Jump to content

sa schimb un e46 cu un 307?


the rocket

Recommended Posts

voi ce ziceti merita sa schimb un e46 318i an fabricatie 1999, fara prea multe dotari, 150 de mii km adus din germania in octombrie 2007 cu un peueot 307 din 2004, 2.0 hdi 110cp cu 75 de mii de km? la acest schimb ar mai trebui sa adaug o mie de euro. kilometri de la peugeot sunt sigur reali, am precizat asta ca sa nu fie discuti pentru ca este usor de necrezut. 307-le este negru si model in 3 usi.

 

dotari e46:

 

ac manual

2 geamuri electrice

oglinzi electrice incalzite

6 airbaguri

incalzire in scaune

asc, abs

volan in piele

jante

 

fara piele, fara cd player, fara comenzi pe volan si fara clima

 

 

dotari 307

 

clima

6airbaguri

cd player cu comenzi pe volan

geamuri electrice fata

oglinzi electrice

abs, esp

jante

computer bord etc

 

peugeot-ul este fabricat in august 2004.

 

deci, voi ce ziceti, ce ma sfatuiti? merita schimbul sau sa raman cu asta?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

La Peugeot piesele sunt foarte scumpe,depasesc uneori preturile pieselor de BMW si in plus nici nu se compara BMW cu Peugeot?Tu auzi ce ciudat suna cand zici Peugeot? :unsure: .Eu am o pisica si sincer nu as dao pe Peugeot,pentru ca imi cunosc masina si sunt multumit de ea si in plus o iubesc mai mult ca pe prietena mea :bashwall: .BMW placerea de a conduce <_< PS Nu am vrut sa jignesc pe nimeni care este adept Peugeot dar asta a fost parerea mea :)
Link to comment
Share on other sites

am avut si eu o oferta sa primesc pe e46-le meu un pejo 307Sw din 2005, Hdi, facelift-ul ala bot de rechin sau cum se zice. Baiatul a venit din TM pana la mine acasa cu masina, doar sa faca schimbu. Pejo-ul avea 64km reali cumparata de la reprezentanta din TM. Era ca scoasa din fabrica, impecabila.

Dupa cativa km de condus am preferat sa raman la 318i-ul meu. Nu mi-a placut nimic la masina aia, incepand de cum sta pe drum, directie, franele te arunca prin parbriz, greierasi absolut peste tot in masina (bord, stalpi, scaune care scartiau).

Sub capota surpriza, calandru era din plastic, ca la Mondeo si Focus. Un motor destul de inghesuit, fire si furtune intinse peste tot.

 

Una peste alta eu nu as face schimbu asta da' daca tie iti place 307-le, ia-l da' nu mai da diferenta.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de asta, nu te obliga nimeni s-o dai...

Sunt oameni ce au masini la vânzare, printre care si eu. De pe autovit am primit 95% din telefoane numai schimburi.

Sa nu mai zic de mailuri... oferte cu fel de fel de masini.

Asta arata ca nu sunt bani, fiecare isi schimba canceru, cu unu mai bun, mai nou sau cum o fi.

Link to comment
Share on other sites

Sa tinem cont ca peugeot au cele mai fiabile motoare dintre masinile frantuzesti dar personal nu mi-as lua niciodata masina MADE IN FRANCE,

 

daca as opta pt un Hatch intre 307 si altele cu motor diesel si sa se incadreze in anii 04'-06' mi-as mai lua o data un Seat Leon 1M 150cp diesel 6 trepte ,1350Kg , raport performante/consum este o minunatie de masina ....motor fiabil ....in treapta 6 cu 2300 ture iti consuma si 3,5 % .si daca vrei sa mergi cu 230 km/h o poti face fara greturi .....super masina ...Bafta

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

ca sa pui in balanta incearca aceeasi intrebare pe un forum peugeot. sa vezi acolo raspunsuri

 

una peste alta la fostul job am avut toate modelele peugeot si in cunostinta de cauza iti spun ca intretinerea este foarte scumpa, piesele, service-ul al fel

Link to comment
Share on other sites

eu am trecut de la un 307 la BMW si pot sa spun ca nu exista comparatie.

cat aveam 307 eram multumit de el, dar acum nu cred ca m-as intoarce la el, mai ales ca reprezentanta din Brasov este sub orice critica dpdv service si servicii de tot felul, eu am ramas fara motorina in rezervor dupa o revizie si in urma unul accident am constatat ca spoilerul spate era un SH revopsit si pus pe masina vanduta de noua pe masina.

ce pot sa spun altceva, eu zic ca 307 se intretine mai usor si mai ieftin, dar nu va egala niciodata niciodata placerea de a conduce un BMW.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.