Jump to content

Dezmembrez E36, 316i din 1996.


Recommended Posts

Salut,

 

M-ar interesa butonul de avarii. Daca-l mai ai, care-i scoru' ?

 

Butonul de avarii costa 20 ron.

 

Poze cu interiorul in stadiu actual nu am, pot sa spun ca s-au dat scaunele cu tot cu bancheta, fetele de usi, macaraua stanga fata, volanul, torpedoul, mocheta si sistemul audio.

Trapa nu o mai am, am dat-o, acum am alta, dar care din pacate e blocata, fara motoras si buton, o tin ca sa nu ploua in masina, daca o vrei o dau cu 100 ron.

 

In mare, pot sa spun ca mai am, plansa de bord cu tot cu aitbag pasager si capac, bloc lumini cu buton proiectoare, manete semnalizare si stergatoare, maneta frana de mana cu tot cu cablu, multe cabluri si mufe, oglinda interior cu tot cu senzor inchidere centralizata, bloc (butoane) pt. reglarea caldurii si in habitaclu.

 

La exterior mai am: toata caroseria cu toate usile si geamurile (mai putin parbrizul care e crapat), arcuri si fuzete fata, grup diferential , cardan, cutie de viteze cu kit ambreiaj apropae nou, alternator, vascocuplaj, pompa frana cu tot cu calculator ABS, diferite elemente de articulatie, sistemul de evacuare complet (saxofon, tobe, catalizator), capota portbagaj, tapiterie portbagaj (e ca noua), etc.

 

Poze cu o parte din piesele care mai sunt pe masina:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut

imi trebuie o volanta de e36 pt un 316i.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=20

 

se mai gaseste pe astea:

http://bmwfans.info/parts/catalog/11221739315/

 

ai, la ce pret?

 

Cu parere de rau te anunt ca am vandut volanta odata cu blocul motor, vibrochen si pistoane. Din cate stiu, volanta mea nu era cu masa dubla, am arcurile pe discul de ambreiaj.

 

Daca te ajuta cu ceva am kit-ul de ambreiaj complet (placa, disc, rulment, furca) toate Sachs. Kit-ul are in jur de 10.000 km, daca pot spune asa. Pret: 70 euro.

Link to comment
Share on other sites

Salut

imi trebuie o volanta de e36 pt un 316i.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=20

 

se mai gaseste pe astea:

http://bmwfans.info/parts/catalog/11221739315/

 

ai, la ce pret?

 

Cu parere de rau te anunt ca am vandut volanta odata cu blocul motor, vibrochen si pistoane. Din cate stiu, volanta mea nu era cu masa dubla, am arcurile pe discul de ambreiaj.

 

Daca te ajuta cu ceva am kit-ul de ambreiaj complet (placa, disc, rulment, furca) toate Sachs. Kit-ul are in jur de 10.000 km, daca pot spune asa. Pret: 70 euro.

merci, deocamdata nu am nevoie de ambreiaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Revin cu o noua lista de preturi:

 

- Pompa servofrana cu tot cu calculator ABS - 100 euro

- Amortizoare portbagaj cu tot cu balamale - 15 euro/bucata.

- arcuri fata - 20 euro/bucata

- Grup diferential 3.38 - 70 euro

- Punte spate, fara tamburi - 30 euro

- Planetare - 30 euro/bucata.,

- Fuzete fata cu tot cu senzori ABS - 40 euro/bucata

- Senzori ABS fata, spate - 4 buc/ 40 euro

- Capitonaj capota motor - 20 euro

- Protectie aluminiu cardan - 20 euro

- Plansa bord cu tot cu airbag pasager - 90 euro

- Bloc lumini cu buton de proiectoare - 20 euro

- modul (motor) inchider capac rezervor - 15 euro

- luneta cu dezaburire - 40 euro

- geamuri laterale - 20 euro/bucata.

- motoras stergatoare parbriz cu tot cu tije - 25 euro

- oglinda interior cu senzor inchidere centralizata - 15 euro

-Usi impecabile, cu exceptia celei dreapta fata, are o mica indoitura, dar se inchide fara probleme atat ea cat si geamul, pret - 50 euro/ bucata.

