Jump to content

BMW 320d sau i?


carstos

Recommended Posts

Tu esti in lumea ta, faci 100-200km/h in peste 35 de secunde cu putoarea aia de 320d

Uite si dovada:

 

 

Uite si un 325ti (are cu 12.5 secunde mai bun timpul ca al tau)

 

 

 

325i e30 te mananca pe pita, e mult mai usor, si mai puternic, unele mai au si autoblocant, ai auzit vreodata in viata ta de raportul putere/greutate? Stai jos, 4!

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Tu esti in lumea ta, faci 100-200km/h in peste 35 de secunde cu putoarea aia de 320d

Uite si dovada:

 

 

Uite si un 325ti (are cu 12.5 secunde mai bun timpul ca al tau)

 

 

 

325i e30 te mananca pe pita, e mult mai usor, si mai puternic, unele mai au si autoblocant, ai auzit vreodata in viata ta de raportul putere/greutate? Stai jos, 4!

Raspund cand ma intorc.Am raspunsuri pentru toti.De obicei baietii cu caluti putini se baga in conversatii.Va pup.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

:twoup: e mortal baietasu' asta, are si el un banal 320d si urla muschii-n el ceva de speriat.

 

Cred ca fugit sa dea ceva burn si drag cu vreun logan sa-i cresca reputatia :) lol

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

@Roco hai ca i-ai dat si tu...el vorbea de urs si tu i-ai dat exemplu E46 325ti si SMG,totusi nu se compara.

Pai nu e departe deloc e30, fiindca e foarte usor, cca 1200kg, fata de 1500kg a lui 320d si plus 20cp...

Comparatia cu 325ti e cam intinsa dar nu e cu mult mai rapid un 325ti e46 decat un e30 325i, mai ales ca e30, toate sunt tunarite, macar un pic.

 

 

Dupa cum vezi, sunt mici, foarte mici diferentele...

http://img534.imageshack.us/img534/2086/325.png

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

De ce unii insista sa faca din 320d racheta vulgara cand ea este o masina decenta, nu stiu!

 

PS:Unde era Aurel cand BMW cauta o solutie sa se mentina in F1 :twoup: ? Il si vad pe Button cum se dadea pe dreapta cand venea Aurel cu 320d in drum spre mare...

Edited by ViBogdan
Link to comment
Share on other sites

Raspund cand ma intorc.Am raspunsuri pentru toti.De obicei baietii cu caluti putini se baga in conversatii.Va pup.

 

aurele, nu mai insista, 320d-ul tau e bun, te poti pune cu 1.9 tdi-uri, chiar 318i daca vrei, sau de ce nu M3-uri.

 

oricum asa e, roco are caluti putini pe 328i-ul lui, abia se duce, l-am facut o data cu olcitul, da nu recunoste. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Senzational!!!!!!!!! 320-ul diesel loveste din nou ,de aceasta data in drum spre marea neagra ... :)

 

Eu unul am ramas traumatizat dupa ce am citit acest topic .De azi inainte o sa ma uit in oglinda retrovizoare mult mai des,si cand vad un e46 care scoate mult fum negru pe teava de esapament o sa trag pe dreapta si ma inchin in fata bolidului.Bolid condus probabil de un ''tanar adolescent de numai 46 de ani''.... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Senzational!!!!!!!!! 320-ul diesel loveste din nou ,de aceasta data in drum spre marea neagra ... :)

 

Eu unul am ramas traumatizat dupa ce am citit acest topic .De azi inainte o sa ma uit in oglinda retrovizoare mult mai des,si cand vad un e46 care scoate mult fum negru pe teava de esapament o sa trag pe dreapta si ma inchin in fata bolidului.Bolid condus probabil de un ''tanar adolescent de numai 46 de ani''.... :twoup:

 

Nu e vina masinii in sine. Ea isi face bine treaba pentru care a fost proiectata. In felul asta(daca nu s-a inatmplat deja) 320d saracu' va ajunge o gluma proasta din cauza unor astfel de soferi a caror lume sta la picioarele unui 2.0d...

