Jump to content

GALERIE BMW E 28


sierra1771

Recommended Posts

wrong pret 10 mil... acu am facut calculul... amplificatorul e facut la comanda de un prieten si a fost ffff ieftin dar se aude beton bassul:D d-aia vreau alte chedere... joke :) restu garantie 3 ani :blink:

105865[/snapback]

eu ma refeream la ceva lejer si ieftin, ca asa cu amplificator si cu difuri bune te sare de 20 de milioane fara probleme,ca sa nu vorbim daca vrei sa iti pui ceva hi-fi pe masina....atunci chiar ramai cu gaura in buzunar :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

IULIANE...si eu am avut aceleasi probleme...si am rezolvat-o in 2 moduri:

1 - am lipit cu picatura stopul

2 - sub fiecare parte a stopului(semnalizator, frana, ceata, pozitie) am dat cate o gaura mica cu un cui incins k sa se scurga apa atunci cand ploua.....si nu mai am probleme !

 

:blink:

106067[/snapback]

A doua chestie am facut-o si eu...dar cred ca nu face fata...cred ca se vrea schimbat cu alte stopuri :)..sau trebuie sa le termin pe alea la care ma chinui sa le tunez (cu led-uri :) )

Link to comment
Share on other sites

stie cineva cum as putea sa desfac farurile de la E28 ? nu ma refer la demontat de pe caroserie, ci la gemuletele de pe farurile propriu zise?!

pentru ca sunt lipite cred si imi e ca le sparg... nu exista vreun centru ceva care sa mi le desfaca dupa care sa mi le lipeasca la loc ermetic ca sa nu am probleme cu apa si condensul din ele?!?

Link to comment
Share on other sites

stie cineva cum as putea sa desfac farurile de la E28 ? nu ma refer la demontat de pe caroserie, ci la gemuletele de pe farurile propriu zise?!

pentru ca sunt lipite cred si imi e ca le sparg... nu exista vreun centru ceva care sa mi le desfaca dupa care sa mi le lipeasca la loc ermetic ca sa nu am probleme cu apa si condensul din ele?!?

109001[/snapback]

Cineva e forum pe aici zicea ca le-a bagat in apa calda...s-a inmuiat masticul ala..si gata...sau poti sa incerci cu un pistol cu aer cald...dar apa calda dintr-o oala, spre mai fierbinte, uniformizeaza incalzirea peste tot a masticului respectiv :blink:...si e mai la indemana :)...cu atentie si multa rabdare... :)

eu am farul stanga de faza scurta cu oglinda putin deteriorata in partea de jos

Ca sa scoti condensul...e suficient sa le scotoi de pe pozitie, sa scotiu becul si sa le lasi cateva zeci de minute la soare...chestia e ...pe unde ti-a intrat condensul?...ca de la bec nu e :)..asa ca desfa-le si lipeste-le la loc cu mastic negru pt motoare...ca sa reziste si la temperatura degajata de bec :D

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

puteam sa-l repar si cu 2-300 de euro la exterior...sa-i schimb barele...dar prefer sa-l refac ca la carte :blink:  :)

109149[/snapback]

daca-l faci pt tine...se merita investitia...daca vrei ca in max2-4 ani sa-l vinzi...orienteaza-te la varianta cu 2-300euro :)

Link to comment
Share on other sites

Ce inseamna cand se aprinde becul cu INSPECTION ???  Aseara mergeam prin oras....si din senin s-a aprins becul asta. M-am uitat pe la motor....si totul pare ok. De la ce sa fie???

109423[/snapback]

Din 12000 in 12000 de km nu stiu sigur se aprinde chestia aia cu inspection .

Se rezolva foarte simplu :http://www.unofficialbmw.com/e36/electrical/e36_reset_service_lights.html

 

Succes :blink:

Link to comment
Share on other sites

Stiu cum sa il resetez...k l-am mai resetat o data....dar nu am decat 3000 km dupa ce l-am resetat....si am crezut k i-a dat vreun senzor ceva vreun semnal.

109447[/snapback]

Reseteazal si vezi pe urma cum se manifesta :blink:

Link to comment
Share on other sites

becul de "inspection" ii undeva in partea de jos a bordului si pe la mijlocul acestuia ???

intreb pt. ca nu stiu si mie mi se mai aprinde un bec rosu si nu stiu ce inseamna acel desen

 

mesri

109483[/snapback]

la inspection ti se aprinde o chestie pe care scrie inspection :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.