Jump to content

Dezmembrez E36, 316i din 1996.


Recommended Posts

...si tavita din portbagaj, ai uitat sa mentionezi ! <_<

 

Mi-a placut masina cum arata, totul aproape neatins pe ea, macaralele electrice de pe fata nu inclina geamul si merg impecabil (au amandoua One-Touch), la fel si trapa electrica (are si ea One-Touch si la culisare in interior si la ridicare in sus).

Volanul e cu reglare pe inaltime si scaunele si bancheta arata foarte bine.

Instalatia audio e Harman-Kardon (difuzoare fata, boxe spate, statie) si are magazie CD BMW.

Are si sculele originale in trusa de scule a masinii (aia de pe usa portbagaj-ului).

Cam atat mi-a atras atentia mie, eu personal am ramas impresionat de masina, merita reparata din punctul meu de vedere.

Alex e un tip cu care poti sa faci afaceri, daca iei mai multe de la el... pretul scade ! :)

Edited by SlowDeath
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bara spate, stopurile (inclusiv cel de la luneta) si torpedoul nu mai sunt de actualitate.

 

Intrucat s-au vandut si fetele de usi, revin cu o reducere de pret la scaune si bancheta spate. Noul pret: 400 euro.

Link to comment
Share on other sites

Difuzoarele de pe usile din fata le-am luat eu, pentru ca am luat si fetele de usa.

Nu am tinut mortis sa le iau, dar cand am ajuns acasa cu fetele de usa, am observat ca difuzoarele Nokia au alte dimensiuni decat cele HK.

Adica difuzorul de medii HK are diametrul mai mic decat cel Nokia, iar difuzorul de inalte HK are diametrul mai mare decat cel Nokia.

La cele de mai sus, se adauga si faptul ca difuzoarele HK au grilele drepte (in zona lor fata de usa este dreapta), iar difuzoarele Nokia au grilele in semicerc (in zona lor fata de usa este rotunjita).

Deci, cu alte cuvinte cine vrea difuzoare HK pe usile din fata, trebuie sa-si cumpere si fete de usi pentru modelul cu difuzoare HK (Top Hi-Fi).

Nu merg modificate gaurile difuzoarelor din fata de usa, deoarece un difuzor va fi mai mic decat una din gauri, iar difuzoarele HK au altfel prinderea pe fata de usa (nu exista tija aceea in spate).

 

In rest, tot ce mai contine sistemul HK a ramas pe masina: amplificator, boxele spate si cele din fata (de la picioare).

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum ai tu, insa eu am mediile, cu HK pe ele... intra perfect in usa mea...

 

si aveam de fabrica numai 1 gaura.

 

Acum astept sa dea jos instalatia, o voi lua eu ce a ramas din ea

 

faza e ca daca ai masina pre 1995, ai difuzor mai mare, medii

nu intra in gaura de la facelift, ca mai are un prieten un 316i si mediile lui nu intra la mine, a lui 1993, a mea 1995.

Link to comment
Share on other sites

Da ,foarte de treaba baiatul asta ,dupa ce ma tine 2 saptamani ,ca-mi trimite bara spate si stopurile, imi spune ca nu le poate trimite firma de curierat.Toate bune si frumoase.Pana gasesc pe cineva, binevoitor sa mearga pana la Bucuresti si sa-mi aduca piesele.Cand au fost toate aranjate si am fost sigur ca piesele vor fi ale mele ,Imi trimite mesaj domnul ''Alex'' precum ca bara spate sa crapat in doua . Cica a picat o caramida pe ea , (deci a batut vantul cu 300km pe ora a luat caramida, din locul unde era si a izbito violent de bara spate <_< .Buuuuun, am luat legatura iarasi cu domnul ''Alex'' si am aranjat sa-i cumpar numai stopurile spate .Si cum eu nu sunt in tara ,a preluat o cunostinta de a mea coletul.A deschis pachetul sa vada daca piesele sunt ok ,sa uitat la primul stop a fost ok , sa uitat si la stopul de pe luneta spate , a fost ok . La rugamintele soferului de pe masina de curierat , precum ca se grabeste nu a mai deschis si pachetul cu celalalt stop . Greseala, deoarece ajuns in casa, a constatat , ca stopul respectiv era crapat in doua.