-Geamuri laterale mici - 15 euro/bucata

-Evacuare complrta (saxofon + catalizator + toba mijloc + toba finala) - 100 euro

-Tapiterie portbagaj (toata) - 50 euro

-Cardan - 50 euro

-Armatura bara spate + bucata polistiren - 30 euro

-Macara electrica fata + motoras + butoane cu functia confort - 50 euro/bucata

-Airbag pasager cu tot cu calculator - 50 euro

-Rezervor benzina - 40 euro

-Bloc semnalizare - 15euro

-Bloc stergatoare - 15 euro

- Coloana directie cu tot cu sistem de reglare a volanului - 20 euro

-Catalizator in stare perfecta, Euro 2 - 50 euro.

-Chedere (usi,geamuri,portbagaj,capota), furtune si plastice, in functie de tipul lor, intre 10 si 15 euro.

 

- Caroseria toata - 200 euro (de la parbriz in spate e ca noua, fara urma de rugina, an fab. 1997)

 

Mai am si alte piese, puteti intreba in caz ca am omis ceva.

 

Alex. 0723.155.416 sau 0746.479.930 ID.Mess: alexdinu1977

Link to comment
Share on other sites

-Chedere (usi,geamuri,portbagaj,capota), furtune si plastice, in functie de tipul lor, intre 10 si 15 euro.

 

 

mai precis ? cheder portbagaj ? cheder usa sofer ?

 

Am aproape toate chederele ( portbagaj, capota, usi, caroserie, etc.) Spune-mi care iti trebuie si o sa-ti transmit daca il am si starea in care se gaseste.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Anunt valabil.

Salut ! M-ar interesa husa de la maneta franei de mana. Este din piele, in ce stare este, daca se poate vinde impreuna cu minerul de la levierul franei de mana ? Inca ceva, ornamentul de la schimbatorul de viteze ?? Cel pe care sunt inscriptionate vitezele, al meu are pielea roasa?? Si numai cu titlu informativ Casetofonul cu magazia de CD-uri, un pret ?? Cu stima !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

De la frana de mana nu mai am decat partea metalica, levierul propriu-zis si cablurile pt. frana.

 

Roco123, am numai chederele de la capota, cele din lateral, stanga + dreapta, in stare foarte buna.

 

Amortizoarele s-au vandut, toate 4.

 

 

Masina se vinde cu tot ce mai e pe ea, la 300 euro. (caroserie, plansa bord, usile din dreapta, fata + spate, cu tot cu geamuri si macarale, luneta, puntea spate si diferentialul,rezervor benzina, planetare, fuzete fata, pompa frana si calculator ABS, etc.)

 

Pt. mai multe informatii: 0723.155.416 Alex.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Ma intereseaza urmatoarele pentru un e36 Sedan din 1996, motor 1,6i:

 

-Stopuri M

-semnale far albe

-CD-player sau Cass cu magazie BMW

-Cotiera

-instalatie geamuri electrice

-Panou climatronic digital cu tot cu aeroterma si elementele aferente

 

Un pret pentru fiecare produs in parte daca ai, te rog.

 

Daca esti interesat pot oferi la schimb pentru unele piese un Laptop Compaq destul de ok, telescoape cu arcuri si flanse date jos de pe masina, bucsi brate fata noi noute (sigilate), stergatoare BMW originale, stopuri stock originale si impecabile.

 

Astept raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Ma intereseaza urmatoarele pentru un e36 Sedan din 1996, motor 1,6i:

 

-Stopuri M

-semnale far albe

-CD-player sau Cass cu magazie BMW

-Cotiera

-instalatie geamuri electrice

-Panou climatronic digital cu tot cu aeroterma si elementele aferente

 

Un pret pentru fiecare produs in parte daca ai, te rog.

 

Daca esti interesat pot oferi la schimb pentru unele piese un Laptop Compaq destul de ok, telescoape cu arcuri si flanse date jos de pe masina, bucsi brate fata noi noute (sigilate), stergatoare BMW originale, stopuri stock originale si impecabile.

 

Astept raspuns.

 

 

Salut,

 

Din pacate , nu mai am nimic din ce ai tu nevoie, s-au vandut deja. As putea sa te ajut numai cu instalatia geam electric dreapta-fata (macara, motoras, buton, mufe, etc.) Pret: 150 ron.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.