Link to comment
Share on other sites

320d o sa te ajute tot timpul, a mea m-a ajutat intotdeuna...acum cateva zile am facut Bucuresti – Tr. Severin in 2 ore si 30 min pet imp de zi…mers super sport....iar daca aveam M3…probabil scoteam 2 ore si 20 min…nu cred ca ar fi fost asa de mare diferenta la drum lung…ziua…aglomerat…

 

pt colegul,care a facut tr-severin-buc in 2ore si 30min,tu realizezi ce vb? inseamna ca ai avut vit medie de 140km/h...

Si eu sunt oltean, dar la faza asta merge un banc cu olteni:

 

"-De ce in Oltenia nu o sa se faca niciodata autostrazi?

-Nu este nevoie. Distanta intre doua localitati este parcursa in acelasi timp ca pe autostrada."

 

:twoup: :) cu un ochi rad, cu unul plang.

Link to comment
Share on other sites

Tu esti in lumea ta, faci 100-200km/h in peste 35 de secunde cu putoarea aia de 320d

Uite si dovada:

 

 

Uite si un 325ti (are cu 12.5 secunde mai bun timpul ca al tau)

 

 

 

325i e30 te mananca pe pita, e mult mai usor, si mai puternic, unele mai au si autoblocant, ai auzit vreodata in viata ta de raportul putere/greutate? Stai jos, 4!

Deci ce ai pus tu aici cred ca a fost o gluma proasta.Ai pus un 320d care pleaca din a-4 si un 325i care are cu 42 de cai mai mult cu plecare din a-3.Se vede ca ai citit si tu2 carti si ai vazut 3 faze pe youtube.Te pup la Timisoreana.

 

Senzational!!!!!!!!! 320-ul diesel loveste din nou ,de aceasta data in drum spre marea neagra ... :)

 

Eu unul am ramas traumatizat dupa ce am citit acest topic .De azi inainte o sa ma uit in oglinda retrovizoare mult mai des,si cand vad un e46 care scoate mult fum negru pe teava de esapament o sa trag pe dreapta si ma inchin in fata bolidului.Bolid condus probabil de un ''tanar adolescent de numai 46 de ani''.... :twoup:

Cu tine ma dau conducand dupa scaunu din spate.Te pup si pe tine.

 

De ce unii insista sa faca din 320d racheta vulgara cand ea este o masina decenta, nu stiu!

 

PS:Unde era Aurel cand BMW cauta o solutie sa se mentina in F1 :) ? Il si vad pe Button cum se dadea pe dreapta cand venea Aurel cu 320d in drum spre mare...

Nu insist sa fac din 320d o racheta pentru ca nu este.Am spus doar ca fac un 325 e30 din mers.Am mai zis ca de obicei se baga in seama baietii cu caluti putini(Masina: BMW 318d E46 Touring 8/2004; BMW 318i E46 6/2002; ex:BMW 525d E39 9/2001).Te pup si pe tine.

Link to comment
Share on other sites

@Roco hai ca i-ai dat si tu...el vorbea de urs si tu i-ai dat exemplu E46 325ti si SMG,totusi nu se compara.

Pai nu e departe deloc e30, fiindca e foarte usor, cca 1200kg, fata de 1500kg a lui 320d si plus 20cp...

Comparatia cu 325ti e cam intinsa dar nu e cu mult mai rapid un 325ti e46 decat un e30 325i, mai ales ca e30, toate sunt tunarite, macar un pic.

 

 

Dupa cum vezi, sunt mici, foarte mici diferentele...

http://img534.imageshack.us/img534/2086/325.png

De ce nu ai facut comparatia intre 320d e46 si 325is e30?Mai intra odata pe site si pune 320d vs 325is sa vad si eu in cate secunde se ajunge de la 80km la 120km pe h.Hai ca te pup si pe tine.

 

te-ai gandit mult la raspunsurile astea? :twoup: n-am mai vazut atata aroganta intr-un 320d, scuza-ma, intr-o racheta balistica.

Cu tine ma dau fara turbina ca sa fim egali.Te pup si pe tine sa nu te superi.

Link to comment
Share on other sites

Deci ce ai pus tu aici cred ca a fost o gluma proasta.Ai pus un 320d care pleaca din a-4 si un 325i care are cu 42 de cai mai mult cu plecare din a-3.Se vede ca ai citit si tu2 carti si ai vazut 3 faze pe youtube.Te pup la Timisoreana.

