Jump to content

Cand e cald trage infundat,320i e36


Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

masina mea zdruncina pt ca are suspensie sport,semi sport si nu lanseaza pe soselele astea cum lanseaza o suspensie normala

 

Explica-mi si mie ce inseamna ca o masina "lanseaza" ca am mai auzit termenul asta prin spatele blocurilor si nu stiu ce inseamna. Cum lanseaza asa ca o racheta sau ca un avion? <_<

 

hai bine tu ca ai un e46 m3 si un z3 da,dar cineva cu un e36....totusi trebuie sa aibe o limita....

 

Pentru cultura ta generala Z3 este construit pe platforma de E36, de fapt numele lui complet este "Z3 E36".

Link to comment
Share on other sites

Bogdyy esti tare amuzant in tot ceeace zici, n-am mai vazut pe nimeni sa urasca atat de mult o masina <_<)

 

De ce nu iti iei alta si gata cu suspensie normala , bine intrebarea mea e cand ai cumparat masina nu ai mers deoloc cu ea, sa vezi daca iti place.

Edited by Alex Iulian
Link to comment
Share on other sites

Eu stiam ca z3 e construit pe platforma de e30,cand am spus ''lanseaza'' m-am referit la unele suspensii confortabile adica cand arcul si telescopul lanseaza in momentul cand dai in gropi cu ea,asta e adevarul sunt gropi......,denivelari,la mine cel putin pe spate e lemn.......Alexe eu zic sa nu te mai uimeasca si sa te amuze,bine de amuzat eu nu cred ca ar fi cazul,uite ca ai intalnit acum pe cineva care a spus lucrurilor pe nume.
Link to comment
Share on other sites

Problema ta sunt banii, de ce naiba nu recunosti, e greu?

 

Daca aveai cascaval, schimbai imediat ''gunoiu'' ala de suspensie sport cu una normala NOUA si gata.

 

Asa stai si palavragesti aiurea, te invarti in jurul cozii.

 

Sau, cum ai dat bara de m, pe una normala... ceea ce sincer, NICI UN OM INTREG LA MINTE nu ar face, poti schimba si suspensia cu una stock, scaunele, etc.

Link to comment
Share on other sites

Roco deci pt. mine bara de m este o tampenie de bara un palstic oribil hidos care are forma de lama de dezapezit,mai are si bandoul ala sub bara un kici,oglinzile,aglinzile alea rotunde pe o masina patratoasa dau aiurea rau de tot cica de m,ele sunt rotunjite asa si nu se leaga cu forma caroseriei in fine cica e de m mare valoare,ce imi place de la kitul m de la e36 bandourile atat,ce imi spui tu mie Roco ca nici un om normal pt. mine egal cu 0 ce nu imi place nu imi place trebuie sa imi placa neaparat ca le-a pus neamtul,uite nu imi place kitul lui de m e vreo problema de la modelul asta de masina,interiorul vreau sa-l pastrez sti dinc e cauza ca atunci cand dau masina poate sa vina un cartierist din asta eu stiu din ce oras cu cerculete in cap,chesti de genu asta si sa prinda mai bine la acesti tipi de oameni,suspensia am cautat nu am gasit ceva stoc sa fac un schimb si uite nu imi convine sa dau 10 milioane pe o suspensie stok de ce sa dau asa si cu asta ce fac?tu poate dai Roco ca deh poate pt. tine masina asta e ceva legendar lotus esprit,maseratti,aston martin,eu ti-am mai spus tie tot ai in cap ideia asta,in fine e problema ta dar nu mai judeca pe altii,nu toata lumea trebuie sa gandeasca ca tine.
Link to comment
Share on other sites

A pus pe dracu, numa vorbe in vant... auzi ca eu am aston martin, dacie sa am frate, am grija de ea, ca ma folosesc de ea zi de zi, stau in ea, in trafic, pe drum, cu cat e mai confortabila si tehnic impecabila cu atat mai bine ma simt.

 

De unde sa stii tu astea, alta treaba n-ai decat sa te vaiti aiurea. atitudine de copil mic.

