Jump to content

suspensie sport


calinbmw2000

Recommended Posts

Am luat jentile :) , adica maine ajung, sunt indragostit de modelul acesta de jante :bashwall: .

 

Si in legatura cu suspensia nu este nimica batut in cuie , asa ma gandeam eu sa pun numai arcuri ,am auzit ca se practica ....

Inca mai astept sfaturi <_<

 

P.S. O poza cu jentile....

Sunt frumoase.

Dar cu jantele de 15, si suspensii sport, o sa arate urat masina.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am luat jentile :) , adica maine ajung, sunt indragostit de modelul acesta de jante :bashwall: .

 

Si in legatura cu suspensia nu este nimica batut in cuie , asa ma gandeam eu sa pun numai arcuri ,am auzit ca se practica ....

Inca mai astept sfaturi <_<

 

P.S. O poza cu jentile....

Sunt frumoase.

Dar cu jantele de 15, si suspensii sport, o sa arate urat masina.

 

@pyu , multumesc..

 

Acuma sincer ,nu cred ca o sa arate asa urat. Pe mine ma intereseaza sa fie un model de jante care imi plac, si nu in ultimul rand sa fie practice (vezi ce drumuri bune avem). Iar suspensia sport daca voi pune va fi pentru stabilitatea mai buna care o va oferi ,si cred ca se impaca foarte bine si cu R15.

 

 

Apropo cine poata sa-mi spuna daca, garda la sol va ramane la fel de exemplu cu (225 ,35, r17 ) in comparatie cu (205,60,r15) ,avand in vedere talonul mai mare al cauciucului pe 15...Mai exact ma intereseaza inaltimea finla jentilor echipa pe 17 respectv 15..Myltumesc

Link to comment
Share on other sites

@pyu , multumesc..

Acuma sincer ,nu cred ca o sa arate asa urat. Pe mine ma intereseaza sa fie un model de jante care imi plac, si nu in ultimul rand sa fie practice (vezi ce drumuri bune avem). Iar suspensia sport daca voi pune va fi pentru stabilitatea mai buna care o va oferi ,si cred ca se impaca foarte bine si cu R15.

Am vazut ieri o pisica, cu suspensii sport, si cauciucuri de 195/15

Arata oribil <_<

Link to comment
Share on other sites

@pyu...nu exista bmw e36 urat ,el este frumos prin definitie....... :)

 

 

Revin cu o problema ,vreau sa las masina mai jos ,respectiv sa cumpar un set de arcuri de preferat ar fi arcuri de M .Am gasit la mica publicitate de vanzare 2buc arcuri fata M si 2buc arcuri spate apeX ,am vb cu baiatul si am inteles ca cele de pe fata de M, coboara 31mm si cele de pe spate, coboara aprox 40mm.Problema este ca masina in acest moment este mai lasata pe spate ....pun o poza cu masina mea sa vedeti cum arata suspensia de pe ea acuma .Ce ziceti merg arcurile respective pe masina mea ,fara sa fie diferente vizibile ..spate..fata..Alta varianta ar fi sa cumpar numai arcurile de M si sa o las mai jos doar pe fata ,ca sa o aduc pe linia de plutire...(lasand deoparte partea cu accidentul)

 

 

Aveti mai jos linkul cu arcurile de vanzare si 2 poze cu masina ,si veti observa cat de lasata este pe spate ...

Sper ca ati inteles la ce ma refer..... <_<

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=59998

Link to comment
Share on other sites

Ok am inteles,nu este lasata de spate este stock..Dar de ce diferentele astea ,diatanta roata fata si aripa este aproape dubla ,fata de roata din spate ..

 

Astept parerile voastre in legatura cu arcurile ,ca sa fac?????? ..Sa o las pe spate 40mm si pe fata 31mm cum sunt fabricate arcurile respective .Pentru ca daca va arata dubios si va fi prea lasata pe spate ..Atuncia raman numai pt arcurile de pe fata .... <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.