Jump to content

GALERIE BMW E 28


sierra1771

Recommended Posts

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cat te-a costat vopsitul? tinichigerie i-ai facut ceva? daca da ce? si tot asa preturi te rog sa ne pui. La capota pe interior se observa un fel de captuseala - vrem detalii :)

 

vopsitul m-a costat in jur de 12.000.000 ,vopseaua e silverpol de la policolor....tinichigeria nu m-a costat prea mult pentru ca am facut-o eu cu taicamiu :) ....si la capota am lipit fibra de sticla peste care o sa vina capitonajul original...pe care din fericire inca il mai am :D

154694[/snapback]

wow....unde ai vopsito , de te a costat 1 200 000 :blink: ai bagato si la cuptor ??? :)

Link to comment
Share on other sites

wow....unde ai vopsito , de te a costat 1 200 000  :blink: ai bagato si la cuptor ???  :)

154777[/snapback]

12 milioane nu 1.200.000 :)

cu vopsea inclusa....adica am dat 6,5 milioane pe vopsea si 5.500.000 la vopsitor....si e facuta la cuptor...treaba e ca e o cunostinta ca altfel presupun ca ma costa mai mult....si i-am usurat si lui munca pentru ca am curatat eu caroseria si am pregatit-o pentru vopsit....

Link to comment
Share on other sites

12 milioane nu 1.200.000  :)

cu vopsea inclusa....adica am dat 6,5 milioane pe vopsea si 5.500.000 la vopsitor....si e facuta la cuptor...treaba e ca e o cunostinta ca altfel presupun ca ma costa mai mult....si i-am usurat si lui munca pentru ca am curatat eu caroseria si am pregatit-o pentru vopsit....

154827[/snapback]

hmmmmmm , poate ma duc si eu la el :blink:

Link to comment
Share on other sites

Felicitari sierra pt ce ai facut. Ai avut ceva rugina nu gluma. Ma bucur ca ti-a iesit cum ai vrut, si intr-adevar nu ai dat mult pe vopsitorie. La interior i-ai facut ceva ? Eu ma gandeam sa incerc sa inghesui unul de E34, dar nu stiu daca incape bancheta. Bafta in continuare. Edited by shtef
Link to comment
Share on other sites

Felicitari sierra pt ce ai facut. Ai avut ceva rugina nu gluma. Ma bucur ca ti-a iesit cum ai vrut, si intr-adevar nu ai dat mult pe vopsitorie. La interior i-ai facut ceva ? Eu ma gandeam sa incerc sa inghesui unul de E34, dar nu stiu daca incape bancheta. Bafta in continuare.

154886[/snapback]

nu a avut prea multa...a fost ceva pe la semiaripi...dar in mare parte toata rugina care a fost ...de prin portbagaj si restu a fost la suprafata....

modificari la interior....nu prea se observa...doar am imbracat podeaua cu fibra de sticla si am mutat bateria in portbagaj...momentan cam atat....interior de e34 ma gandeam si eu sa iau dar nu styu cum se potriveste de bine...adica sa se integreze perfect in masina ca altfel e cam naspa...

Link to comment
Share on other sites

nu a avut prea multa...a fost ceva pe la semiaripi...dar in mare parte toata rugina care a fost ...de prin portbagaj si restu a fost la suprafata....

modificari la interior....nu prea se observa...doar am imbracat podeaua cu fibra de sticla si am mutat bateria in portbagaj...momentan cam atat....interior de e34 ma gandeam si eu sa iau dar nu styu cum se potriveste de bine...adica sa se integreze perfect in masina ca altfel e cam naspa...

154892[/snapback]

 

 

cum adica ai imbracat podeaua in fibra de sticla? ce beneficii aduce aceasta? scaunele din fata de pe E34 intra sigur, de bancheta ma indoiam pana am vazut un E28 in Bucuresti cu interior de piele de E34 - arata super.

Link to comment
Share on other sites

iti trebuie multa rabdare,timp si mai multi bani :) ...bafta

P.S : cat ai dat pe el????

154869[/snapback]

rabdare si timp am ,mai greu ku banii

:blink:

ma kostat 4700 lei si am mai primit si un motor de rezerva doua elekromoroare doua usi si alte maruntisuri :)

Link to comment
Share on other sites

cum adica ai imbracat podeaua in fibra de sticla? ce beneficii aduce aceasta? scaunele din fata de pe E34 intra sigur, de bancheta ma indoiam pana am vazut un E28 in Bucuresti cu interior de piele de E34 - arata super.

154913[/snapback]

fibra de sticla am lipit-o cu un mastic anticorosiv si am lipit si in portbagaj mai multe straturi ca sa pot sa imi montez linistit un subwoofer mai mare si sa nu imi troncane tablele pe ea....si izoleaza si fonic....am folosit-o si la semiaripi ca sa nu mai ajunga apa la tabla...dar nu sfatuiesc pe nimeni sa faca asta....prin simplu fapt ca acum dupa ce am terminat masina...cred ca am mai putin par in cap :blink:

Link to comment
Share on other sites

fibra de sticla am lipit-o cu un mastic anticorosiv si am lipit si in portbagaj mai multe straturi ca sa pot sa imi montez linistit un subwoofer mai mare si sa nu imi troncane tablele pe ea....si  izoleaza si fonic....am folosit-o si la semiaripi ca sa nu mai ajunga apa la tabla...dar nu sfatuiesc pe nimeni sa faca asta....prin simplu fapt ca acum dupa ce am terminat masina...cred ca am mai putin par in cap  :)

155048[/snapback]

 

 

Interesanta ideea cu fibra in semiaripi. vezi sa nu fi izolat portbagajul prea tare si sa nu se mai auda nimik :blink:

Link to comment
Share on other sites

hmm ... sa va mai arat si eu cate ceva..

 

noroc cu interceptor

 

schimbat usi ..capota.. scos interior .. urmeaza thinichigerie & vopsitorie !!!  dupa aceea pus un interior fabulos .. alb ..curat ..aproape nefolosit ( 10x to interceptor )

155054[/snapback]

norocul tau :blink: ....sa ne spui cat ai investit si in ce .....si poze desigur :)

Link to comment
Share on other sites

Guest NSL_BIX
E foarte usor cand te apuci sa restaurezi sau sa modifici masina....... da mai greu e sa o termini. Eu fac aproape 1 an, si nu am mai terminat-o. dar la primavara o scot cu siguranta pe strda. MULT SUCCES!!! Edited by NSL_BIX
Link to comment
Share on other sites

E foarte usor cand te apuci sa restaurezi sau sa modifici masina....... da mai greu e sa o termini. Eu fac aproape 1 an, si nu am mai terminat-o. dar la primavara o scot cu siguranta pe strda. MULT SUCCES!!!

157054[/snapback]

 

nu stiu ce te face sa crezi ca la mine a durat mai putin....uita-te cand e inceput topicul si o sa vezi cand am inceput si eu restaurarea (aproximativ) :)

oricum multa bafta in continuare.....si bani desigur :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.