Jump to content

Ui' ce Stergatoare


deathrow

Recommended Posts

Mi-am cumparat stergatoarele astea din Italia... am dat cam 50 de euro pe ele. Sunt cam ca Bosch Twin Aero, numai ca sunt facute de Valeo care din cate stiu eu sunt mai buni.

 

Trebuie acum numai sa schimb parbrizul pt ca e f zgariat, si sa le pun pe masina. Sper sa dea o ploaie candva sapt viitoare sa vad daca e afacere cu stergatoarele astea.

post-1032-1145471268_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cele de E60 sunt asa din fabrica. Cred ca si cele de E90.

81245[/snapback]

 

Stiu ca pt astea noi asa vin din fabrica... shi la Audi shi VW, Renault shi restu e aceeasi situatie. Pt E46 nu stiam insa sa fi aparut pana acum.

 

De fapt pe stergatoare nici nu scrie ca sunt pt BMW. Dar m-am uitat la sistemul de prindere shi mi-am dat seama ca s-ar cam potrivi, asa ca mi-am luat unul de 500mm shi unul de 600mm. Se potrivesc perfect.

Link to comment
Share on other sites

A da.. shi am mai cumparat si o pereche de H7 plasma White pt ca ma enerva lumina aia galbejita langa xenoane.

...

81240[/snapback]

 

 

Galbejeala din pacate vine de la luminile de pozitie care sunt tot in farul de faza lunga, dar pe alt bec, nu pe H7.... deci galbejeala ramane.

Link to comment
Share on other sites

Pentru farul standard de e46 nu sunt multe solutii pentru a scapa de galbejeala aia:

 

1. folosirea de leduri albe pe pozitii (nu atiu cat de bine arata).

2. Codarea modulului de lumini pentru USA. Astfel, pozitia nu va mai lumina in far ci in semnalizator. Efecte secundare: la bixenon, la comutarea fazei lungi va lumina doar xenonul, fara H7-le suplimentar. La activarea fazei lungi, se vor dezactiva farurile de ceatza.

Link to comment
Share on other sites

Deci aia era galbejeala care o ramas... Mama lui de bec de pozitie... GATA! IMI IAU ANGELEYES!

 

Numa sa fac rost de bani :blink:

81387[/snapback]

Eu mi-am pus Leduri pe pozitii, pe care le-am cumparat din targ si am dat pe ele 100.000 lei cu o lumina alba cu tenta spre albastru ARATA BESTIAL POZITIILE! Le-am pus tot pentru ca am xenoane si ma enerva galbejala aia! Deci arata super marfa! Daca vreti pun poze!

Link to comment
Share on other sites

pai si unde e autototalul asta .....ca nu ii gasesc...au ceva pagina web???

81638[/snapback]

 

Ghici ce site are Autototal ! :blink:

http://www.autototal.ro/

Ei sunt importatori si nu stiu sigur daca vand direct la end-user. S-ar putea sa aiba si ceva magazine totusi. Poti incerca insa la orice magazin de piese auto ca sigur aduc componente si de la ei.

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

Ghici ce site are Autototal !  :blink:

http://www.autototal.ro/

Ei sunt importatori si nu stiu sigur daca vand direct la end-user. S-ar putea sa aiba si ceva magazine totusi. Poti incerca insa la orice magazin de piese auto ca sigur  aduc componente si de la ei.

81656[/snapback]

 

mersi....sincer nici nu am incercat combinatii de siteuri si nici pe google :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.