Jump to content

Dezmembrez E36, 316i din 1996.


Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

calculatorul de motor impreuna cu bobinele.

 

Ca pret informativ am cumparat cu 150 de ron modul simplu de m40

 

Nu mai am calculatorul, a fost furat in prima noapte dupa accident cand masina era parcata in strada.

 

Cat despre bobine, spune-mi unde sa ma uit si iti voi scrie daca le mai am sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Poze si preturi pt. alte piese ramase masina:

 

- Etrieri fata cu tot cu senzori ABS - 25 euro/bucata

- Cauciuc nou, 225/50 ZR 16, Bridgestone Turanza, DOT 376, nou nout, de vara - 50 euro

- Suport plastic de rapaus picior stang - 15 euro

- Oala plastic pt. roata de rezerva - 15 euro

- 2 Boxe spate (bass si medii) + 2 boxe fata (bass) + amplificator, toate "Harman Kardon", inclusiv mufe, cabluri si buton HIFI - 150 euro.

- Radio casetofon Philips + magazie 6 Cd-uri, originale BMW, inclusiv cablu de legatura - 100 euro.

- Calculator airbag - 50 euro.

- Set 16 prezoane + 4 prezoane antifurt, inclusiv cheia antifurt - 40 euro.

 

Mai am si alte plastice, suporti, mochete, tapiterii si cabluri de la masina, cine este interesat sa ma contacteze.

 

0723.155.416 sau 0746.479.930

 

ID.Mess: alexdinu1977

Link to comment
Share on other sites

Un pret pentru caseta si pompa? doar daca sunt in stare perfecta de functionare multumesc.

 

 

Am scris preturile celor 2 repere mai pe la mijlocul topicului, pompa servo 70 euro, caseta de directie, cu tot cu bielete si capete de bara - 100 euro.

 

Daca le iei pe amandoua, pretul la pachet este de 150 euro.

 

Sunt in stare foarte buna, nu au fost afectate de accident, drept dovada ca masina a mers pe roti dupa accident, iar servodirectia mergea fara probleme.

 

Oricum le poti proba inainte sa le cumperi.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care m-au intrebat de trusa cu scule din portbagaj, aceasta se vinde numai intreaga, nu se vand piese separat.

 

Trusa este completa, am sa pun o poza cu ea mai tarziu.

 

Pretul sculelor cu tot cu capac este de 35 euro.

Link to comment
Share on other sites

capitonajul de imbraca capota portbagajului cu tot cu trusa din plastic mai ai?

si aparatoare noroi aripa fata in stare buna de dreapta cred

 

Am tot ce tine de portbagaj, capitonaj capota, tapiterie, capac roata rezerva, trusa cu scule, plastice, cabluri, incuietoare, chedere, etc.

Totul e in stare foarte buna, ca noi.

 

Aparatoarea de noroi, fata dreapta nu mai este, s-a vandut, o mai am numai pe cea din partea stanga.

Link to comment
Share on other sites

Proiectoare mai are masina ? sau is bushite ...

 

Masina a avut proiectoare, din pacate acestea s-au facut bucati cand masina a intrat in pom, tot ce a mai ramas sunt cablurile de la instalatie, releul si blocul de lumini.

 

Atasez o poza cu blocul de lumini:

Link to comment
Share on other sites

Pret nou pt. cine cumpara masina cu totul: 900 eur.

 

Mai are inca pe ea: Motor, cutie, ambreiaj, toate geamurile, instalatia de geamuir electrice fata, trapa elctrica, cardan grup, puntea spate intreaga, atcuri, amortizoare, toate usile, portbagajul cu tot ce tine de ele, plansa bord cu tot ce tinede ea, volanul, mocheta, caseta directie cu tot cu bielete, etc.

Link to comment
Share on other sites

S-au vandut macaraua, motorasul si butonul pt. geamul din usa stanga fata, asadar pt. cei care s-au interesat de ea, mai e disponibila instalatia completa pt. ridicarea geamului din usa dreapta fata.

Pt. ca este legata in paralel cu cea din stanga, instalatia din usa dreapta se poate proba, este functionala 100%. Pretul ei este de 300 ron.

Are functia "one touch"

 

Multumesc.

Edited by Alex '77
Link to comment
Share on other sites

Daca cineva doreste piese din motor, sa ma contacteze, m-am hotarat sa-l dezmembrez.

 

Se vinde si cutia de viteze separat, pretul ei este de: 200 euro.

 

Kit-ul de ambreiaj complet (placa, disc, rulment, etc) se vinde cu totul : 100 euro.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.