Jump to content

My Touring


S L Y

Recommended Posts

Salutare!

 

Acesta este, cum imi place sa-l denumesc, "vaporul" familiei: E39 525dA Touring, culoare TitanSilber Metallic + shadow-line, fabricatie decembrie 2002, inmatriculata prima data in 2003. De atunci a avut un singur propietar in germania, ajungand in RO in 2006 la tipul de la care am cumparat-o eu in septembrie 2008. Masina a fost intretinuta la AB, unde i-am facut si o verificare amanuntita. M-a bucurat f.mult faptul ca nici unul din propietari nu era fumator, ca atare are un interior ingrijit si bine pastrat. In prezent are 198.000km si sper sa fac cat mai multi cu ea fara probleme.

 

Ca dotari are urmatoarele:

 

-cutie steptronic

-senzor lumini si ploaie

-xenon

-spalator faruri

-climatronic

-navigatie 16:9 cu MKIV

-magazie 6 cd-uri

-pdc

-dsc

-telefon cordless

-pilot automat

-webasto

-jante R16 cu anvelope Dunlop Sport 9000

*Toate acestea sunt OEM din fabrica.

 

De ce Touring? De nevoie, si nu numai. Am o fetita de 1 an si jumatate si fiecare plecare cu familia inseamna foarte mult bagaj, carucior, jucarii si multe altele luate "preventiv" cum spune sotia mea, ca de, are unde sa le bage.

Si de ce nu numai de nevoie? Pentru ca-mi place foarte mult modelul, pentru mine fiind una din cele mai frumoase masini din clasa ei <_< .

 

Am si o mica lista de modificari, dar, pentru moment ma abtin, vedem dupa concediu daca mai ramane ceva :) :

jante pe 18", ma gandeam la Dotz Mugello, geamurile infoliate, inele ceasuri bord, DVD player cu monitor pentru pustoaica mea, de schimbat difuzoarele ca suna groaznic muzica si eventual un subwoofer.

 

Sper sa va placa!

 

To be continued.....

post-536-1243508582_thumb.jpg

post-536-1243508617_thumb.jpg

post-536-1243508642_thumb.jpg

post-536-1243508661_thumb.jpg

post-536-1243508679_thumb.jpg

post-536-1243508732_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Astazi am avut surpriza sa le gasesc parcate una langa alta pe "fosta" si pe "actuala". Bine ca nu s-au luat la bataie ca ii rupea capu' asta MARE lu' italianca aia mica <_< .

post-536-1246973463_thumb.jpg

Edited by slymoto
Link to comment
Share on other sites

Astazi am avut surpriza sa le gasesc parcate una langa alta pe "fosta" si pe "actuala". Bine ca nu s-au luat la bataie ca ii rupea capu' asta MARE lu' italianca aia mica <_< .

Si eu am un touring acelasi an si luna de fabricatie si culmea intrarea in posesia mea tot din 2006 numai ca este 320.SI la km tot 198.000 am,fara gluma. E foarte misto modelul,doar ca ai grija cu turbina,bafta

Link to comment
Share on other sites

Astazi am avut surpriza sa le gasesc parcate una langa alta pe "fosta" si pe "actuala". Bine ca nu s-au luat la bataie ca ii rupea capu' asta MARE lu' italianca aia mica <_< .

Si eu am un touring acelasi an si luna de fabricatie si culmea intrarea in posesia mea tot din 2006 numai ca este 320.SI la km tot 198.000 am,fara gluma. E foarte misto modelul,doar ca ai grija cu turbina,bafta

Ieri, venind de la mare, am trecut pragul, acum am 200.250km. Turbina a fost schimbata pe la 170.000km. Asta a fost unul din factorii care m-au determinat sa inchid ochii la nr de km.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pt. Touring <_< ...spune-mi si mie ce-ai schimbat la angeleyes de se vede asa puternic si au o lumina atat de alba? Sau e doar un efect foto ?

Mi-ar fi placut sa arate asa in realitate dar din pacate e doar rezultatul unei setari a aparatului foto.

Link to comment
Share on other sites

Sambata am fost vrednic. Exteriorul l-am facut la spalatorie iar interiorul intotdeauna mi-l fac singur. Daca as sta la curte mi-as lua un Karcher si nu as mai calca vreodata pe la spalatorii.

Si dupa cum am promis postez niste poze mai clare cu interiorul.

 

Intrebare pentru cunoscatori: ce nivel de echipare este masina mea <_< ?

post-536-1248074004_thumb.jpg

post-536-1248074024_thumb.jpg

Edited by slymoto
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina !!! :bashwall:

Smecher volanu (vreau si eu :) )

 

 

Pai e foarte usor cu 380-400 Eur se rezolva <_< :unsure:

 

 

da mi se pare ok 380-400 E dar nu am gasit .. pe aici lumea vrea 700-800 E pe un volan complet. (mai era cineva care vroia sa faca un downgrade la un e46 in scopu vanzarii lui si vroia un volan in 4 spite cu comenzi (cum am eu) dar nu a vrut, cica nu vrea volan de e39 ci neaparat de e46 (din cate stiu nu este nici o diferenta intre ele cel putin din ce poze am vazut)

Edited by DGDanyel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.