 

Ok nu-ti place kitu m, da tie nu-ti place motorul, interiorul, scaunele, suspensia, cu alte cuvinte NIMIC. parca tu esti ala ce a trait in aston martin si acum a coborat la un e36, cand tu inainte ai avut un gunoi de urs praf.

 

Treci la dacie unde iti e locu fiule.

Link to comment
Share on other sites

bogdyy chiar ti se pare ca masina din poza seamana cu un utilaj de deszapezire sau cu o "broasca cufurita" asa cum ai spus intr-un post anterior?

 

 

http://germancarsforsaleblog.com/wp-content/uploads/2008/10/m3-in-the-fog_1024.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu stiam ca z3 e construit pe platforma de e30,cand am spus ''lanseaza'' m-am referit la unele suspensii confortabile adica cand arcul si telescopul lanseaza in momentul cand dai in gropi cu ea,asta e adevarul sunt gropi......,denivelari,la mine cel putin pe spate e lemn.......Alexe eu zic sa nu te mai uimeasca si sa te amuze,bine de amuzat eu nu cred ca ar fi cazul,uite ca ai intalnit acum pe cineva care a spus lucrurilor pe nume.

vinde cazanu ia urs dacie opel ce vrei tu daca nu ai bani sa arunci in masina macar ai mila de ea <_<

Link to comment
Share on other sites

Cristi poza ta cu acel ......exemplar sa spun asa mai e cum mai e,dar...nu pot sa spun acelasi lucru despre pozele care le-a pus Marius Ivan deci nu stiu sunt puse cu gandul ca sa ma enerveze si sa spun anumite lucruri nasoale...si dupa aceia sa spuna ca el nu mai citeste ''aberatiile',deci mai ales acel e36 rosu cu barile de m si cu semnalele alea....albe cristal ma face sa spun niste chestii nu prea politicoase,deci mie nu imi place,Marius Ivan nu,eu nu mi-asi dori nici una din acele 3 masini care le-ai pus ca exemplu,Nuuu,nu imi plac!!!sunt chicioase,imi pare rau...ca spun asta dar mie unu nu imi plac,barile unui e36 simplu si oglinzile sunt mult mai aspectoase decat plasticurile alea de bari si jantele alea nu au nici o forma asa simpatica,nici un fel de sare si piper....,de oglinzi nu mai zic....nu,asa ceva....eu daca as fi avut le-asi fi dat la schimb cu unele normale de e36,alea rotunjite pe o caroserie patrata e ca naiba nu stiu,in fine fac parte din kitul de m....valoare mare,deci ca sa inteleaga cineva mai clar daca cineva mi-ar da la schimb pe a mea un e36 din cela care a pus Marius Ivan ar iesi..nasol,foarte nasol......deci sa ma pomenesc asa peste noapte in locul la e36 care al am....bmw sa zic asa...in fine sa ma pomenesc cu un exemplar din ala nu stiu mai bine ma abtin.......
Link to comment
Share on other sites

sa ma enerveze si sa spun anumite lucruri nasoale...

 

daca cineva mi-ar da la schimb pe a mea un e36 din cela care a pus Marius Ivan ar iesi..nasol,foarte nasol......deci sa ma pomenesc asa peste noapte in locul la e36 care al am....bmw sa zic asa...in fine sa ma pomenesc cu un exemplar din ala nu stiu mai bine ma abtin.......

 

Deja vad ca ti-a devenit patologica atitudinea...

Detectez si o usoara urma de violenta incipienta...

Pe masina aia ai lua nu numai o solenza...cred ca ti s-ar da si un aro bonus....Masina este ok, imi pare rau sa zic ca tu insa nu.

Link to comment
Share on other sites

Aia neagra e un vis... tu traiesti in lumea ta.... daca as avea puterile unui moderator, te-as trimite fara doar si poate la plimbare... locul tau nu e aici, nu te simti in largul tau.... fa un bine comunitatii si paraseste-ne...
Link to comment
Share on other sites

Pai da mai Bogdan tu esti pe forum ca baietii sa te ajute cu problemele si in rest numai jigniri pe marca Bmw cand asta e bmwclub,tu nu-ti dai seama,n-are rost,ai starnit pe toata lumea,ai si tu in stil de ii starnesti pe toti,iti si place ai "audienta",ce naiba acuma pe bune ....
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.