Jump to content

Donatii - daca doriti sa ajutati pe cineva,


Recommended Posts

Donez un portbagaj plin cu piese de E21. Piesele le am da cand avea si eu un rechin. Contin tot felul de raritati cum ar fi Geamuri (toate exceptand parbriz si geam usa dreapta) oale faruri pentru far dublu, triple spate etc (tot felul de maruntisuri pe care nu le mai gasesti nici la dezmambrari). unele necesita reconditionare altele se pot utiliza cum sunt. Nu-mi cereti inventar sau asa ceva ca nu am timp. Cine e interesat vine la Tarnaveni Jud Mures si le ia. Sa vina cu portbagajul gol!!!!! eu zic ca merita efortul. Astept interesatii. Primul venit, primul servit.
Link to comment
Share on other sites

Donez un portbagaj plin cu piese de E21. Piesele le am da cand avea si eu un rechin. Contin tot felul de raritati cum ar fi Geamuri (toate exceptand parbriz si geam usa dreapta) oale faruri pentru far dublu, triple spate etc (tot felul de maruntisuri pe care nu le mai gasesti nici la dezmambrari). unele necesita reconditionare altele se pot utiliza cum sunt. Nu-mi cereti inventar sau asa ceva ca nu am timp. Cine e interesat vine la Tarnaveni Jud Mures si le ia. Sa vina cu portbagajul gol!!!!! eu zic ca merita efortul. Astept interesatii. Primul venit, primul servit.

dami si mie pm cu nr tau de telefon...

Link to comment
Share on other sites

pai am curatat admisia cu benzina...si a iesit k naiba..a ramas negreala :twoup: daia vreau solutie de curatat jante..

iti recomand solutie de curatat aragazul... bidonas mic galben TRIUMP parca...este produs da pa vremea lu ceasac.....se gaseste la cora, carrefour...curata foarte bine jante si ce mai vrei tu....

Link to comment
Share on other sites

are cineva etrier dreapta fata de e 46 316 din 99<< eventual il cumpar...ofer pret bun.multumesc

 

Ce a patit al tau?

am fost la munte si din cauza franelor dese imi ramane pistonul blocat si apasa pe placute......l-am curatat si tot la fel imi face.si nu am gasit decat pistonul ma gandesc ca poate gasesc etrierul cu totul.stii pe cineva care are de vanzare????? ms mult !!!! bafta

Link to comment
Share on other sites

care doneaza stergatoare uzate de e 46???????/mi-au fost furate si pana imi iau as avea nevoie :twoup:

 

 

 

am eu o pereche de stergatoare de e39... dar numai partea aia care sterge.. nu tot mecaniscu ala de fier mare.

 

dc. se portivesc ti le dau cu cea mai mare placere

Link to comment
Share on other sites

care doneaza stergatoare uzate de e 46???????/mi-au fost furate si pana imi iau as avea nevoie :twoup:

 

am eu o pereche de stergatoare de e39... dar numai partea aia care sterge.. nu tot mecaniscu ala de fier mare.

 

dc. se portivesc ti le dau cu cea mai mare placere

 

Lamele de E39 nu se potrivesc pe E46.

Link to comment
Share on other sites

care doneaza stergatoare uzate de e 46???????/mi-au fost furate si pana imi iau as avea nevoie :twoup:

 

 

 

am eu o pereche de stergatoare de e39... dar numai partea aia care sterge.. nu tot mecaniscu ala de fier mare.

 

dc. se portivesc ti le dau cu cea mai mare placere

 

daca le mai dai le-as vrea eu. cel putin ala de la sofer pana una alta ca nu imi mai sterge deloc nenorocirea si nu imi dau seama de ce. multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

help,banuiesc ca multi dintre voi au trecut prin masina asta :twoup: (e34,525i/1991)am dat cu spatele si am lovit aripa dreapta fata( :twoup: ).............unde gasesc ceva dezmembrari prin bucuresti(sect 1,2,3,4),era cineva pe la soseaua oltenitei(stie cineva un nr de tel )....trebuie sa sun sa intreb daca are culoarea mea(negru svartz....(sau cum s-o scrie) ).....(se schimba greu?sau o repar pe cea lovita (e lovita ,,usor")?cum e mai rentabil),cine a trecut prin aceste experiente il rog sa ma sfatuiasca

 

Ia legatura cu ciupanezu si vezi thread-ul http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...p;hl=vopsitorie.

