebunii cu o coaja de masina care fuge putin mai tare decat a mea dar consuma triplu. ma duc sa ma relaxez si prefer o masina cu un confort mai bun decat una care fuge mai tare. sa fie clar. si o sonorizare buna. urs cu dolby nu am auzit :D

Edited by vidoq
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
E un mod de a spune.Asa se numesc Bmw aste-a mai puturoase.Mai bine le schimba cu un logan ca tot aia este doar ca au mai multa stabilitate cu Bmw.

 

Nu stiam ca "asa se numesc"... e bine ca invat chestii noi pe forumul asta :twoup:

Link to comment
Share on other sites

E un mod de a spune.Asa se numesc Bmw aste-a mai puturoase.Mai bine le schimba cu un logan ca tot aia este doar ca au mai multa stabilitate cu Bmw.

 

Nu stiam ca "asa se numesc"... e bine ca invat chestii noi pe forumul asta :twoup:

 

tu nu ai vazut niciun logan cu sigla de bmw furata? alea se numesc BMW logan. off, nu`i nimic, mai ai timp sa inveti :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.