 

Acum o sa zici ca faci si un e46 325i.. sau poate ai BMW Individual 320 turboRocket D XDrive 4x6 Alpina M3,5. In cazul asta, n-ai precizat.

Link to comment
Share on other sites

Raspund cand ma intorc.Am raspunsuri pentru toti.De obicei baietii cu caluti putini se baga in conversatii.Va pup.

 

aurele, nu mai insista, 320d-ul tau e bun, te poti pune cu 1.9 tdi-uri, chiar 318i daca vrei, sau de ce nu M3-uri.

 

oricum asa e, roco are caluti putini pe 328i-ul lui, abia se duce, l-am facut o data cu olcitul, da nu recunoste. :twoup:

Roco sa se puna cu un 330d sa vedem atunci daca mai este asa tare.Sa faca un duel pe www.zeperfs.com(stie el ce are de facut) 330d vs 328i si sa-l puna aici sa vada si benzinarii duelu.

Link to comment
Share on other sites

Cu tine ma dau fara turbina ca sa fim egali.Te pup si pe tine sa nu te superi.

 

Ai grija ce-ti doresti, poate ti se intampla.

 

Roco sa se puna cu un 330d sa vedem atunci daca mai este asa tare.Sa faca un duel pe www.zeperfs.com(stie el ce are de facut) 330d vs 328i si sa-l puna aici sa vada si benzinarii duelu.

 

Hai ca deja esti..pai face cu tine sau cu 330d.. mai citeste si tu pe forum, sa vezi ca 328i-ul lui nu e stock. Pt tine ti-am rezervat o liniuta cu un golf 1.9 tdi? te tine? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

pentru aurel, 80-120 nu are nici o relevanta in cazul dizel vs benzina .

Oarecum pe aproape acum cativa ani am avut o cursa cu un E46 320d 136 cai eu avand atunci un 323i E30 150 cai,treaba a stat asa:

-de pe loc l-am articulat si pana in 100 eram in fata mult(eu avand o persoana in masina el fiind singur)

-in mers era ceva mai bine dar in continuare ursul era in fata

Link to comment
Share on other sites

Cu tine ma dau fara turbina ca sa fim egali.Te pup si pe tine sa nu te superi.

 

Ai grija ce-ti doresti, poate ti se intampla.

 

Roco sa se puna cu un 330d sa vedem atunci daca mai este asa tare.Sa faca un duel pe www.zeperfs.com(stie el ce are de facut) 330d vs 328i si sa-l puna aici sa vada si benzinarii duelu.

 

Hai ca deja esti..pai face cu tine sau cu 330d.. mai citeste si tu pe forum, sa vezi ca 328i-ul lui nu e stock. Pt tine ti-am rezervat o liniuta cu un golf 1.9 tdi? te tine? :twoup:

Daca era golf 2.0d ma bagam da asa cu 1.9 nu ma bag ca e nervos rau.Am auzit ca astea cu tractiune fata fug rau si nu ma bag ca ma fac de ras.Te pup la 118 cai sau te pomenesti ca ai 143.Deja tremur de frica cu gandu ca poate ai 143 de ponei.

Link to comment
Share on other sites

N-am, n-am. stai linistit, ca nu ma pun eu la liniute ca astia cu 320d-uri, din fericire masina mea e doar masina de strada, inca nu am confundat-o cu un ferrari.

Mi se pare normal ca este doar masina de strada ca altceva nu poate sa fie.Am un prieten cu un 318 coupe 118cp si m-am dat cu el un pic asa in gluma.Ziceai ca sta pe loc dar eu cred ca plecase cu frana de mana trasa.Nu stiu ce sa ma mai fac cu dieselu asta ca fuge rau zici ca e racheta sa-mi bag picioarele(glumesc dar stiti ca in gluma se spune adevaru).Am un sfat pentru tine-dute si baga si tu un chip poate asa te bag si pe tine in seama cand vii sa te rogi de mine sa ne dam o liniuta.Te pup.Hai ca zilele astea va fac o poza la racheta sa vedeti si voi o racheta nervoasa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.