Jump to content

Normele de poluare la BMW


EugenD

Recommended Posts

lamuriti-ma si pe mine ca citesc si inca nu imi dau seama

la pisicile peste 9/92 de minim 2.0 ies sigur toate euro 2 daca au motorul ala 2x6s2?

 

cica astea ce au S2 in coada ar fii toate euro 2 dar doar daca ies noxele pe bune sau spaga :))) :)

Link to comment
Share on other sites

si astazi am fost la RAR :), cu benzina de la Rompetrol de 98 si mi-au iesit noxele bune in 30 de secunde, deci aveti grija ce si de unde bagati benzina inainte de RAR :)

eu am pus benzina de 95, si am uitat sa "incalzesc" motorul inainte sa intru pe stand, si chiar si cu motorul rece nu am avut probleme cu noxele.

mie mi se pare ca e mai buna Petrom 99+.

Link to comment
Share on other sites

si astazi am fost la RAR :), cu benzina de la Rompetrol de 98 si mi-au iesit noxele bune in 30 de secunde, deci aveti grija ce si de unde bagati benzina inainte de RAR :)

eu am pus benzina de 95, si am uitat sa "incalzesc" motorul inainte sa intru pe stand, si chiar si cu motorul rece nu am avut probleme cu noxele.

mie mi se pare ca e mai buna Petrom 99+.

 

se poate, oricum eu de la Mol nu mai bag niciodata

Link to comment
Share on other sites

320i Coupe '92

M50B20 - 206S2

DOHC 24V E36

 

Multumesc

 

sigur e Euro 2 dar vezi noxele sa iti iasa sau da spaga sau baga euro 98 de la rompetrol

 

Salut, e primul meu post pe BMWCLUB! :) Ce vroiam sa va intreb: cand verifica norma de poluare a masinii se uita doar pe cataloage dupa serii sau ii baga si sonda in esapament ca la ITP?

 

noxele (obtinute cu sonda de la ITP) + codu motor (cum te uiti la motor pe aripa interioara din stanga il gasesti) = Euro 1, 2,3,4,5 care ies...dupa ITP daca nu esti din bucuresti astea sunt trimise la bucuresti si de acolo primesti raspunsu

Link to comment
Share on other sites

Despre ce maÂşinĂŁ este vorba?

 

Pentru un rĂŁspuns de care sĂŁ fii 100% sigur, mergi la RAR cu o copie dupĂŁ brief-ul maÂşinii.

DupĂŁ ce vei completa o cerere Âşi vei plĂŁti o taxĂŁ de ~ 40 Ron, vei primi un rĂŁspuns oficial.

 

Dar totusi o sa trebuiasca sa ai un pic de rabdare . Spune-ne si noua totusi despre ce masina e vorba......

Link to comment
Share on other sites

imi poate spune cineva si care este procedura de inmatriculare a unui auto care nu a mai fost inscris in ue?

trebuie facuta omologare,ceva?

si,estee posibil ca,cu toate ca motorul sa fie din constructie euro 4,la omologare/testare sa iasa euro 3?

ma intereseaza in special pt masina asta,ca este o diferenta uriase intre taxa la motor de 3000cmc cu euro 4 si acelasi motor,dar cu euro3.

am citit mai sus ca mergand cu cartea masinii si platind o taxa de 30ron la RAR acestia iti vor spune daca E3 sau 4

ei bine,acest verdict e batut in cuie,adica nu exista posibilitatea ca atunci cand merg sa o inscriu sa mi se spuna ca motorul e doar euro 3?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.