Jump to content

Angel eyes ccfl, e36,e38,e39,e46


HID

Recommended Posts

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cam intr-o luna si ptr face lift . Crezi ca este diferenta mare intre modelele vechi si face-lift ?

Diamentrul exterior este de 133 mm, la cele pe care le am acum. Ce diametru au oglinzile face-lift ?

35950[/snapback]

ma intereseaza si pe mine pt un e46....ai un nr de tel sa te sun sa comand angel eyes?si am citit pe forum un mesaj in care spunea cineva ca si-a montat engel eyes pe un bmw iar cand aprinde lumina pleca turometrul pana la 6000 si revine inapoi.....de ce?asa o sa se intample si la mine daca imi iau?

Link to comment
Share on other sites

am sieu o intrebare...exista vreun risc sa se strice faru...ma rog sa se abureasca etc etc sau cum se deschide faru.....poate iau si yo:D

75138[/snapback]

 

Eu mi-am pus singur foarte la nimerelea si nu se abureste nimic. Dar promit sa nu ma las pana nu stric ceva :blink:

Link to comment
Share on other sites

am sieu o intrebare...exista vreun risc sa se strice faru...ma rog sa se abureasca etc etc sau cum se deschide faru.....poate iau si yo:D

75138[/snapback]

 

la E46 sunt sanse mici sa ai probleme. Dar ai grije totusi la montat, sa nu rupi vreo clema care prinde geamul, in rest mare atentie ca nu e mare lucru.

Link to comment
Share on other sites

agricultoru tu ai etansat in spate pe unde intra firu de la inele in far cu silicon?

76149[/snapback]

 

La mine bate vantu' pe acolo. :)

Deocamdata nu sunt probleme cu apa in far, aburit sau alte mituri urbane. Chiar este foarte "aerisit" farul. :blink:

Link to comment
Share on other sites

La mine bate vantu' pe acolo. :)

Deocamdata nu sunt probleme cu apa in far, aburit sau alte mituri urbane. Chiar este foarte "aerisit" farul.  :blink:

76160[/snapback]

 

 

din ce am mai citit pe forumuri mi se pare ca problema cu aburirea farurilor s-a rezolvat....de ex: la pisicutza era dezastru treaba asta :)

Link to comment
Share on other sites

mi le-am pus si eu.....vreau doar sa zic ca arata DEMENTIAL....nu stiu de ce dar in poze nu iese asa klumea.....nare rost :) :) :)

totul merje ok....se regleaza xenonu singur....le-am prins doar in cleme si e ok....de fapt o sa vad in timp......dar de vazut n-am cuvinte...cea mai buna investitie :blink:

le-am montat in 3-4 ore..... :)

Edited by Calin325
Link to comment
Share on other sites

la voi cand ati bagat firele de ala angel eyes prin far....stau tensionate acolo sau ....lejer....?

77038[/snapback]

 

La mine stau relativ lejer. Transformatoarele (sau ce or fi) alea doua paralelipipedice se balangane si ele pe acolo pe undeva. Sper sa nu se strice nimic :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.