Link to comment
Share on other sites

help,banuiesc ca multi dintre voi au trecut prin masina asta :twoup: (e34,525i/1991)am dat cu spatele si am lovit aripa dreapta fata( :twoup: ).............unde gasesc ceva dezmembrari prin bucuresti(sect 1,2,3,4),era cineva pe la soseaua oltenitei(stie cineva un nr de tel )....trebuie sa sun sa intreb daca are culoarea mea(negru svartz....(sau cum s-o scrie) ).....(se schimba greu?sau o repar pe cea lovita (e lovita ,,usor")?cum e mai rentabil),cine a trecut prin aceste experiente il rog sa ma sfatuiasca

 

Ia legatura cu ciupanezu si vezi thread-ul http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...p;hl=vopsitorie.

 

Mersi. :D

Link to comment
Share on other sites

Am si eu niste prostioare pt E36 de la raposatul Compact. Nu sunt in stare prea grozava, dar poate este cineva de si-a luat masina de toti banii si acum mai are doar de benzina pt duminica :twoup: Sau poate are aceleasi piese cu defecte si poate folosi de-aici vreo subcomponenta.

 

1. Bielete antirului + bucse + suporti. O bieleta e ok, cealalta nu e grozava.

2. O sigla decolorata

3. Snururile de la tableta din spate. Unul poate fi folosit, celalalt nu cred.

4. Un actuator de la inchiderea centralizata din portiera. Are motorasul ars, dar poate cuiva ii foloseste vreo piesa/rotita/melc/contacte dinauntru

5. Mai am si un capac mic pentru janta de aluminiu, dar nu am apucat sa-i fac poza. E decolorat si arata destul de rau.

 

 

Zona Bucurestii Noi. Sau in drumul spre munca de luni pana vineri (lucrez in Pipera).

 

0745-14.12.16

post-3504-1212690958_thumb.jpg

post-3504-1212690967_thumb.jpg

post-3504-1212690977_thumb.jpg

post-3504-1212690988_thumb.jpg

post-3504-1212690998_thumb.jpg

post-3504-1212691011_thumb.jpg

post-3504-1212691025_thumb.jpg

post-3504-1212691038_thumb.jpg

post-3504-1212691073_thumb.jpg

post-3504-1212691126_thumb.jpg

post-3504-1212691204_thumb.jpg

post-3504-1212691222_thumb.jpg

post-3504-1212691277_thumb.jpg

post-3504-1212691291_thumb.jpg

post-3504-1212691318_thumb.jpg

post-3504-1212691344_thumb.jpg

post-3504-1212691358_thumb.jpg

post-3504-1212691393_thumb.jpg

post-3504-1212691402_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Are cineva nevoie de un set covorase negre e46 originale ? Sunt folosite dar nu arata rau (fara rupturi). Trebuie doar curatate ca au stat de ceva timp in garaj. Prferabil din Bistrita sau Cluj ... ca sa nu mai merg pe la curieri ...
Link to comment
Share on other sites

Are cineva nevoie de un set covorase negre e46 originale ? Sunt folosite dar nu arata rau (fara rupturi). Trebuie doar curatate ca au stat de ceva timp in garaj. Prferabil din Bistrita sau Cluj ... ca sa nu mai merg pe la curieri ...

@ sos Ai PM.....mersi frumos!

Link to comment
Share on other sites

Are cineva nevoie de un set covorase negre e46 originale ? Sunt folosite dar nu arata rau (fara rupturi). Trebuie doar curatate ca au stat de ceva timp in garaj. Prferabil din Bistrita sau Cluj ... ca sa nu mai merg pe la curieri ...

@ sos Ai PM.....mersi frumos!

 

covorasele si-au gasit un nou propietar: eu_un_baiat ... foarte rapid :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.