 

 

 

Morala este ca , asa se ia o tzapa........ :)

Link to comment
Share on other sites

Da ,foarte de treaba baiatul asta ,dupa ce ma tine 2 saptamani ,ca-mi trimite bara spate si stopurile, imi spune ca nu le poate trimite firma de curierat.Toate bune si frumoase.Pana gasesc pe cineva, binevoitor sa mearga pana la Bucuresti si sa-mi aduca piesele.Cand au fost toate aranjate si am fost sigur ca piesele vor fi ale mele ,Imi trimite mesaj domnul ''Alex'' precum ca bara spate sa crapat in doua . Cica a picat o caramida pe ea , (deci a batut vantul cu 300km pe ora a luat caramida, din locul unde era si a izbito violent de bara spate <_< .Buuuuun, am luat legatura iarasi cu domnul ''Alex'' si am aranjat sa-i cumpar numai stopurile spate .Si cum eu nu sunt in tara ,a preluat o cunostinta de a mea coletul.A deschis pachetul sa vada daca piesele sunt ok ,sa uitat la primul stop a fost ok , sa uitat si la stopul de pe luneta spate , a fost ok . La rugamintele soferului de pe masina de curierat , precum ca se grabeste nu a mai deschis si pachetul cu celalalt stop . Greseala, deoarece ajuns in casa, a constatat , ca stopul respectiv era crapat in doua.

 

 

 

Morala este ca , asa se ia o tzapa........ :)

 

Salut Calin,

 

Nu vreau sa arunc si eu cu noroi in tine, nu sunt genul asta de om. Am totusi rugamintea sa-l suni pe Ionut Cotuna (pritenul tau care a primit coletul) si sa-l mai intrebi odata despre starea stopurilor. La fel ca si mie, si tie ti-a facut o farsa, si eu cand l-am sunat sa verific daca a primit coletul, mi-a spus ca un stop e spart. Binenteles ca am luat foc si am inceput sa injur pe cei de la Fan Courier. La final mi-a spus ca a facut o gluma. Nu m-am suparat, nu era decat o gluma nevinovata.

 

Asadar stopurile, toate 3, sunt in stare perfecta, nu sunt nici macar zgariate, sunt ca noi.

 

Nu vreau sa-ti ceri scuze pt. gafa facuta, cauta totusi pe viitor sa nu mai fii asa credul si sa nu mai aduci acuze fara sa verifici in prealabil, tu personal, cum stau lucrurile.

 

Cat despre faptul ca nu ma crezi ca bara s-a spart, nici ca ma intereseaza, regret numai ca ai mei parinti au aruncat-o fara sa mai apuc sa-i fac poze. Totusi verifica pozele si ai sa vezi ca am o casa in constructie, care chiar are un balcon si culmea sa folosec caramizi la constructia ei.

Nu am zis ca a cazut o caramida din cauza vantului, ci faptul ca un palet de caramizi care era pe balcon, nu a fost asezat cum trebuie si pur si simplu a cazut chiar pe bara care era demontata dupa masina si pusa sub balcon.

 

Ce sa o mai lungesc, tine cont de sfatul meu si nu mai lua decizii pripite, cum ar fi cea de fata in care scrii pe topic ca ti-am dat teapa. Nu cred ca cei care au cumparat piese de la mine, au fost la randul lor deasemenea "pacaliti" si ca niste "idioti" (ma scuzati baieti) scriu lucruri frumoase despre masina pe care o dezmembrez.

 

Multa bafta.

 

P.S. Poze cu stopurile:

Edited by Alex '77
Link to comment
Share on other sites

In legatura cu stopurile are dreptate Alex stopurile sunt intacte.Baiatul care a preluat coletul a vrut sa faca o gluma , dupa parerea mea a fost o gluma proasta deoarece eu nu sunt in tara si am primit un mesaj ,precum ca stopurile ar fi crapate.Si in legatura cu felul in care am reactionat , imi cer scuze de la colegul ,Alex ,dar eu nu il stiam pe amicul meu sa aiba asemenea glume in program ,dar asta este oameni se mai schimba.

 

Multumesc pentru stopuri....

 

Un UP de la mine....

Link to comment
Share on other sites

un pret la buton trapa electrica daca ai, te rog.

 

Butonul de la trapa nu se vinde separat, se vinde cu tot cu trapa, care este in stare aproape noua, fara rugina sau alte nebunii. Are modul de deschidere "One Touch" si 2 trepte de deschidere, este inca pe masina , se poate face proba inainte de cumparare

Pretul pt. trapa si toate componentele ei, buton, releu, cabluri, suruburi, etc. este 100 euro.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.