Jump to content

parbriz spart :((


bladex

Recommended Posts

sall all, din nefericire mi s-a spart parbrizu a sarit un pietroi de la un camion in mers si s-a crapat pe jumate <_<

Ziceti-mi si mie la ce pret ajunge unul si ce mai trebuie, pasta de lipit ? cheder?

 

Masina e un bmw 328 i decapotabil dn 97

ms

 

pretul unui parbriz bun e cam 200 de euro. in general montajul e inclus in pret, asa ca nu platesti altceva.

Link to comment
Share on other sites

La GIP in Militari era unul nou 5 Mil si montajul cam 1 mil. Asta pt un E36 in 4 usi ... diferenta mare intre parbrize nu prea cred ca e, E pt aceasi model, are alta forma ... tot munca aia tot cauciucul ala pt lipit, etc. Daca vrei sa ti-l montezi singur e 35 ron un tub de cauciuc si iti ajunge sigur, dar e mult de munca. Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

Ar fi marfa sa iti faci (daca exista) asigurare separata la parbriz, ca se merita... eu cred ca o sa schimb cel putin 3 sau 4 anul asta, Acum nu stiu cum e in Romania,dar daca ar exista asigurarea asta separata, v-ar usura destul de mult eventualele probleme...
Link to comment
Share on other sites

pai da ca astia aici in tarile nordice dau cu pietris pe drumuri si sare intr-o veselie de la aia din fata mea pe drum, este inevitabil. Eu am o asigurare unde platesc 20 de euro pe an si daca se intampla sa se sparga, imi pune altul, nou... cred ca toata lumea are asa ceva aici:D
Link to comment
Share on other sites

495 RON cu tot cvu montaj am platit , pt un E36 Sedan , acum 4 luni , undeva pe la Cutitu de Argit , nu mai stiu exact cum se numeste firma !

tot acolo am schimbat si io acum 1 luna

620 ron

 

daca vrei iti scanez factura , lam schimbat prin august , acu am vazut ca am scrius in postu precedent 4 luni , de fapt 8 <_<) !

Edited by Valentin_LMB
Link to comment
Share on other sites

ce chestie. ma gandeam ca numai la noi se mai poarta cu griblura si cu nisip pe jos.

 

ce nisip.. pietricele in toata regula, nu-i de mirare ca schimb vreo 3-4 pe an <_<

 

Sa vezi senzatie cand vezi un pietroi venind invartindu-se ricosand din capota direct in parbriz ... traiasca basculantele din Romania. Si chiar nu-mi parea rau daca se spargea ca oricum am o dunga de sus pana jos ... si al dreaq nici macar o urma nu are de la pietroiul ala ... probabil si din cauza ca aveam doar 60-70.

Pun pariu ca imediat ce-l schimb ... imediat o sa se ciobeasca. Nu mai zic ca farurile sunt pline de gaurele ... simti ca pana si xenonul e degeaba.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

cel mai ieftin este pe cheiul dambovitei...de la targul vitan pe cheiul dambovitei pe dreapta la vreo 300 m...inspre centru...nu stiu cum se numeste firma ,dar eu am platit pt un parbriz de e46 pana in 450 ron cu tot cu montaj si aveam si senzor ploaie+banda aia verde sus(cum so numi)...mai bine mergi acolo...salve
Link to comment
Share on other sites

CEi mai mari cretini, idioti, tâmpiti, cei care decid ca e bine sa pui griblura, pietricele mici pe drum... eu deja am capota, farurile parbrizul VARZa.... sare intr-o veselie daca prinzi in fata masina pe portiunea respectiva de drum... e un chin, imi vine sa opresc masina...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.